WIERTARKI KORONOWE FEIN KBU 35 I KBH 25. MOCNE I UNIWERSALNE ELEKTRONARZĘDZIA DO EFEKTYWNEGO WIERCENIA W METALACH

FEIN wprowadza do sprzedaży nowe wiertarki koronowe serii KBU 35 i KBH 25 przeznaczone dla zakładów przemysłowych i warsztatów oraz prac montażowych.

 

Seria FEIN KBU 35 składa się z trzech kompaktowych, mocnych uniwersalnych magnetycznych wiertarek koronowych o średnicy wiercenia do 35 mm. Maszyny te zastępują dotychczas produkowany model FEIN KBM 32 Q. Natomiast serię FEIN KBH 25 tworzą dwa ręczne systemy wiercenia koronowego w metalu. Można nimi szybko i ekonomicznie z ręki wykonywać otwory o średnicy do 25 mm, w tym nawet w niemagnetycznych metalach oraz trudno dostępnych miejscach. Nowe wiertarki koronowe FEIN serii FEIN KBU 35 i KBH 25 są

dostępne u polskich dealerów niemieckiego producenta od września 2016 r.

 

Wiertarki koronowe FEIN KBM, które od 1984 r. były przez niemieckiego producenta sukcesywnie wprowadzane na rynek, to obecnie szeroka gama maszyn przeznaczonych dla firm zajmujących się obróbką metali i montażem konstrukcji stalowych. Razem z maszynami FEIN dostarcza innowacyjne rozwiązania oraz szeroką gamę akcesoriów, tworząc tym samym systemy obróbcze optymalnie dostosowane do specyficznych zadań wykonywanych przez te firmy. Obecnie niemiecki producent elektronarzędzi klasy premium umacnia swoją czołową pozycję w segmencie wiercenia koronowego. Jego elektronarzędzia są cenione w świecie za wysoką jakość, efektywność, dokładność oraz żywotność oraz dostosowanie do pracy ciągłej w przemyśle i rzemiośle.

a0001846

Uniwersalne koronowe wiertarki magnetyczne FEIN KBU 35

Nowa seria KBU 35 składa się z trzech wiertarek magnetycznych o średnicy wiercenia do 35 mm. Odznaczają się one wysoką mocą, kompaktowymi rozmiarami i niską masą (10,6–11 kg). Są też uniwersalne, można nimi bowiem wiercić koronowo i za pomocą wierteł krętych, gwintować, fazować oraz rozwiercać otwory.
Dzięki silnikowi high-power 1100 W z tachoelektroniką wiertarki koronowe KBU 35 zapewniają wysoką efektywność obróbki i stabilne obroty w obu kierunkach pracy. Dostosowane są do montażu konstrukcji stalowych, wiercenia w trudno dostępnych miejscach i ponad głową operatorów. Mają duży zakres skoku głowicy, który jest unikalny w tej klasie urządzeń. Podwójna prowadnica silnika umożliwia użycie w nich do wiercenia narzędzi o sporej średnicy. Zaś opatentowane obrotowe mocowanie i elastyczne pokrycie kabla zabezpiecza go przed uszkodzeniami mechanicznymi. Włącznik stopy magnetycznej zintegrowano w uchwycie wiertarki, co umożliwia łatwe i dokładne jej ustawienie na obrabianym materiale. Jeśli maszyna przechyla się lub ślizga, zmiana jej pozycji wykrywana jest przez czujnik, który zatrzymuje urządzenie, czyniąc pracę wysoce bezpieczną. Na górze silnika jest szeroki, intuicyjnie obsługiwany panel kontrolny, który podczas pracy znajduje się w bezpośrednim polu widzenia użytkownika, co ułatwia wiercenie. Wymiana koron i wierteł w wiertarkach KBU 35 dokonywana jest szybko i bez użycia narzędzi. Wiertarki wyposażone w 3-cewkowy elektromagnes, pewnie mocujący je na blachach i profilach stalowych o grubości 8 mm.

a0001847

Nowe magnetyczne wiertarki FEIN KBU 35 Q są pozycjonowane jako kompaktowe, uniwersalne magnetyczne wiertarki koronowe przeznaczone do wykonywania szerokiej gamy prac w warsztatach i w warunkach zewnętrznych, np. na placach budowy konstrukcji stalowych.

a0001850

Wśród maszyn serii KBU 35 wyróżnia się model FEIN KBU 35-2 Q. Ma on przekładnię 2-biegową oraz obroty do 1600/min i przeznaczony jest też do wiercenia wiertłami krętymi. Warto tu wspomnieć, że model KBU 35 MQ wyposażono w mocowanie na stożek Morse’a MK2, co umożliwia montowanie w nim wierteł krętych, pogłębiaczy stożkowych, frezów palcowych, pogłębiaczy walcowych i uchwytów do gwintowników.

a0001851

Nowe wiertarki FEIN KBU 35 objęte są atrakcyjną promocją – użytkownicy, którzy zdecydują się na ich

zakup w okresie od 1 września 2016 r. do 31 marca 2017 r. mogą otrzymać trzy wiertła koronowe FEIN gratis (więcej informacji u autoryzowanych dystrybutorów FEIN).

 

Ręczne wiertarki koronowe FEIN KBH 25

Jak wiadomo, ręczne wiercenie w metalach nakłada na elektronarzędzia duże wymagania dotyczące konstrukcji, parametrów pracy i ergonomii. Dlatego w 2011 r. FEIN opracował pierwszy ręczny system wiercenia koronowego w stali otworów o średnicy do 25 mm. Składa się on z mocnej ręcznej wiertarki i specjalnych węglikowych koron i czyni profesjonalną obróbkę metali znacznie łatwiejszą, w tym szczególnie wiercenie podczas montażu konstrukcji stalowych. Opatentowana seria FEIN KBH 25 uzupełnia gamę wiertarek koronowych FEIN i oferuje efektywną kosztowo alternatywę do wiercenia wiertłami krętymi. Korona bowiem wycina obwód otworu i pracuje 6 razy szybciej niż wiertło kręte. Aby nie opóźniać operacji, wiertło pilotowe HSS w FEIN KBH 25 wierci z szybkością 1600 obr./min i jest używane tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Jest odłączane (automatycznie wycofywane po wywierceniu 5 mm otworu), kiedy korona uzyskuje prowadzenie w otworze, dzięki czemu cały posuw maszyny jest wykorzystywany do wiercenia koronowego. Podczas zetknięcia korony z materiałem prędkość jest automatycznie redukowana do optymalnej dla koron węglikowych (520 obr./min).

a0001857

FEIN KBH 25 umożliwia także pewne wiercenie na nierównych powierzchniach i – jak już wspominaliśmy – w metalach niemagnetycznych, takich jak stal nierdzewna czy aluminium. Nie wymaga jak wiertarki magnetyczne materiału o określonej minimalnej grubości. Mając kompaktowe rozmiary i małą wagę 3,3 kg, umożliwia wiercenie w trudno dostępnych miejscach.

Fein_KBH25-2U_20120615_0015.TI.TIF

Nowa generacja wiertarek serii KBH 25 była opracowana w ścisłej współpracy z użytkownikami. FEIN KBH 25 S pracuje szybciej do 30% niż poprzedni model KBH 25. Z obrotami do 1600/min wykonanie nim otworu pilotowego jest ok. trzykrotnie szybsze niż modelem KBH 25. W nowym FEIN KBH 25-2 U znajdziemy także mechaniczną przekładnię 2-biegową. Obroty w tym modelu są manualnie ustawiane do zadań przełącznikiem biegów zmieniającym tryb pracy między wierceniem wiertłem a koroną. To czyni na placu budowy z FEIN KBH 25-2 U idealną maszynę montażową.

a0001854

Nowy system FEIN KBH 25 pokrywa szeroki zakres zastosowań: wiercenie koronowe, otwornicami i wiertłami krętymi oraz gwintowanie i fazowanie otworów. Sześć ustawień prędkości obrotowej i momentu obrotowego w FEIN KBH 25 oraz sprzęgło przeciążeniowe umożliwiają użycie otwornic o średnicy do 80 mm. Akcesoria robocze wymienia się bardzo szybko bez użycia narzędzi – jedno kliknięcie i wiertło lub korona są pewnie zamocowane (więcej na: www.fein-kbh25.com). Wiertarki koronowe FEIN dostępne są w specjalistycznych punktach handlowych (ich lista na: www.fein.com, zapraszamy do odwiedzenia FEINa na YouTube: www.fein.com/youtube).

opr. HB (mat.FEIN)
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments