Nowa generacja ściernic NORTON QUANTUM

Saint-Gobain HPM Polska wprowadziło na rynek nowe narzędzia ścierne do przecinania i szlifowania stali konstrukcyjnej, nierdzewnej oraz stopowej. W produktach tych zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie technologii ściernych.

 

 

Materiałem skrawającym zastosowanym w tarczach jest nowy typ ziarna ściernego o nazwie Norzon Plus. Ziarna te spojono nowo opracowanym spoiwem, odpornym na wysokie temperatury. Mikrostruktura ziarna Norzon ma bardzo dużą wytrzymałość na pękanie, co umożliwia równomierne jego wykruszanie się w

porównaniu do ziaren konwencjonalnych. Ziarna ścierne Norzon na powierzchni roboczej tarczy przez cały czas swojej pracy zachowują dużą ostrość krawędzi i wierzchołków.
Tarcze NORTON QUANTUM zostały wykonane za pomocą nowej, opatentowanej technologii. Główne zalety tych ściernic to: duża szybkość wchodzenia w materiał i dzięki temu łatwe cięcie przy minimalnym wysiłku operatora, niski poziom wibracji, mały hałas i zapylenie, niższe zapotrzebowanie na energię, czyste cięcie bez przypaleń i zadziorów. Rozwiązana te pozwalają na wyjątkowo szybkie usuwanie naddatku obróbczego i precyzyjne przecinanie materiału oraz zapewniają wysoką żywotność narzędzi oraz duży komfort pracy operatora. Nowe tarcze ścierne mogą znaleźć zastosowanie w wielu branżach, zwłaszcza w takich jak: przemysł metalowy, stoczniowy, odlewniczy i wytwórczy, w branży konserwacyjnej, oraz we wszelkich pracach wymagających szlifowania i przecinania elementów metalowych.

 

 

Nowe produkty Saint-Gobain HPM Polska można podzielić na trzy grupy. Do pierwszej należą tarcze do przecinania. Ściernice te zaprojektowano z myślą o wyjątkowej wydajności ekonomicznej we wszelkich pracach związanych z obróbką metali. Dużą szybkość przecinania zawdzięczają one agresywnemu ziarnu Premium Norzon Plus. Tarcze do przecinania są bardzo cienkie. W zależności od średnicy narzędzia mają one grubość 0,8; 1,0; 1,3; 1,6; 1,9 i 2,0 mm. Cienkie tarcze minimalizują straty materiałowe, a miejsce przecinane pozostaje czyste i bez zadziorów. Ponadto mała grubość tarczy wymaga mniejszej siły nacisku podczas operowania szlifierką kątową lub przecinarką stacjonarną, a zatem praca operatora jest bardziej komfortowa. Duża żywotność tarczy, jej wyjątkowa precyzja, brak przypaleń w miejscu przecięcia i mniej pyłu to cechy, które ściernice te zawdzięczają specjalnemu systemowi spoiwa. Zastosowanie tarcz jest bardzo szerokie, nadają się one do przecinania różnorodnych gatunków stali nierdzewnej, narzędziowej i konstrukcyjnej. Badania wewnętrzne wykazały, że tarcze do przecinania z serii Norton Quantum mają o 20% dłuższą trwałość w porównaniu do wiodących produktów konkurencji.

 

 

Do drugiej grupy nowych narzędzi ściernych firmy Saint-Gobain HPM Polska należą ściernice do szlifowania nazwane Quantum Long Life. Ziarna ścierne w tych ściernicach spojone są specjalnym spoiwem typu medium, które pozwala na wyjątkowo długą pracę. Pozwala to na zaoszczędzenie kosztownego czasu potrzebnego na wymianę narzędzia roboczego. Efekt ten uzyskano dzięki dodatkom wzmacniającym spoiwo. Pozwala to na bezpieczne użytkowanie szlifierek kątowych z tymi ściernicami we wszystkich ciężkich pracach przemysłowych. Ściernice typu Long LIfe znajdują zastosowanie w przemyśle samochodowym, stoczniowym i energetycznym. Doskonale sprawdzą się o obróbce elementów wykonanych ze stali węglowych, wysokostopowych, narzędziowych i nierdzewnych. Wewnętrzne testy jakości tarcz Quantum Long Life wykazały, że usuwają one materiał o 10% szybciej i oferują o 50% większą żywotność niż wiodący konkurencyjny produkt.

 

 

W trzeciej grupie nowych narzędzi ściernych firny Saint-Gobain HPM Polska znajdują się tarcze do szlifowania Fast Cut. Stanowią one bardzo wygodne i skuteczne rozwiązanie w szlifowaniu dla wszystkich wymagających zastosowań w obróbce metali w procesie produkcji i podczas prac remontowych. Gwarantują stałą, wysoką wydajność nawet podczas obróbki wyjątkowo twardych i opornych stali stopowych oraz narzędziowych.

Zastosowane ceramiczne agresywne ziarna ścierne zapewniają największą prędkość usuwania materiału bez konieczności stosowania dużego docisku narzędzia do obrabianego materiału. Dzięki temu praca operatora szlifierki jest bardzo komfortowa. Badania wykazały, że tarcze Quantum Fast Cut mogą usuwać nawet 1,5 kg stali w czasie 15 minut – pod względem tej wydajności są bezkonkurencyjne na rynku.
Na zakończenie warto podkreślić, że firma Saint-Gobain HPM Polska jest nie tylko czołowym producentem wysokiej jakości narzędzi ściernych, ale także szczególnie dbającym o bezpieczeństwo osobiste pracowników korzystających z jej produktów ściernych. Wszystkie narzędzia ścierne Norton zostały opracowane, wyprodukowane i przetestowane pod kątem bezpieczeństwa zgodnie z europejską normą FEPA-EN12413. Norma ta określa wymogi bezpieczeństwa dla produktów ściernych spojonych. Ponadto każdy produkt marki Norton spełnia surowe wymogi oSa, międzynarodowej organizacji ds. bezpieczeństwa.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments