Nowa linia narzędzi Stanley do płyt GK i prac wykończeniowych

Stanley wprowadza do sprzedaży nowy asortyment narzędzi do płyt gipsowo-kartonowych. Ich atutami są: wytrzymała konstrukcja, praktyczność użycia oraz wygoda.

 

Lekkie konstrukcje wykonane z profili i płyt gipsowo – kartonowych (GK), nazywane także systemami suchej zabudowy, to już standard w pracach wykończeniowych. Doskonale sprawdzają się przy budowie ścianek działowych, nowoczesnych, efektownie podświetlonych półek, wnęk czy też sufitów podwieszanych. Znajdują zastosowanie również w przypadku konieczności obudowy instalacji, pionów kanalizacyjnych, wanien oraz stelaży podtynkowych. Wiele z takich zabudów można wykonać samemu. Pomogą w tym narzędzia dostosowane do prac z karton-gipsem, których całą gamę oferuje

firma Stanley. Zostały one skonstruowane w oparciu o innowacyjne rozwiązania znacznie ułatwiające prace z płytami GK. Wśród nich znajdują się między innymi szpachle i pace oraz praktyczne narzędzia służące do cięcia, przenoszenia oraz podtrzymywania płyt gipsowo-kartonowych, takie jak podpórki i nosidła.

Szczególną uwagę warto zwrócić na podstawowe narzędzie do wykańczania konstrukcji GK, jakim jest szpachla. Tę z najnowszej gamy firmy Stanley wyposażono w bi-materiałową rękojeść, której ergonomiczny kształt doskonale dopasowuje się do dłoni oraz uchwyt bit PH2, zastępujący wkrętak. Dzięki niemu, gdy podczas nakładania masy szpachlowej natrafimy na niedokręcony wkręt, nie musimy wymieniać narzędzia. Istotną częścią szpachli jest również wykonane ze stali nierdzewnej profilowane ostrze. W ofercie Stanley dostępny jest również model szpachli bez bitu, posiadający metalowe zakończenie służące do pobijania.

Nowa linia narzędzi Stanley do płyt gipsowo-kartonowych obejmuje szczypce do zagniatania profili, przyrząd do nakładania narożników bez gwoździ i wkrętów, a także praktyczne narzędzia służące do cięcia, przenoszenia oraz podtrzymywania płyt. Przyrząd do cięcia posiada dwa przeciwstawne, stalowe koła tnące, które umożliwiają cięcie płyt z dwóch stron równocześnie. Nosidło pozwala jednej osobie w łatwy i bezpieczny sposób przenieść płytę GK, a podpórka teleskopowa o regulowanej wysokości (od 1 do prawie 3 m.) podtrzymuje płytę podczas montażu. W nowej gamie narzędzi Stanley do płyt GK znajdziemy także szpachle kształtowe, kątowe i krawędziowe oraz szpachle do taśm, narożników wewnętrznych i zewnętrznych. Wszystkie produkty z gamy narzędzi do płyt gipsowo – kartonowych Stanley dostępne są w renomowanych sklepach narzędziowych i marketach budowlanych na terenie całego kraju.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments