SZCZYPIEC-KLUCZ KNIPEX w KOLEJNEJ ODSŁONIE

Knipex unowocześnił swoją rodzinę szczypiec-kluczy nastawnych 250 mm, zwiększając ich zakres pracy do 52 mm i wyposażając w regulacyjną skalę metryczną i calową. Narzędzia te są bardziej ergonomiczne niż poprzednie modele szczypiec-kluczy nastawnych dzięki m.in. smuklejszym rękojeściom i mniejszej o 15% masie.

Szczypce-klucz to narzędzie opracowane i opatentowane wiele lat temu przez niemiecką firmę Knipex i do tej pory nie mające swoich odpowiedników w ofertach konkurencyjnych producentów. Pod względem funkcjonalności łączą szczypce nastawne z kluczem nastawnym typu szwedzkiego. Elementem wykonawczym szczypiec-klucza są szczęki rozwierane równolegle (tak jak w kluczu), a nie kątowo jak w przypadku popularnych i podobnych do nich szczypiec

nastawnych. Dzięki temu szczypce-klucz umożliwiają chwytanie przedmiotów całą powierzchnią szczęk i bezstopniowe ich zaciskanie. Eliminuje to luzy i zapobiega uszkodzeniom krawędzi chwytanych przedmiotów, czyniąc z nich narzędzia, które doskonale nadają się do montażu/demontażu nakrętek lub śrub z 6-kątnymi łbami. Z powodzeniem więc zastępują one w tego typu operacjach klasyczne klucze płaskie, przy czym ich stosowanie eliminuje uszkodzenia nakrętek czy 6-kątnych łbów śrub z powodu wspomnianego braku luzów i związanej z nim redukcji naprężeń. Ponieważ szczypce-klucz mają bardzo duże, 10-krotne przełożenie, czyli można aplikować nimi bardzo dużą siłę nacisku, doskonale nadają się do kontrowania śrub, dociskania elementów łączonych przy użyciu klejów kontaktowych, odłamywania krawędzi płytek ceramicznych, rozłączania opasek zaciskowych, zagniatania, zaginania itd. Ale na tym nie koniec, mogą być też wykorzystanie jako małe imadło ręczne. Ponieważ szczęki szczypiec-klucza są gładkie, można nimi chwytać elementy chromowane, np. armatury, bez ryzyka uszkodzenia ich powierzchni.

Szczypce-klucz Knipex wyposażone są w mechanizm płynnej regulacji rozstawu szczęk, który umożliwia ich dopasowanie zarówno do połączeń gwintowych metrycznych, jak i calowych. Dzięki temu zastępują one wieloelementowe zestawy kluczy metrycznych lub calowych. W przypadku nowych modeli szczypiec-klucza 250 mm (86 01 250, 86 01 250 SB, 86 02 250, 86 02 250 SB, 86 06 250 i 86 06 250 SB) oraz unowocześnionych (86 03 250, 86 03 250 SB, 86 05 250 i 86 05 250 SB) maksymalny rozstaw szczęk został zwiększony przez Knipex do 52 mm (2″). Mechanizm ich regulacji wyposażono w niezawodną blokadę sworznia, co zapobiega przypadkowej zmianie rozstawu. Natomiast precyzyjne ustawienie szczęk umożliwiają praktyczne skale regulacyjne: metryczna i calowa. Wygrawerowano je laserowo, dzięki czemu są dobrze widoczne i trwałe.

Nowe i unowocześnione szczypce-klucz Knipex mają mniejszą o 15% masę, ryflowane powierzchnie na ramionach oraz smukłe szczęki z podcięciem, jak również ergonomiczne i wygodne w użyciu smukłe rękojeści z wielokomponentowymi nasadkami. Dzięki temu pracuje się nimi bardzo wygodnie.
Prezentowane szczypce-klucz Knipex wykonano ze stali elektrycznej chromowo-wanadowej, kutej i hartowanej olejowo. Są dostępne w różnych wersjach: z pokryciem chromowanym lub fosforowanym, z rękojeściami z antypoślizgowego tworzywa sztucznego lub wąskimi nasadkami wielokomponentowymi czy nasadkami z tworzywa sztucznego albo z wielokomponentowymi nasadkami izolowanymi (VDE).

 

Reasumując, duża dynamika prac oraz postęp technologiczny wymusza obecnie stosowanie elastycznych rozwiązań o dużym zakresie możliwych aplikacji. W ten trend doskonale wpisują się nowe i unowocześnione szczypce-klucz Knipex, które mogą być wykorzystywane w bardzo wielu branżach: od mechaników różnych specjalności przez wykonawców budowlanych do montażystów i elektryków.
pins

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments