Nivel System NL500 DIGITAL i NL500G DIGITAL. Wielozadaniowe niwelatory laserowe z cyfrowym wyznaczaniem różnicy wysokości

Polska marka Nivel System, oferująca rozwiązania pomiarowe dla budownictwa i geodezji, w ostatnim czasie wprowadziła do oferty dwa nowe lasery obrotowe – Nivel System NL500 DIGITAL z czerwoną wiązką lasera i NL500G DIGITAL z zieloną wiązką lasera. Wszechstronne i wielofunkcyjne narzędzia z bardzo dobrze widoczną wiązką lasera do realizacji prac wewnątrz pomieszczeń i do pracy na otwartych przestrzeniach.

Instrumenty zbudowane zostały na bazie sprawdzonej i wydajnej technologii laserowej. Zapewniają wysoką dokładność pomiarów, mogą być stosowane na długich odcinkach robót (średnica pracy lasera – 600 m); zaś szybkość pracy, w tym poziomowania się

i skutecznego tłumienia drgań terenu, umożliwia wykorzystanie ich do prac drogowych (model z czerwoną wiązką także do sterowania pracą maszyn budowlanych). Niwelatory wyznaczają płaszczyznę poziomą, pochyloną, pionową (po obróceniu o 90°), a także dzięki pionownikowi określają pion lub kąty proste. Seria oferowana jest z nowym czujnikiem cyfrowym Nivel System RD500 DIGITAL, na którym różnice wysokości wyświetlane są numerycznie, co w znacznym stopniu ułatwia i przyśpiesza pomiary, gdyż nie trzeba przesuwać czujnika po łacie i odczytywać wartości z jej podziałki. Czujnik cyfrowy sam bowiem przeliczy i wskaże wartość różnicy wysokości. Sprzęt jest przyjazny dla użytkownika dzięki intuicyjnemu interfejsowi, łatwo się go ustawia oraz przenosi (poręczne uchwyty z każdej strony instrumentu) i umożliwia zdalną obsługę za pomocą pilota.

Markowy sprzęt w przystępnej cenie

Nivel System jest marką instrumentów pomiarowych dla branży budowlanej i geodezyjnej wprowadzoną na polski rynek przez TPI Sp. z o.o. w 2003 r. Produkty Nivel System skierowane są do szerokiego kręgu odbiorców, dla których jednym z podstawowych kryteriów wyboru jest przystępna cena z jednoczesną gwarancją odpowiedniej jakości. Zapewnia to niższym niż dotychczas kosztem możliwość wykorzystania w wielu zastosowaniach profesjonalnego zestawu pomiarowego. Instrumenty Nivel System wyróżniają się własnym oryginalnym wzornictwem i kolorystyką, co sprawia, że rozpoznanie tej cieszącej się zaufaniem marki jest proste i jednoznaczne. Nivel System to pewność bezpiecznej i komfortowej pracy w wielu typowych zastosowaniach.

Szybkie i dokładne pomiary

Nowe niwelatory rotacyjne Nivel System NL500 DIGITAL mają funkcję szybkiego autopoziomowania – po włączeniu sprzęt sam się spoziomuje i natychmiast gotowy jest do pracy. Generowana wiązka laserowa jest widzialna, wyświetlona na ścianie tworzy linię referencyjną dla prac poziomych lub pionowych. Model NL500G DIGITAL oferuje wiązkę zieloną lasera, która w porównaniu z klasyczną, czyli czerwoną, jest widoczna cztery razy lepiej, dzięki czemu sprzęt może być stosowany w jasnych, nasłonecznionych pomieszczeniach, bez potrzeby stosowania czujnika laserowego (tam gdzie czerwona wiązka może być już niewidoczna). Sprzęt oferuje milimetrowe dokładności pracy (dokładność pracy: 1 mm/10 m) i może być stosowany zarówno do precyzyjnych prac konstrukcyjnych, jak i przy niwelacji klasycznej, a pomiary dokonywane są jednoosobowo. Do niwelacji oraz pracy na zewnątrz stosujemy czujnik laserowy – w przypadku nowej serii NL500 DIGITAL w zestawie znajduje się najwyższy model Nivel System RD500 DIGITAL z numerycznym wskazaniem różnicy wysokości na wyświetlaczu czujnika. Funkcjonalność ta w znacznym stopniu przyspiesza proces niwelacji. Funkcja skanowania umożliwia zawężenie wyświetlanej wiązki w zadanym zakresie (od 0° do 180°) – w ten sposób uzyskujemy wzmocnione, lepiej widoczne światło lasera i, co najważniejsze, wiązkę wyświetlamy jedynie tam, gdzie przeprowadzamy prace (w przypadku kilku laserów pracujących na budowie ich wiązki nie będą się nakładać na siebie).

Uniwersalne zastosowanie

Sprzęt umożliwia pracę zarówno z wiązką poziomą, jak i pionową. Płaszczyzna może być pochylana w jednym lub dwóch kierunkach (w zakresie ±10%), dzięki czemu laser może być stosowany w takich pracach jak wylewanie posadzek czy niwelacja i przygotowanie powierzchni pod kostkę brukową, boisko lub drogę, skarpowanie, itp., zapewniając odprowadzenie wody zgodnie z zaprojektowanymi spadkami. Przy pracach konstrukcyjnych przydatnym staje się pionownik laserowy, który stanowi oś generowanej rotacyjnie płaszczyzny laserowej. Funkcjonalność ta zapewnia dokładne wpasowanie się lasera

do prac prostopadłych czy podczas przenoszenia punktów (pionownik wyświetlany jest do dołu i do góry jednocześnie). Różne prędkości obrotów głowicy zapewniają wykorzystanie lasera zarówno w pracach instalacyjnych wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz, na większych odległościach i przy sterowaniu maszynami, gdzie wymagane są wyższe prędkości (600 obr./min).

Dokładny i niezawodny sprzęt

Sprzęt zbudowany jest w oparciu o elektroniczny kompensator, eliminujący drgania i zapewniający precyzyjnie poziomowanie płaszczyzny laserowej. Elektroniczny kompensator, w porównaniu z magnetycznym, jest dużo bardziej dokładny, szczególnie w przypadku pomiarów budowlanych, gdzie teren może drgać wskutek pracy ciężkiego sprzętu. Dlatego dzięki nowej serii Nivel System NL500 DIGITAL uzyskujemy pewne i dokładne pomiary. Sprzęt jest odporny na działanie kurzu i wody, potwierdzony klasą IP66. Ponadto głowica rotacyjna osłonięta jest szklanym korpusem, a obudowa lasera ma gumowe osłony chroniące przed uszkodzeniem wskutek uderzenia.

Wygodna, komfortowa obsługa

Niwelatory mają intuicyjny panel sterowania. Zarządzanie funkcjami, w tym wprowadzanie spadków, odbywa się z panelu sterowania (duże, wypukłe przyciski, dzięki którym obsługa może być wykonywana także w rękawicach na budowie) lub za pośrednictwem małego, poręcznego pilota zdalnego sterowania, który zmieści się w kieszeni. Lasery mają możliwość zasilania z baterii, akumulatorków oraz bezpośrednio z sieci (zarówno akumulatorki, jak i zasobnik na baterie znajduje się w zestawie z laserem). Całość uzupełnia kompaktowa obudowa z poręcznymi uchwytami, dzięki czemu sprzęt jest łatwy w instalacji na budowie oraz w transporcie.

Bezpieczne użytkowanie na lata

Pomimo bogatej funkcjonalności, klasyfikującej sprzęt w grupie precyzyjnych instrumentów pomiarowych, niwelatory laserowe Nivel System NL500 DIGITAL mogą być stosowane w trudnych warunkach terenowych na budowie. Ich wytrzymała konstrukcja zapewni dobrą kondycję sprzętu na lata, a w przypadku zaistniałych problemów do dyspozycji pozostają regionalne punkty serwisowe TPI oraz autoryzowane serwisy partnerskie w Polsce. Nabywcy zyskują więc pewność wsparcia w przypadku jakichkolwiek problemów ze sprzętem zarówno w czasie gwarancji, jak i po jej upływie. Nowe niwelatory laserowe Nivel System to precyzyjne narzędzia, zapewniające pewne i szybkie pomiary w wielu branżach budownictwo, geodezja, przemysł, rolnictwo itd. Ich atutem jest wszechstronność zastosowania, przyjazna obsługa i jakość wykonania, zapewniające bezproblemową pracę nawet w najtrudniejszych warunkach, a wszystko w niezwykle przystępnej cenie. Nowe lasery Nivel System NL500 DIGITAL i NL500G DIGITAL są już dostępne w sieci dystrybucji TPI (wykaz dystrybutorów i regionalnych biur TPI znajduje się na www.tpi.com.pl). Więcej informacji na temat produktów Nivel System znaleźć można na www.nivelsystem.com.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments