NOWOŚCI FESTOOL NA TARGACH DREMA 2021

Na Targach Drema 2021 Festool zaprezentuje swoje nowości narzędziowe. Będzie można zobaczyć i przetestować m.in. nową akumulatorową zagłębiarkę TSC 55 K, frezarkę OF 1010 R oraz zobaczyć w akcji pilarkę TKS 80 z system SawStop-AIM.

KickbackStop w zagłębiarce akumulatorowej TSC 55 K

Codzienność na placu budowy i w warsztacie niesie za sobą liczne zagrożenia, dlatego Festool, opracował rozwiązania, które znacznie zwiększają bezpieczeństwo pracy. Nowe zabezpieczenie KickbackStop ogranicza do minimum niebezpieczne odbicia pilarki. W tę funkcję wyposażona

jest zagłębiarka akumulatorowa TSC 55 K. Jeśli podczas cięcia i zagłębienia w elemencie obrabianym dojdzie do zaklinowania tarczy, dzięki wyjątkowej technologii KickbackStop w TSC 55 K zostanie ona natychmiast zatrzymana i nie dojdzie do odbicia zagłębiarki. To rozwiązanie do minimum ogranicza ryzyko urazu podczas pracy.

Nowa frezarka górnowrzecionowa OF 1010 R Festool

W 2021 roku Festool wprowadził na rynek nową frezarkę górnowrzecionową OF 1010 R. Nowa odświeżona wersja modelu OF 1010 jest niezwykle wszechstronna, dokładna i bardzo łatwa w obsłudze, zarówno przy prowadzeniu bezpośrednio po materiale, jak i na szynie prowadzącej. Dzięki obustronnemu mocowaniu kolumnowemu, niewielkiemu ciężarowi i kompaktowej budowie można ją precyzyjnie prowadzić po krawędziach, liniach oraz łukach. Frezarka ta charakteryzuje się szerokimi możliwościami zastosowania, takimi jak frezowanie m.in. wpustów, wręgów i zębów. Znaczący wpływ na jej precyzję ma również łatwa regulacja głębokości – w ciągu kilku sekund i bez większego wysiłku można ustawić głębokość frezowania OF 1010 R i płynnie regulować ją z dokładnością 1/10 mm za pomocą pokrętła.

Wszystkie nowości będzie można zobaczyć i przetestować podczas Targów Drema, na stoisku Festool w pawilonie 5 (sektor E). Porad i odpowiedzi na pytania udzielą obecni na miejscu doradcy techniczni Festool. Dla odwiedzających przewidziany jest również konkurs z nagrodami (więcej na: www.festool.pl)

Na stoisku targowym Festool nie zabraknie również pokazów działania technologii SawStop-AIM w TKS 80
opr. HB (mat. Festool)
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments