NOWE NARZĘDZIA RĘCZNE W PORTFOLIO MARKI NEO

Marka NEO konsekwentnie rozwija i odświeża swoją ofertę w grupie narzędzi ręcznych. Do portfolio NEO dołączyły odświeżone młotki i piły do drewna, jak też nowe piły do metalu, szczotki druciane, szpachle malarskie i zszywacze. Zostały one już bardzo dobrze przyjęte na rynku, odnotowując ogromne zainteresowanie.

Piły NEO do metalu

Aktualna oferta została wzbogacona o modele przeznaczone do współpracy z brzeszczotami o długości 150 mm (43-310) i 300 mm (43-301, 43-302, 43-320). Wyposażono je w zależności od modelu, w ergonomiczne, 1- lub 2-komponentowe uchwyty

gumowane. W przypadku modeli o konstrukcji ramowej, można nimi wykonywać cięcia proste i pod kątem 45° (43-301 i 43-302). Korpusy wykonane z aluminium i pokryte warstwą antypoślizgową dobrze leżą w dłoni, a ich ergonomiczne profilowanie ułatwia pracę. Dodatkowo jeden z tych modeli (43-302) posiada praktyczny magazynek na zapasowe ostrza.
W trudno dostępnych miejscach sprawdzi się ergonomiczny uchwyt do brzeszczotu (43-320), łatwe w obsłudze i proste narzędzie do zadań specjalnych. W nowych piłach NEO zastosowano precyzyjne i wydajne systemy mocowania brzeszczotów, umożliwiające ich szybką wymianę.

Piły NEO do drewna, piła do gazobetonu

W tej grupie odświeżonych narzędzi NEO znajdują się: grzbietnica, 6 płatnic oraz piła do gazobetonu wyposażona w nakładki widiowe. Narzędzia te mają lekką i wytrzymałą konstrukcję, ergonomiczne uchwyty i nowoczesne ostrza. Różne długości oraz ilość zębów na cal, pozwalają łatwo dobrać narzędzie do wykonywanej pracy i wymagań użytkownika. W płatnicach i grzbietnicy zastosowano wysokiej jakości stal 65MN o znakomitych właściwościach wytrzymałościowych, elastyczności i sprężystości. Zastosowane w nich zęby 3D, hartowane indukcyjnie, o konstrukcji zbliżonej do ostrosłupa, powodują zwiększenie wydajności i szybkości cięcia, a także nie klinują się oraz wymagają od użytkownika użycia dużo mniejszej siły. Wszystkie trzy ich krawędzie są ostrzone laserowo, co dodatkowo wpływa na łatwość pracy.
Warto wspomnieć również o serii pił z pokryciem PTFE, które dodatkowo ułatwia pracę, zmniejszając do minimum opory cięcia oraz zabezpieczając ostrze przed uszkodzeniami. W przypadku piły do gazobetonu, ze względu na charakter wykonywanego cięcia jej długość wynosi 800 mm. Jej cechą charakterystyczną są specjalne, widiowe nakładki na zębach zwiększające wydajność i szybkość pracy. Wszystkie modele mają uchwyty dwukomponentowe, pokryte antypoślizgowym tworzywem, zaprojektowane i wykonane na podstawie wielu konsultacji i testów. Zapewniają one precyzyjne, bezpieczne i stabilne prowadzenie podczas cięcia.

Ręczne szczotki techniczne NEO

Grupę tych narzędzi tworzy 8 szczotek mających odpowiednie dla swojego przeznaczenia 4 rodzaje włosia: ze stali, stali nierdzewnej, mosiądzu i nylonu. W zależności od modelu rozmieszczono je w 3, 4 lub 5 rzędach. Szczotki stalowe i mosiężne służą do oczyszczania powierzchni ze szczególnie uporczywych zabrudzeń (np. rdzy), zaś nylonowa – do usuwania lżejszych zabrudzeń (np. pyłu lub kurzu). Narzędzia nie zniekształcają się podczas pracy, zaś ich dwukomponentowy antypoślizgowy uchwyt sprawia, że nie wyślizgują się z dłoni. Modele 39-012, 39-032 i 39-052 dodatkowo wyposażono w praktyczny stalowy skrobak.

Szpachle malarskie NEO

To 10 modeli (od 50-351 do 50-360) o różnych szerokościach ostrzy. Przeznaczono je do prac remontowych i wykończeniowych, m.in. do nakładania gipsu czy zeskrobywania zanieczyszczeń z powierzchni. Ostrza tych narzędzi wykonano z wysokiej jakości stali nierdzewnej i wypolerowano. Szpachle NEO wyposażono w ergonomiczny uchwyt z tworzywa sztucznego pokryty antypoślizgowym materiałem, który dobrze leży w dłoni i zapewnia bezpieczeństwo oraz komfort pracy. Został on przez zaprojektowany przez markę NEO i zastrzeżony w urzędzie patentowym.

Zszywacze i rozszywacz NEO

To narzędzia doskonale sprawdzające się

w pracach tapicerskich, dekoratorskich, remontowych, zarówno w domu jak i w działalności gospodarczej czy produkcyjnej. Dzięki regulacji siły wbijania zszywek mogą być używane zarówno do twardych, jak i miękkich materiałów, a ich precyzja, trwałość i łatwość obsługi, znacznie uprości każdą pracę. W zależności od modelu można nimi wbijać różne rodzaje i rozmiary zszywek. Ciekawostką jest fakt, że wszystkie nowe modele zszywaczy NEO charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością, a w procesie kontrolnym, każdy z nich wytrzymał minimum 10000 cykli pracy.
Najbardziej zaawansowany model 4 in 1 (16-030), charakteryzuje się wytrzymałą aluminiową konstrukcją, ergonomicznym, pokrytym antypoślizgowym tworzywem uchwytem, regulacją siły wbijanych zszywek oraz ich szerokości. Model ten pozwala na wbijanie zszywek J,G,L,E w szerokiej gamie rozmiarów. Natomiast rozszywacz NEO (16-040) przeznaczony jest do usuwania różnego typu i zróżnicowanej wielkości zszywek. Wytrzymała konstrukcja sprawdzi się zarówno podczas prac domowych, jak i warsztatowych. Przy jego pomocy każdy użytkownik z łatwością pozbędzie się nawet najbardziej opornych i trudnych do usunięcia niechcianych zszywek.

Młotki NEO

Cała ich oferta została dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. W przypadku młotków z trzonkami drewnianymi uzupełniono asortyment o nowe modele: 200 g (25-012) i 400 g (25-014), tworząc tym samym pełną rozpiętość rozmiarów. Podkreślić tu należy, że trzonki są wykonane z wyselekcjonowanego, wysokogatunkowego drewna jesionowego. Wprowadzono też do oferty serię młotków z trzonkami z drewna hikorowego, charakteryzującego się znakomitymi parametrami wytrzymałościowymi i użytkowymi. Wszystkie młotki NEO z trzonkami jesionowymi i hikory mają obuchy zabezpieczone stalowymi klinami chroniącym przed zsunięciem, co gwarantuje maksimum bezpieczeństwa pracy. W przypadku młotków z trzonkami z włókna szklanego wszystkie dotychczasowe modele zostały zastąpione nowymi o znakomitym wyważeniu. Nowe trzonki z włókna szklanego zostały zaprojektowane i wykonane z wykorzystaniem najnowszej wiedzy i technologii. Trzonki te są wzmocnione przy obuchu, aby zwiększyć ich odporność i przedłużyć żywotność. Uchwyty pokryto antypoślizgowym materiałem o unikatowej fakturze ułatwiającej właściwy chwyt. Specjalnie je też wyprofilowano, aby zmniejszyć obciążenia i wibracje oraz ograniczyć zmęczenie i potencjalne urazy.

Do oferty wprowadzono serię ciężkich młotów kamieniarskich przeznaczonych do wymagających prac wyburzeniowych. Liftingowi poddano także serię monobloków. Są to produkty powstające z jednego kawałka stali, odpowiednio kształtowanej, obrabianej i hartowanej. W celu dodatkowego zabezpieczania zastosowano w nich dodatkowy nit, chroniący przed wyrwaniem uchwytu – całkiem nowe są jednak zarówno kształty i ergonomia, jak i użyte w procesie technologicznym materiały. Wszystkie młotki NEO mają obuchy hartowane indukcyjnie, są polerowane mechanicznie oraz pokryte są warstwą lakieru, zabezpieczającą je podczas dłuższego składowania.

opr. HB
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments