NOWE RZEMIOSŁO z marką TRYTON

Na zaproszenie inicjatywy „Znajdź Pracownię” PROFIX uczestniczył w warsztatach nurtu NOWE RZEMIOSŁO. Skupia on pracownie renowacji i zdobienia mebli.

Marki PROLINE, LAHTI PRO i TRYTON na warsztatach NOWEGO RZEMIOSŁA

W warsztatach wzięło udział 30 uczestniczek i 3 uczestników oraz przedstawiciele firmy PROFIX: Łukasz Słowak, specjalista ds. szkoleń i prezentacji w PROFIX, i Paweł Żurawski, brand manager TRYTON. W części teoretycznej zaprezentowali oni marki PROLINE, LAHTI PRO i TRYTON oraz poprowadzili 2-godzinne zajęcia praktyczne. Ważnym ich elementem była możliwość pracy narzędziami i akcesoriami PROLINE oraz TRYTON, a także wykorzystanie produktów LAHTI PRO do zapewniania wysokiego bezpieczeństwa pracy w warsztatach meblarskim i

stolarskim. – Skupiliśmy się oczywiście na urządzeniach, które znacznie ułatwiają obróbkę drewna – poinformował Rafał Sajewicz, zastępca dyrektora Działu Marketingu w firmie PROFIX. – Co ważne, nasz sprzęt w kobiecych dłoniach sprawdził się doskonale. To świadczy zarówno o pewnej zmianie pokoleniowej wśród właścicieli i osób zatrudnionych w pracowniach renowacji, jak i o uniwersalnym charakterze naszych produktów.

Podczas warsztatów ich uczestniczki oraz uczestnicy mieli okazję wziąć do ręki i pracować elektronarzędziami marki TRYTON i osprzętem PROLINE, która jest wysoko oceniana przez profesjonalistów i wymagających amatorów. Jest to sprzęt, który skutecznie pomoże w każdym domowym remoncie. W takich pracach, jak wiadomo, szczególnie użyteczne są urządzenia akumulatorowe, które nie wymagają do swojej pracy podłączenia do gniazdka elektrycznego, a także stosowania różnych baterii.

Jeden akumulator – mnóstwo możliwości

W przypadku firmy PROFIX jeden systemowy akumulator wystarczy do zasilania wielu bezprzewodowych elektronarzędzi z linii TRYTON SYSTEM 20V, w tym także wykorzystywanych w warsztatach stolarskich i meblarskich. Wśród nich w pracach montażowych wykonywanych w tego rodzaju warsztatach doskonale sprawdzi się wiertarko-wkrętarka akumulatorowa SYSTEM 20V. Przeznaczona jest do wkręcania i wykręcania wkrętów, wiercenia otworów w stali, drewnie, tworzywach sztucznych itd. Posiada metalowy uchwyt szybkozaciskowy na wiertła i bity, antypoślizgową rękojeść, automatycznie działającą diodę LED do pomocniczego oświetlania miejsca pracy oraz 21 ustawień sprzęgła. Można więc optymalnie dostosować jej parametry do prac montażowych i demontażowych wykonywanych podczas renowacji mebli itp.

Z kolei materiały drewniane możemy dokładnie docinać wyrzynarką akumulatorową SYSTEM 20V. Wyróżnia się ona łatwością w obsługi i precyzyjną pracą, gdyż wyposażono ją w laserowy wskaźnik linii cięcia. Uczestnicy szkoleń docenili w niej regulację kątowego położenia stopy do cięcia ukośnego oraz wygodny uchwyt szybkomocujący ułatwiający montaż brzeszczotów.


W każdym warsztacie zajmującym się obróbką materiałów drewnianych przyda się także akumulatorowa szlifierka kątowa SYSTEM 20V. Umożliwia ona obróbkę elementów metalowych coraz częściej stosowanych w konstrukcji nowoczesnych mebli drewnianych. Urządzenie zapewnia wydajne szlifowanie i cięcie bez prądu z gniazdka, gdyż rozpędza się do 10.000 obr./min i pod tym względem nie ustępuje szlifierkom kątowym zasilanym sieciowo.

Wysoka moc z gniazdka

W ofercie marki TRYTON są także przewodowe elektronarzędzia przeznaczone specjalnie do obróbki materiałów drewnianych i drewnopochodnych. W czasie spotkania z cyklu „Znajdź Pracownię” szczególnym zainteresowaniem cieszyły się frezarka górnowrzecionowa TF1201 oraz pilarka ukosowa TU2000A marki TRYTRON. Pierwsze z urządzeń pozwala na łatwe wykonywanie otworów montażowych, ornamentów na płaskich drewnianych powierzchniach, stylizację krawędzi mebli itd. Właścicielki warsztatów sprawnie wycięły nim litery inicjałów o skomplikowanych kształtach i były zainteresowane zakupem takiej frezarki do swojego warsztatu. Urządzenie wyposażono w silnik o mocy nominalnej 1200 W. Umożliwia ono obróbkę frezami z uchwytami 6 lub 8 mm. Wykonamy nim frezowanie otworów, rowków, krawędzi w materiałach drewnianych, drewnopodobnych oraz w tworzywach sztucznych, a nawet w aluminium. Frezarka wyposażona jest w płynne regulacje obrotów oraz głębokości frezowania do 55 mm oraz blokadę wrzeciona. Rękojeści jej pokryto antypoślizgowym materiałem, dzięki czemu praca jest bardziej komfortowa i jednocześnie

bezpieczna. Urządzenie wyposażono w króciec do odsysania pyłu, który można szybko zamontować. Dzięki temu we współpracy z odpowiednim odkurzaczem warsztatowym umożliwia ono czystą pracę. Na wyposażeniu frezarki górnowrzecionowej TRYTON TF1201 znajdują się: prowadnica równoległa, ogranicznik głębokości, tuleje zaciskowe 6 i 8 mm, cyrkiel z nakrętką motylkową, klucz i króciec do odkurzacza.

Z kolei pilarką ukosową TRYTON TU2000A wykonamy precyzyjne cięcie elementów z drewna i materiałów drewnopochodnych, w tym także kątowe w pionie i poziomie o zakresach 45° (maksymalnie dla 0°/0° – 90 X 305 mm). Urządzenie jest łatwe w obsłudze. Zastosowano w nim silnik o mocy nominalnej 2000 W, który rozpędza tarczę pilarską o średnicy 255 mm do 5000 obr./min. Co ważne, jest też laser precyzyjnie wyznaczający krawędź cięcia. Ukośnica posiada stabilną podstawę wykonaną z wysokiej jakości odlewu aluminiowego, która zapewnia precyzyjną pracę.

Podczas warsztatów ukośnica TRYTON TU2000A była wykorzystywana do docinania wymiarowego niewielkich elementów zdobiących meble – cokołów, jak też formatek i ramek niewielkich drzwiczek itp. Uczestniczkom szczególnie spodobała się możliwość zwiększenia dokładności pracy za pomocą wskaźnika laserowego. Ich zdaniem, ułatwia on formatowanie dorabianych elementów podczas renowacji starych mebli i wydatnie przyczynia się do uzyskania bardzo dobrych rezultatów w pracy.

opr. HB (mat.PROFIX)

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments