NOWE MIARY ZWIJANE JUFISTO

W sierpniu marka Jufisto zaprezentowała cztery modele nowych miar zwijanych. To produkty, które są dowodem, że niewielka zmiana wyglądu jednego z elementów może mocno wyróżnić narzędzie i ułatwić posługiwanie się nim.

 

Jak wiadomo, miara zwijana to jedno z najczęściej kupowanych narzędzi pomiarowych. Wszak wiele prac zaczyna się właśnie od pomiarów. W każdym sklepie z narzędziami znajdziemy szeroki wybór tego typu miar. Różnią się one od siebie głównie długością i szerokością taśmy mierniczej, która w zdecydowanej większości przypadków ma kolor żółty, natomiast podziałki są czarne. Można przyjąć, że takie barwy stały się standardem. Wprowadzając do sprzedaży miary oznaczone jako: JU-MZS-5250, JU-MZA-4080, JU-MZA-4040,

JU-MZA-4050 marka Jufisto postanowiła przełamać ten trend, wyposażając swoje produkty w taśmę o innej niż żółta kolorystyce.

Szlachetna stal nierdzewna

W modelu JU-MZS-5250 taśma miernicza ma długość 5 m i szerokość 25 mm. Wykonana jest ze stali nierdzewnej i w związku z tym nie jest barwiona, a jedynie dodatkowo z dwóch stron zabezpieczona powłoką nylonową. Ta warstwa chroni przed szybkim wytarciem nadruki podziałek oraz cyferek. Jest to o tyle istotne, że w momencie ich częściowego zniknięcia odczyt wyników pomiarów może być utrudniony, a możliwość popełnia błędów większa.

 

Na srebrnej metalicznej taśmie podziałka i cyfry zostały nadrukowane kolorem czarnym. Natomiast zwiększona szerokość taśmy oraz wykonanie jej ze stali 301 Mn umożliwia jej rozwinięcie na odległość aż 2,7 m bez efektu załamania się pod własnym ciężarem. Ta właściwość jest dużym ułatwieniem w sytuacjach, kiedy samodzielnie musimy dokonać pomiaru. Kolejnym rozwiązaniem ułatwiającym odczytywanie wyników jest naniesienie podziałki z dwóch stron taśmy. Nie ma zatem znaczenia, w jaki sposób rozwiniemy taśmę – zawsze odczytamy wyniki.

 

Miara zwijana JU-MZS-5250 ma poręczną, ergonomiczną obudowę, która dobrze leży w dłoni. Zapakowana jest w estetyczny blister. W naszym odczuciu ten model ze względu na swoje wysokie parametry użytkowe, oraz fakt, że taśma wykonana jest ze stali nierdzewnej, bardziej niż inne modele podkreśla profesjonalny wizerunek użytkownika.


Większy kontrast i łatwiejszy odczyt

Miary Jufisto JU-MZA-4040, JU-MZA-4050 i JU-MZA-4080 prezentują się bardziej klasycznie. Ich obudowy wykonane z są wysokiej jakości tworzywa sztucznego i w porównaniu z korpusem JU-MZS-5250 mają mniej przetłoczeń. Taśmy miernicze w tych modelach wykonane są ze stali 65 Mn zabezpieczonej powłoką nylonową. Mają kolor czarny, a podziałka nadrukowana została po każdej ze stron taśmy na żółto. Ciekawym rozwiązaniem jest także to, że cyfry oznaczające pełne dziesiątki mają kolor czerwony i są dla uwypuklenia nadrukowane na żółtej apli. Wizualnie zastosowanie takiego właśnie zestawienia kolorystycznego w naszym odczuciu znacznie ułatwia odczytywanie wartości pomiarów. Jeżeli zaś chodzi o długość i szerokość taśmy mierniczej, to w modelu JU-MZA-4040 jest to odpowiednio 5 m x 19 mm, w narzędziu oznaczonym jako JU-MZA-4050 – 5 m x 28 mm, a w miarze JU-MZA-4080 – 8 m x 28 mm.

 

Nowe miary zwijane Jufisto mogą zainteresować wszystkich, którzy chcę ułatwić sobie pracę i lubią korzystać z rozwiązań wykraczających poza obowiązujące obecnie standardy. Przełamywanie rutyny nadaje standardowym czynnościom nowy atrakcyjny wymiar, a użytkownikowi daje dodatkową satysfakcję z wykorzystywania nowych rozwiązań.

GEB
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar