Nowy, japoński niwelator laserowy Topcon RL-H4C Super dokładny i wytrzymały, o dalekim zasięgu pracy – 800 m

RL-H4C_Package_0317_frei_bez_tlaTopcon, jeden z najbardziej popularnych producentów sprzętu pomiarowego na świecie, od lat specjalizuje się w innowacyjnych rozwiązaniach. To właśnie Topcon jako pierwsza firma opracowała pierwszą diodę laserową emitującą widzialną wiązkę światła, a w 1996 roku również jako pierwsza zaoferowała niwelatory z dużo lepiej widzialnym światłem zielonego lasera.

Będąc liderem na rynku, wdrażając nowe technologie, Topcon oferuje sprawdzone rozwiązania oparte na dużo większym doświadczeniu w porównaniu z innymi konkurencyjnymi produktami. Bez wątpienia niwelatory Topcon należą do

jednych z najczęściej spotykanych instrumentów na budowach, ich duża popularność to także efekt wysokiej jakości wykonania i niezawodności – przez bardzo długi czas pozostają w doskonałej kondycji, zapewniając prawidłowe pomiary w każdych warunkach.

RL-H4C_0238_frei

Topcon oferuje całą gamę niwelatorów laserowych, wśród których znajduje się seria rotacyjnych laserów „RL-H”, przeznaczonych do prac poziomych: ogólnobudowlanych i drogowych. Model RL-H4C to najnowsze dzieło firmy Topcon, które oferuje jedne z najlepszych parametrów technicznych dostępnych na rynku, tzn. bardzo daleki zasięg (800 m), wysoką dokładność (1,0 mm/20 m) i ekstremalną wytrzymałość na ciężkie warunki pracy (IP66).

Łatwe, szybkie i dokładne pomiary

Zarówno układ optyczny, jak i elementy kompensatora niwelatora wykonane zostały z najwyższą precyzją, zapewniając stabilną pracę z wysoką dokładnością 1,0 mm/20 m. Zarządzanie funkcjami lasera odbywa się za pośrednictwem panelu sterowania na instrumencie. Obsługa lasera nie sprawia najmniejszych kłopotów, funkcje uaktywniają się natychmiastowo, po włączeniu zasilania sprzęt poziomuje się automatycznie. Generowana wiązka laserowa tworzy płaszczyznę odniesienia dla prac poziomych, także ze spadkiem w jednym kierunku (±5%). Podczas pracy z czujnikiem i łatą laserową uzyskujemy precyzyjny zestaw niwelacyjny, pomiary dokonywane są jednoosobowo. Wysokie parametry lasera zapewniają wykorzystanie go także przy automatycznych systemach sterowania maszyn.

Fotolia_21780909_XL2

Daleki zasięg – wiązka laserowa bez ograniczeń

Topcon RL-H4C oparty został o nowoczesną technologię „Topcon Long Range”, z wysoką szybkością obrotów głowicy (600 obr./min) zapewniającą użytkownikom bardzo daleki zasięg przeprowadzanej pracy wynoszący 800 m. Ponadto niwelator wyposażony został w specjalną diodę Topcon (2,0 mW), emitującą silnie skupione światło, przy pracach zewnętrznych na budowie  niewidzialne dla oka ludzkiego, rozpoznawane za to przez czujniki laserowe. Dioda ta jest wstanie emitować sygnał laserowy na dalekie odległości, utrzymując jednocześnie milimetrową, bardzo cienką grubość wyświetlanej wiązki (wiązka nie rozszczepia się, na dużych odległościach nadal jest bardzo cienka, gwarantując wysoką dokładność pomiarów). Laser emituje światło widzialne, a więc w przypadku zamkniętych pomieszczeń możemy pracować bez użycia czujnika laserowego. Niwelatory Topcon zapewniają najwyższą jakość wyświetlanej wiązki, co przekłada się zarówno na dokładność jak i komfort pracy, sprzęt spełni wymogi nawet najbardziej wymagających, wielkoobszarowych inwestycji (np. budowa dróg, boisk, placów itp.).

Fotolia_6563017_L2

Dokładny i niezawodny sprzęt

Niwelator RL-H4C zbudowany jest w oparciu o elektroniczny kompensator, eliminujący drgania i zapewniający precyzyjnie poziomowanie płaszczyzny laserowej. Elektroniczny kompensator, w porównaniu z magnetycznym, jest dużo bardziej dokładny, szczególnie w przypadku pomiarów budowlanych, gdzie teren może drgać wskutek pracy ciężkiego sprzętu. Dlatego dzięki RL-H4C uzyskujemy pewne i dokładne pomiary. Sprzęt wyposażono w funkcję TILT zabezpieczającą go przed niepożądaną zmianą wysokości ustawienia lasera, nawet gdy ktoś nieumyślnie przestawi niwelator na budowie, będzie o tym wiadomo (sprzęt automatycznie wyłączy się). RL-H4C jest odporny na działanie kurzu i wody, potwierdzony klasą IP66. Ponadto głowica rotacyjna osłonięta jest szklanym

korpusem, a obudowa lasera posiada dwa poręczne uchwyty ułatwiające bezpieczne przenoszenie i ustawianie go na statywie.

Made in japan, 5 lat gwarancji

Sprzęt pomiarowy, wykorzystywany na budowie poddawany jest najwyższym próbom wytrzymałościowym. Pracując zarówno w zapylonych pomieszczeniach, jak i w trudnych warunkach, terenowych, w otoczeniu ciężkich maszyn, powinien zapewnić stabilną pracę – poprawne pomiary. Dlatego firma Topcon stawia jakość swoich produktów na pierwszym miejscu. Na potwierdzenie tej tezy niech świadczy fakt, że wszystkie rotacyjne niwelatory laserowe, w tym RL-H4C, produkowane są w Japonii, a ich jakość gwarantowana jest jednym z najdłuższych na rynku okresem gwarancji, który wynosi 5 lat. Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny sprzętu odbywa się w Polsce.

Bogate wyposażenie zestawu rl-h4c

Topcon RL-H4C wyposażony jest w pakiet ładowalnych akumulatorków, które w zależności od warunków pracy zapewniają ok. 60 godzin ciągłej pracy -€to ponad tydzień roboczy!. Akumulatorki mogą być w szybki sposób zdemontowane z szuflady zasobowej i zastąpione zwykłymi bateriami (czas pracy zwiększa się do 100 godz.), co zabezpiecza pracę lasera w przypadku, gdy zapomnimy naładować akumulatorki. Niwelator może być także zasilany z sieci za pośrednictwem zasilacza. W zestawie znajdziemy również nowy czujnik laserowy Topcon LS-80L, który ma możliwość odbioru sygnału na dalekich odległościach, uchwyt czujnika na łatę laserową, bardzo wytrzymały kufer transportowy, instrukcję w języku polskim, kartę gwarancyjną i świadectwo instrumentu, poświadczające poprawność pracy, wydane przez autoryzowany serwis Topcon w Polsce.

Nowy niwelator Topcon RL-H4C jest już w sprzedaży w sieci dystrybucji TPI (wykaz dystrybutorów  dostępny jest na www.tpi.com.pl). Niwelator oferowany jest w dwóch wariantach: RL-H4C w cenie 3 990 zł/netto oraz w zestawie z łatą laserową i statywem w cenie 4190 zł/netto.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments