Nowe szlifierki Vulcan Concept

Bardzo dobre parametry techniczne i atrakcyjna cena mogą stać się przepustką do tytułu hitu sprzedaży 2016 r. w segmencie maszyn DIY. Czy tak się stanie? Wszystko wskazuje, że tak, gdyż Profix, właściciel marki Vulcan Concept, ma na koncie wiele trafionych produktów Proline, Tryton i Lahti Pro, które na stałe zagościły w ofercie sklepów narzędziowych.

Vulcan Concept to marka skierowana głównie do majsterkowiczów – osób, które samodzielnie wykonują różnego rodzaju prace, nie korzystają z usług fachowców, typowych przedstawicieli segmentu DIY (zrób to sam). Narzędzia są idealnym rozwiązaniem do prac w gospodarstwie domowym, na

działce w hobbystycznym warsztacie. Dzięki zastosowaniu zunifikowanych komponentów konstrukcyjnych możliwe jest zaproponowanie bardzo atrakcyjnej ceny. Przy czym należy podkreślić, że w maszynach Vulcan Concept znajdziemy wiele rozwiązań na co dzień stosowanych w elektronarzędziach profesjonalnych (np. solidne łożyskowanie mechanizmów, pyłoszczelne włączniki, utwardzone przekładnie).


Pierwsza: mała i zwinna

VZS125C to mała kompaktowa szlifierka współpracująca z tarczami o średnicy 125 mm. Przeznaczona głównie do szlifowania, cięcia, końcowej obróbki metalu oraz obróbki drewna ściernicami listkowymi. Sprawdzi się znakomicie przy precyzyjnych pracach w trudno dostępnych miejscach. Niewielkie rozmiary i waga pozwalają obsługiwać ją jedną ręką. Obudowa maszyny wykonana jest w wysokiej jakości tworzywa sztucznego, a pokrywa przekładni ze stopu aluminiowego. Gwarantuje to dobre odprowadzanie ciepła, co znacząco przedłuża żywotność maszyny. Równie wysokiej jakości są podzespoły skryte we wnętrzu. Wrzeciono i koła zębate są hartowane, zastosowano też wysokiej klasy szczotkotrzymacze z ograniczeniem zużycia szczotek oraz pyłoszczelny włącznik. Moc znamionowa to 600 W. Sugerowana cena detaliczna to około 155 zł, co w zestawieniu z jakością wykorzystanych w maszynie komponentów jest kwotą atrakcyjną.


Druga: silna z regulacją

Druga nowa szlifierka w ofercie marki Vulcan Concept to także popularna stodwudziestkapiątka. Z tym, że model VZS125D wyposażono w silnik o mocy 1050 W, który współpracując z przekładnią, zapewnia maksymalnie 11.000 obr./min. Prędkość obrotowa jest płynnie regulowana za pomocą pokrętła umieszczonego w górnej części rękojeści. Bez odrywania dłoni i przerywania pracy, poruszając jedynie kciukiem, można dopasować prędkość szlifowania do właściwości obrabianego materiału. Ma to duże znaczenie w czasie pracy z drogimi materiałami, takimi jak np. stal nierdzewna. Ale to niejedyny atut tej maszyny. Drugim jest przedłużony kształt korpusu. Elektronarzędzie można pewnie chwycić obiema rękoma i sprawnie nim operować. To duże ułatwienie w czasie prac szlifierskich. Maszyna wyposażona jest w dwupozycyjny uchwyt pomocniczy (mocowanie z lewej bądź prawej strony głowicy). Sugerowana cena detaliczna to około 190 zł, czyli naprawdę niewiele, jeśli poszukujemy wszechstronnej maszyny, która ma posłużyć w typowych pracach domowych i działkowych wiele lat.
Trzecia: do cięższych prac domowych

Trzecią wiosenną nowością marki Vulcan Concept jest duża szlifierka kątowa VZS230 z obrotową rękojeścią. Maszyna współpracuje z tarczami o średnicy 230 mm i dzięki temu można nią ciąć elementy o naprawdę dużej grubości i szlifować z dużą wydajnością pokaźne powierzchnie. Duży zapas mocy sprawia, że narzędzie to idealnie sprawdzi się też w pracach z tarczami diamentowymi (np. przy pracach kamieniarskich). Mocny, 2350-watowy silnik ma układ płynnego rozruchu. Oszczędza on podzespoły mechaniczne i elektryczne silnika, przedłużając w ten sposób jego żywotność, nie wywołuje też zadziałania bezpieczników sieci elektrycznej, które odcinają zasilanie. Uchwyt główny szlifierki Vulcan-Concept VZS230 jest odpowiednio wyprofilowany. Dobrze leży w dłoni i dzięki temu mamy pełną kontrolą nad maszyną. Rękojeść pomocnicza mocowana może być w głowicy w trzech miejscach – z prawej lub lewej strony bądź u góry (do szlifowania). Sugerowana cena detaliczna to 349 zł, co nie jest kwotą wygórowaną, zważywszy że chodzi tu o maszynę z dużym zapasem mocy oraz praktyczną obrotową rękojeścią.

id='c3134_0_4' class='sam-pro-container sam-pro-ad'data-spc=''>