Nivel System NL510 DIGITAL i NL510G DIGITAL

Nivel System NL510 DIGITAL i NL510G DIGITAL to wielozadaniowe niwelatory laserowe z cyfrowymi spadkami i cyfrowym wyznaczaniem różnicy wysokości.

 

Polska marka Nivel System, oferująca rozwiązania pomiarowe dla budownictwa i geodezji, w ostatnim czasie wprowadziła do oferty dwa nowe lasery obrotowe Nivel System NL510 DIGITAL z czerwoną wiązką lasera i NL510G DIGITAL z zieloną wiązką lasera. To wszechstronne i wielofunkcyjne narzędzia do realizacji prac wewnątrz pomieszczeń z bardzo dobrze widoczną wiązką lasera, a także do pracy na otwartych przestrzeniach.
Instrumenty zbudowane zostały na bazie sprawdzonej i wydajnej technologii laserowej, zapewniają wysoką dokładność pomiarów, mogą być stosowane na długich odcinkach robót

(zasięg 600 m), a szybkość pracy, w tym poziomowania się, i skuteczne tłumienie drgań z terenu – umożliwia wykorzystanie sprzętu do prac drogowych, w tym przy sterowaniu maszyn (model z czerwoną wiązką). Niwelatory wyznaczają płaszczyznę poziomą, pochyloną (pochylenie cyfrowe), pionową (po obróceniu instrumentu o 90°) – całość zarządzana jest z pokładu panelu sterowania z wyświetlaczem LCD. Sprzęt oferowany jest z nowym czujnikiem cyfrowym Nivel System RD500 DIGITAL, na którym różnice wysokości wyświetlane są numerycznie – co w znacznym stopniu ułatwia i przyśpiesza pomiary, gdyż nie trzeba przesuwać czujnika po łacie i odczytywać wartości z jej podziałki – czujnik sam przeliczy i wskaże wartość różnicy wysokości. Sprzęt jest przyjazny dla użytkownika dzięki intuicyjnemu interfejsowi, łatwo się go ustawia oraz przenosi (poręczne uchwyty) i umożliwia zdalną obsługę za pomocą pilota z wyświetlaczem LCD.


Markowy sprzęt w przystępnej cenie

Nivel System jest marką instrumentów pomiarowych dla branży budowlanej i geodezyjnej wprowadzoną na polski rynek przez TPI Sp. z o.o. w 2003 r. Produkty Nivel System skierowane są do szerokiego kręgu odbiorców, dla których jednym z podstawowych kryteriów wyboru jest przystępna cena z jednoczesną gwarancją odpowiedniej jakości, co zapewnia możliwość wykorzystania w wielu zastosowaniach profesjonalnego zestawu pomiarowego kosztem niższym niż dotychczas. Instrumenty Nivel System wyróżniają się własnym oryginalnym wzornictwem i kolorystyką, co sprawia, że rozpoznanie tej cieszącej się zaufaniem marki jest proste i jednoznaczne. Nivel System to pewność bezpiecznej i komfortowej pracy w wielu typowych zastosowaniach.


Szybkie i dokładne pomiary

Nowe niwelatory rotacyjne Nivel System NL510 mają funkcję szybkiego autopoziomowania, po włączeniu sprzęt sam spoziomuje się i natychmiast gotowy jest do pracy. Generowana wiązka laserowa jest widzialna, wyświetlona na ścianie tworzy linię referencyjną dla prac poziomych lub pionowych. Model NL510G DIGITAL oferuje wiązkę zieloną lasera, która w porównaniu z klasyczną, czerwoną jest cztery razy lepiej widoczna, dzięki czemu sprzęt może być stosowany w jasnych, nasłonecznionych pomieszczeniach (tam gdzie czerwona wiązka może być już niewidoczna). Sprzęt oferuje milimetrowe dokładności pracy (dokładność pracy: 1 mm/10 m) i może być stosowany zarówno do precyzyjnych prac konstrukcyjnych, jak i przy niwelacji klasycznej, pomiary mogą być dokonywane przez jedną osobę. Przy niwelacji oraz pracy na zewnątrz stosujemy czujnik laserowy – w przypadku nowej serii NL510 DIGITAL w zestawie znalaz się najwyższy model Nivel System (RD500 DIGITAL) z numerycznym wskazaniem różnicy wysokości na wyświetlaczu czujnika. Funkcjonalność ta w znacznym stopniu skraca proces niwelacji. Funkcja skanowania umożliwia zawężenie wyświetlanej wiązki w zadanym zakresie (od 0° do 180°), w ten sposób uzyskujemy wzmocnione, lepiej widoczne światło lasera, co najważniejsze – wyświetlamy ją jedynie tam, gdzie przeprowadzamy prace (w przypadku kilku laserów pracujących na budowie – wiązki nie będą się nakładać).


Uniwersalne zastosowanie

Sprzęt umożliwia pracę zarówno z wiązką poziomą, jak i pionową. Płaszczyzna może być pochylana cyfrowo w jednym lub dwóch kierunkach (w zakresie ±10%), dzięki czemu laser może być stosowany przy takich pracach jak wylewanie posadzek, czy niwelacja i przygotowanie powierzchni pod kostkę brukową, boisko, czy drogę – aby zapewnić odprowadzenie wody zgodnie z zaprojektowanymi spadkami. Przy pracach konstrukcyjnych przydatnym staje się pionownik laserowy, który stanowi

oś generowanej rotacyjnie płaszczyzny laserowej. Funkcjonalność ta zapewnia dokładne wpasowanie się lasera przy pracach prostopadłych czy podczas przenoszenia punktów (pionownik wyświetlany jest do dołu i do góry jednocześnie). W przypadku prac na zewnątrz i przy większych zasięgach stosowany jest czujnik laserowy, zapewniający możliwość odbioru sygnału w zakresie 600 m (średnica pracy). Różne prędkości obrotów głowicy zapewniają wykorzystanie lasera zarówno przy pracach instalacyjnych wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz, na większych odległościach i przy sterowaniu maszynami, gdzie wymagane są wyższe prędkości (600 obr./min).


Dokładny i niezawodny sprzęt

Sprzęt zbudowany jest w oparciu o elektroniczny kompensator, eliminujący drgania i zapewniający precyzyjnie poziomowanie płaszczyzny laserowej. Elektroniczny kompensator, w porównaniu z magnetycznym, jest dużo bardziej dokładny, szczególnie w przypadku pomiarów budowlanych, gdzie teren może drgać wskutek pracy ciężkiego sprzętu. Dlatego też dzięki nowej serii NL510 uzyskujemy pewne i dokładne pomiary. Sprzęt jest odporny na działanie kurzu i wody, potwierdzony klasą IP56. Ponadto głowica rotacyjna osłonięta jest szklanym korpusem, a obudowa lasera ma gumowe osłony chroniące przed uszkodzeniem wskutek uderzenia.


Wygodna obsługi
Niwelatory mają intuicyjny panel sterowania. Zarządzanie funkcjami, w tym wprowadzanie spadków, odbywa się z panelu sterowania w sposób cyfrowy. Funkcje lasera mogą być sterowane zarówno z pokładu instrumentu (prezentowane są na wyświetlaczu LCD), jak i za pośrednictwem pilota zdalnego sterowania (komunikacja radiowa), który ma unikalną funkcjonalność – wbudowany wyświetlacz LCD, który prezentuje parametry lasera. Sprzęt ma możliwość zasilania z baterii, akumulatorków oraz bezpośrednio z sieci (zarówno akumulatorki, jak i zasobnik na baterie znajdują się w zestawie). Całość uzupełnia kompaktowa obudowa z poręcznymi uchwytami – dzięki czemu sprzęt jest łatwy w instalacji na budowie oraz w transporcie.


Bezpieczne użytkowanie na lata

Pomimo bogatej funkcjonalności klasyfikującej sprzęt w grupie precyzyjnych instrumentów pomiarowych niwelatory laserowe Nivel System NL510 DIGITAL mogą być stosowane w trudnych warunkach terenowych na budowie. Ich wytrzymała konstrukcja zapewni dobrą kondycję sprzętu na lata, a w przypadku zaistniałych problemów do dyspozycji pozostają regionalne punkty serwisowe TPI, nabywcy  zyskują pewność wsparcia w przypadku jakichkolwiek problemów ze sprzętem zarówno w czasie trwania gwarancji, jak i po jej upływie.

Nowe niwelatory laserowe Nivel System to precyzyjne narzędzia, zapewniające pewne i szybkie pomiary w wielu branżach (budownictwo, geodezja, przemysł, rolnictwo itd). Ich atutami są wszechstronność zastosowania, przyjazna obsługa i jakość wykonania, zapewniające bezproblemową pracę nawet w najtrudniejszych warunkach, a wszystko w bardzo przystępnej cenie.

Nowe lasery Nivel System NL510 DIGITAL i NL510G DIGITAL są już dostępne w sieci dystrybucji TPI (wykaz dystrybutorów i regionalnych biur TPI znajduje się na
www.tpi.com.pl). Więcej informacji na temat produktów Nivel System znaleźć można
na www.nivelsystem.com.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar