NOWA GENERACJA WIERTARKO-WKRĘTAREK i UDAROWYCH WKRĘTAREK FEIN

Firmy zajmujące się obróbką metali mogą skorzystać z innowacyjnych rozwiązań i bogatego doświadczenia firmy FEIN w zakresie akumulatorowych wiertarko-wkrętarek oraz wkrętarek udarowych. Niemiecki producent wprowadził statnio
na rynek nową generację tych urządzeń oferującą ich użytkownikom wiele udogodnień i korzyści.

fein-wkret-2

FEIN, wprowadzając na rynek nowe akumulatorowe wiertarko-wkrętarki oraz wkrętarki udarowe o napięciu zasilania 12 i 18 V, umożliwił firmom zajmującym się obróbką metali przetestowanie tych urządzeń w ramach akcji „Prawdziwi metalowcy odczuwają różnicę”. W tym celu należy odwiedzić stronę internetową i

zamówić pokaz narzędzi u naszych doradców technicznych. Pracownicy FEIN zademonstrują te urządzenia i ich akcesoria w warsztacie lub zakładzie firmy zamawiającej.

 

20170522_testing_appointment_2

 

Prawdziwi metalowcy odczuwają różnicę

– Nowe akumulatorowe wiertarko-wkrętarki i wkrętarki udarowe FEIN nie są standardowymi narzędziami, opracowano je bowiem specjalnie do obróbki metali – mówi Bernd Kupfer, kierownik działu montażu w fabryce Herrenknecht AG. Firma ta przetestowała już nowe akumulatorowe wkrętarki udarowe FEIN ASCD 18-300 W2 w trudnych warunkach produkcyjnych: – Codziennie musimy dokręcać setki wkrętów. Dzięki regulowanemu momentowi obrotowemu, perfekcyjnemu wyważeniu i wydajnym akumulatorom wiertarko-wkrętarki FEIN, gdy używa się ich do tego rodzaju prac, szybko zwracają zainwestowane w nie pieniądze – ocenia Bernd Kupfer.

 

a0001907
Kolejną firmą z branży metalowej, która testowała nowe wiertarko-wkrętarki FEIN, jest Pro Metall z Achern. Pracujący w niej Viktor Glöckler sprawdzał akumulatorową wiertarko-wkrętarkę FEIN ASCM 12 podczas wiercenia i gwintowania: – Jestem bardzo zadowolony z narzędzia, ważną jego zaletą są szybkie i łatwe w wymianie akcesoria. Moim zadaniem, znacznie ułatwia ono pracę.

 

a0001447_neu
Natomiast dla firmy Roehrs AG z Soltau ważna była dokładność pracy zakrętarek udarowych FEIN. – Prawidłowy moment obrotowy umożliwia zaoszczędzenie 95 proc. czasu pracy. Inne wkrętarki udarowe często zrywają połączenia gwintowe lub za mocno mocują śruby. Dlatego wkrętarki udarowe FEIN oferujące 6 ustawień momentu obrotowego są idealne – stwierdził Rainer Bormann pracujący w Roehrs AG z Soltau.
Zaś Clemens Schütt, dyrektor zarządzający firmy Mäule & Beck z siedzibą w Stuttgarcie Stammheim, jest pod wrażeniem praktycznych korzyści z zastosowania nowych wiertarko-wkrętarek i wkrętarek udarowych FEIN: – Urządzenia te, będąc wyposażone w silniki bezszczotkowe, okazały się dla nas prawdziwym hitem; są bardzo wytrzymałe i praktycznie się nie psują. Clemens Schütt wysoko ocenił też jakość obsługi klientów: – Serwis FEIN jest szybki, a urządzenia objęte są trzyletnią gwarancją, w tym nawet akumulatory. Ważne jest także dla nas poczucie, że pracuje się najlepszymi urządzeniami. Moi pracownicy naprawdę lubią pracować nowymi akumulatorowymi wiertarko-wkrętarkami FEIN, ponieważ są one bardzo solidne wykonane i wygodnie nimi operować – to zaś dla mnie jako dyrektora zarządzającego jest również bardzo ważne.

 

Akumulatorowe wiertarko-wkrętarki i wkrętarki udarowe FEIN do obróbki metalu

Wraz z wprowadzeniem na rynek nowych akumulatorowych wiertarko-wkrętarek i wkrętarek udarowych firma FEIN poszerzyła swoją ofertę urządzeń do obróbki metali. Nowe modele zasilane są akumulatorami 12 oraz 18 V i odznaczają się doskonałą wydajnością, jakością i długą żywotnością. Oferując optymalną prędkość skrawania, akumulatorowe wiertarko-wkrętarki FEIN pozwalają na efektywną obróbkę metali. Zaś systemowy uchwyt FEIN QuickIN umożliwia w nich szybką i łatwą wymianę akcesoriów stosowanych do wiercenia, gwintowania i wkręcania. Natomiast bezprzewodowe wkrętarki udarowe FEIN przeznaczone do montażu/demontażu śrub metrycznych mają regulację momentu obrotowego oraz oferują jego wyższą wartość podczas pracy w lewo, co umożliwia szybkie luzowanie zapieczonych połączeń gwintowych. Dzięki bezszczotkowemu silnikowi generują

one moment obrotowy o wartości do 290 Nm. Kolejną istotnym innowacyjnym rozwiązaniem zastosowanym w prezentowanych nowych modelach wiertarko-wkrętarek i wkrętarek udarowych FEIN jest system MultiVolt, który umożliwia zasilanie elektronarzędzi wszystkimi akumulatorami litowo-jonowymi FEIN o napięciu 12 i 18 V. MultiVolt został zastosowany w wybranych wiertarko-wkrętarkach, wkrętarkach udarowych, oscylacyjnych narzędziach FEIN SuperCut oraz nożycach do blachy: matrycowych, nożowych i szczelinowych. Więcej informacji na temat nowych akumulatorowych wiertarko-wkrętarko-wkrętarek FEIN można znaleźć na stronie https://fein.com/pl_pl/wiercenie/akumulatorowe-wiertarko-wkrtarki/. Akumulatorowe wiertarko-wkrętarki FEIN dostępne są w specjalistycznych sklepach (ich lista jest na: https://fein.com/pl_pl/wyszukiwanie-dystrybutora/).

opr. pins

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar