Nóż do ściągania izolacji Knipex 16 50 145 SB

Kolejnym nowym narzędziem, które w br. Knipex zaproponował profesjonalistom, jest nóż do ściągania izolacji oznaczony jako 16 50 145 SB.

Opracowując nóż do ściągania izolacji ze stopką 16 50 145 SB, Knipex zmienił podejście do konstrukcji prostych narzędzi do ściągania izolacji. Dzięki zastosowaniu w nim kilku innowacyjnych rozwiązań niemiecki producent ułatwił znacznie usuwanie płaszczy z kabli wielożyłowych.

Ostrze hakowe, mechanizm regulacji pozycji kątowej ostrza i grzechotka

Pierwsze z tych innowacyjnych rozwiązań to wymienne ostrze hakowe. Ma ono ergonomiczne oparcie dla kciuka

wykorzystywane podczas cięcia wzdłużnego i stopkę, która uniemożliwia uszkodzenie izolacji przewodów pod usuwanym płaszczem. Drugim z rozwiązań jest mechanizm regulacji pozycji kątowej ostrza z potrójnym zabezpieczeniem (blokadą, suwakiem i przyciskiem bezpieczeństwa), zaś trzecim – grzechotka zmniejszająca wysiłek podczas wzdłużnego cięcia płaszczy. Mechanizm regulacyjny umożliwia ustawienie ostrza w 4 pozycjach: (1) transportowej (schowane w rękojeści), (2) do cięcia obwodowego, (3) do cięcia obwodowego i wzdłużnego oraz (4) do cięcia wzdłużnego z grzechotką. Z kolei grzechotka pozwala dogodnie zmieniać kątową pozycję rękojeści, co – jak wspomniano – ułatwia i przyspiesza cięcie, w tym także płaszczy o dużej wytrzymałości, z którymi z dużą trudnością radzą sobie standardowo wykonane noże ze stopką.


Rękojeść noża Knipex 16 50 145 SB jest 2-komponentowa i ergonomicznie wyprofilowana. Wykonano w niej otwór służący do montażu linek zabezpieczających narzędzie przed upadkiem z wysokości. Prezentowany nóż Knipex 16 50 145 SB przeznaczony jest do przecinania twardych i bardzo wytrzymałych płaszczy kabli wielożyłowych o grubości do 7 mm.

HB

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments