NÓŻ JUFISTO JU-UKO-2018

W sierpniu marka Jufisto zaprezentowała nowy model noża z wymiennym ostrzem łamanym. Produkt powinien zainteresować osoby, które w swojej pracy często przecinają różne materiały i zależy im na precyzji, łatwości cięcia oraz długiej żywotności ostrza.

 

Noże z wysuwanym ostrzem są narzędziem bardzo popularnym i są używane przez przedstawicieli niemalże wszystkich profesji. W zależności od obszaru, w którym się je wykorzystuje, nazywa się je: nożami segmentowymi, tapicerskimi, nożykami do tapet lub do papieru. Marka Jufisto niedawno zaprezentowała tego typu nóż JU-UKO-2018 z ostrzem o dwukrotnie większej liczbie segmentów.

 

Jak wiadomo, częścią ostrza, które bierze bezpośredni udział w cięciu, jest jego początkowy odcinek. Dlatego

po stępieniu odłamuje się zużyty jego początkowy segment. W nożach wykonanych w tradycyjnej technologii ostrza mają zazwyczaj 7-8 segmentów i tyle razy można korzystać z ich fabrycznej ostrości. Natomiast w nowym nożu Jufisto mamy 15 segmentów, co 2-krotnie wydłuża eksploatację ostrza. Zastosowana w nożu Jufisto JU-UKO-2018 innowacja jest więc zabiegiem pozwalającym w sposób bardziej efektywny wykorzystać ostrze. Oznacza to, że koszty związane z koniecznością zakupu nowych ostrzy są mniejsze, ponieważ ponosi się je rzadziej.

Wysokiej jakości 19-milimetrowe ostrze zastosowane w nożu Jufisto JU-UKO-2018 ma jedynie pół milimetra szerokości. Pozwala bardzo dokładnie ciąć: tkaniny, skóry, taśmy, folię malarską, wykładziny dywanowe i PCV, tapety i okleiny, płyty kartonowo-gipsowe oraz materiały izolacyjne. Rękojeść noża Jufisto ma ergonomiczny kształt. Dobrze leży w dłoni. Mechanizm kontrolujący i blokujący wysunięcie ostrza działa płynnie, a nacięcia segmentujące je mają optymalną głębokość. Segmenty łamią się bowiem dopiero po przyłożeniu znacznej siły. Nie dochodzi więc podczas pracy do ich przypadkowegowyłamywania.

GEB
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar