RADIA BUDOWLANE: BOSCH GPB 18V-5 SC I GPB 18V-2 SC

Uśmiech nie powinien schodzić z ust budowlańców, lubiących pracować przy muzyce. Bosch bowiem rozszerzył swoją ofertę o dwa nowe radia budowlane.

Radio budowlane Bosch GPB 18V-5 SC Professional

To zaawansowany technicznie system grający typu PowerBox, wyposażony we wszystkie obowiązujące obecnie rozwiązania multimedialne. Ma cztery 5-watowe głośniki i zintegrowany subwoofer o mocy 20 W. Dzięki temu wydobywająca się z nich muzyka rozchodzi się w pomieszczeniu we wszystkich kierunkach. Do tego 4 głośniki i subwoofer sprawiają, że Bosch GPB 18V-5 SC gra o wiele lepiej niż tradycyjne, warsztatowe radioodbiorniki stereo. Oferuje bowiem pełne i mocne brzmienie.

Nowy radioodbiornik wyposażony jest w tuner

cyfrowy. Zapewnia on bardzo wysoką jakość odbioru sygnałów radiowych, eliminując z nich szumy i zakłócenia. Użytkownik może skorzystać z funkcji automatycznego wyszukiwania stacji radiowych i zapisać w pamięci tunera po 4 ulubione rozgłośnie nadające na falach FM (zakres – 87,5−108 MHz) i DAB+ (174,928−239,200 MHz).

Do radia Bosch GPB 18V-5 SC podłączymy też zewnętrzne źródła dźwięku za pośrednictwem wejścia AUX (złącze AUX-IN) lub technologii Bluetooth® (wersja 5.0). Możemy więc odtwarzać swoje ulubione „kawałki” zapisane w pamięci tabletu, odtwarzacza MP3 czy smartfona, jak również pobierane w czasie rzeczywistym z popularnych internetowych serwisów i aplikacji muzycznych. Warto dodać, że użytkownicy mogą także regulować wysokość dźwięków – ustawiać tony wysokie i niskie (basy). Jest też equalizer z 4 predefiniowanymi ustawieniami – JAZZ, ROCK, POP, CLASSICAL, które pozwalają dopasować parametry wysokości dźwięków do rodzaju odtwarzanej muzyki. Ma on 5 opcję CUSTOM, która umożliwia indywidualną regulację equalizera zgodnie ze swoimi upodobaniami.

Obsługa urządzenia odbywa się za pośrednictwem przycisków i pokręteł panelu sterowania. Ułatwiają ją komunikaty pokazywane na wyświetlaczu ciekłokrystalicznym. Informują one m.in. o częstotliwości radiowej, stanie naładowania akumulatora, pozycji odbieranej stacji w pamięci, poziomie sopranów/basów, odbiorze stereofonicznym, wyłączeniu dźwięku (MUTE), aktywacji Bluetooth®, źródle sygnału, ustawieniu dźwięku, czasie itp.

Radio Bosch GPB 18V-5 SC może być zasilane z sieci prądem zmiennym 230 V/50 Hz lub z dowolnego systemowego akumulatora Bosch – GBA lub ProCORE – o napięciu 18 V. Oferuje też wiele dodatkowych praktycznych rozwiązań przydatnych na każdym placu budowy czy warsztacie. Nowy sprzęt pełni więc rolę powerbanka – przez port USB mogą być ładowane smartfony, odtwarzacze MP3, tablety, a nawet przenośne warsztatowe lampy lub latarki LED. Podczas ładowania urządzenia te można umieścić w zamykanym schowku, co pozwala chronić je przed pyłem czy mechanicznym uszkodzeniem. Gdy zaś nowe radio podłączymy do sieci 230 V, staje się klasycznym rozgałęziaczem, do którego można podpiąć elektronarzędzia czy ładowarki akumulatorów. Wyposażone jest bowiem w dwa gniazda 230 V o sumarycznym natężeniu pobieranego prądu wynoszącym maksymalnie 15 A.
Prezentowane radio budowlane Bosch GPB 18V-5 SC zostało także zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi za pomocą solidnej, zewnętrznej aluminiowej klatki z amortyzatorami w postaci okładzin gumowych i wykonanych z tworzyw sztucznych. Klatka ta pełni nie tylko funkcje ochronne, ale także ułatwia przenoszenie radioodbiornika oraz umożliwia jego stabilne ustawianie na placu budowy czy w remontowanym pomieszczeniu.

Radio budowlane Bosch GPB 18V-2 SC Professional

To mniejszy „brat” modelu GPB 18V-5 SC. Radio jest poręczne, lekkie i może być łatwo przenoszone oraz transportowane. Wyposażono je w solidną obudowę spełniającą wysoką normę ochrony IP54 oraz w stalowy chromowany hak do zawieszania. W radiu Bosch GPB 18V-2 SC zastosowano 2 głośniki o mocy 7,5 W i tuner radiowy pozwalający na odbiór stacji FM (zakres – 87,5-108 MHz) i DAB+ (174,928-239,200 MHz). Wyposażony jest on w funkcje

automatycznego ich wyszukiwania i zapisywania w pamięć 16 rozgłośni (po 8 dla poszczególnych zakresów fal). Z kolei zewnętrzny sprzęt mobilny (tablety, smartfony, odtwarzacze MP3 itp.) podłącza się via złącze AUX lub zdalnie poprzez Bluetooth® (wersja 5.0). Dzięki temu możemy słuchać muzyki zapisanej na tych urządzeniach lub streamingowanej z aplikacji muzycznych. Do ładowania sprzętu mobilnego służy oddzielny wyjściowy port USB.

Natomiast do regulowania radia Bosch GPB 18V-2 SC przeznaczony jest panel sterujący z przyciskami i pokrętłami oraz wyświetlaczem ciekłokrystalicznym. Informuje on o źródle sygnału, pozycji stacji w pamięci, częstotliwości radiowej, wyłączeniu dźwięku, pauzie, odbiorze stereo- lub monofonicznym, stanie naładowania akumulatora. Pokazuje też czas i funkcje menu. Nowe radio może być zasilane za pomocą zasilacza 18 V znajdującego się na jego wyposażeniu lub 18-woltowych, systemowych akumulatorów Bosch GBA lub ProCORE.

pins

Dane techniczne radioodbiorników budowlanych Bosch GPB 18V-5 SC i GPB 18V-2 SC Professional

ModelGPB 18V-5 SCGPB 18V-2 SC
Napięcie wejściowe sieci100-240 V100-240 V (zasilacz)
Napięcie wejściowe akumulatora18 V18 V
Napięcie wejściowe dla zasilacza18 V
Ciężar bez akumulatora8,8 kg2,5 kg
Zakres częstotliwości FM87,5 – 108 MHz87,5 – 108 MHz
Zakres częstotliwości DAB+174,928 – 239,2 MHz174,928 – 239,2 MHz
Liczba zapamiętywanych stacji w pamięci FM48
Liczba zapamiętywanych stacji w pamięci DAB+48
Całkowita Liczba zapamiętywanych stacji816
Moc nominalna wzmacniacza (przy zasilaniu sieciowym)40 W15 W
Liczba głośników/moc głośników4/5 W2/7,5 W
Subwoofer/moc+/20-/-
Porty wejściowe dla urządzeń mobilnychAUX (złącze AUX-IN)AUX (złącze AUX-IN)
Porty wyjściowe dla ładowania urządzeń mobilnychUSBUSB
Bluetooth®5.05.0
Moc sygnału Bluetooth®10 W8 W
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments