Nivel System CL1D i CL3D. Nowe wielozadaniowe multilasery krzyżowe z wiązką 360°

Polska marka Nivel System, oferująca rozwiązania pomiarowe dla budownictwa i geodezji, w ostatnim czasie wprowadziła do oferty dwa nowe lasery krzyżowe Nivel System CL1D i CL3D.

Lasery krzyżowe Nivel System CL1D i CL3D to wszechstronne i wielofunkcyjne narzędzia do realizacji prac wewnątrz pomieszczeń z bardzo dobrze widoczną wiązką czerwonego lasera. Instrumenty zbudowane zostały na bazie sprawdzonej i wydajnej technologii laserowej, zapewniają wysoką dokładność pomiarów. Zaś ich szybkość pracy, w tym poziomowania się, i skuteczne tłumienie drgań z terenu sprawia, że stają się najlepszym przyjacielem każdego fachowca na budowie.

Sprzęt wyznacza na ścianie idealnie spoziomowane linie odniesienia (poziome i pionowe), które wspierają wszelkie prace wykończeniowe i ogólnobudowlane. Lasery mają głowice laserowe, dzięki czemu użytkownik ma możliwość pracy z płaszczyznami laserowymi w zakresie 360°. Jednoczesne wyświetlenie wiązek umożliwia określanie kąta prostego, które jest przydatne np. w pracach glazurniczych. Urządzenia te charakteryzuje:

  • dokładność i niezawodność – wyraźna wiązka czerwonego lasera gwarantuje komfortową pracę w każdych warunkach, sprzęt umożliwia pracę z dokładnością ±1 mm/5m;
  • precyzyjne wyświetlanie wiązki – wysokiej jakości optyka generuje linie, które są bardzo dobrze widoczne;
  • wszechstronność i wielozadaniowość –płaszczyzny laserowe (360°), kontrola prac budowlanych w 3D;
  • jeszcze większy zasięg – funkcja pulsacyjna (CL1D) pozwala pracować z czujnikiem laserowym na zewnątrz budynków w dużych odległościach;
  • szybkie poziomowanie – innowacyjny magnetyczny system kompensacji drgań zapewnia szybkie przygotowanie urządzenia do pracy, laser stabilnie wyznacza wiązkę, w tym nawet na niestabilnej podstawie, a po zablokowaniu pozwala pracować z wiązkami skośnymi;
  • intuicyjna obsługa – jednoprzyciskowe sterowanie laserem: włącz i mierz;
  • adapter laserowy/spodarka – bezpieczne mocowanie nawet w trudnych warunkach na budowie;
  • odporne na uszkodzenia, trwały sprzęt – gumowe elementy obudowy laserów chronią przed uszkodzeniami wskutek uderzeń i wstrząsów, sprzęt odporny na działanie kurzu i wody;
  • bogate wyposażenie standardowe.


Markowy sprzęt w przystępnej cenie

Nivel System jest marką instrumentów pomiarowych dla branży budowlanej i geodezyjnej wprowadzoną na polski rynek przez TPI Sp. z o.o. w 2003 r. Produkty Nivel System skierowane są do szerokiego kręgu odbiorców, dla których jednym z podstawowych kryteriów wyboru jest przystępna cena z jednoczesną gwarancją odpowiedniej jakości, co zapewnia możliwość wykorzystania w wielu zastosowaniach profesjonalnego zestawu pomiarowego kosztem niższym niż dotychczas. Instrumenty Nivel System wyróżniają się oryginalnym wzornictwem i kolorystyką, co sprawia, że rozpoznanie tej cieszącej się zaufaniem marki jest proste i jednoznaczne. Nivel System to pewność bezpiecznej i komfortowej pracy w wielu typowych zastosowaniach.

 
NIVEL SYSTEM CL1D – pełna płaszczyzna laserowa 360° pod kontrolą

Laser krzyżowy Nivel System CL1D to instrument, który zastępuje w większości prac budowlanych poziomnicę czy niwelator optyczny. Wyznacza pełną płaszczyznę laserową w poziomie w zakresie 360° oraz wiązkę w pionie (kąt wyświetlania – 90°). Sprzęt pozwoli jednej osobie wyznaczać na ścianie poziome i pionowe linie odniesienia, które służą do wieszania mebli na jednakowej wysokości, rozmieszczania gniazdek i włączników elektrycznych na takim samym poziomie, ustawiania zabudowy kartonowo-gipsowej w pionie, a także przenoszenia w linii prostej punktów z podłogi na sufit. Jednoczesne wyświetlenie wiązek pionowej i poziomej umożliwia określanie kąta prostego, które jest przydatne w pracach glazurniczych. Zablokowanie kompensatora sprawia, że instrument można pochylać i korzystać z linii skośnych. Nivel System CL1D wyróżnia się spośród podobnych instrumentów funkcją pulsacyjnego lasera, w tym przypadku wykorzystuje się czujnik laserowy i pracuje na otwartej przestrzeni, gdzie normalnie wiązka nie jest widoczna. Czujnik laserowy (dostarczany w zestawie) może być zamontowany na łacie laserowej, dzięki czemu uzyskujemy komplet do pomiarów różnic wysokości w terenie (niwelacja klasyczna). W ten sposób CL1D zastępuje niwelator optyczny na budowie. Wbudowane gniazdo 1/4″

służy do stabilnego mocowania instrumentu na statywie. Standardowo w zestawie dostarczany jest adapter laserowy (spodarka) do szybkiego ustawienia lasera w terenie oraz do szybkiego dostosowania poziomu i kierunku wiązki laserowej.

 
NIVEL SYSTEM CL3D – trzy pełne płaszczyzny laserowe 360° pod kontrolą

Laser krzyżowy Nivel System CL3D to nieduże, łatwe w obsłudze i niezawodne narzędzia pomiarowe. Sprzęt po włączeniu sam się spoziomuje i natychmiast jest gotowy do pracy. Generowana wiązka czerwonego laserowa jest bardzo dobrze widzialna, wyświetlona na ścianie tworzy linię referencyjną dla prac poziomych lub pionowych. Laser umożliwia pracę zarówno z wiązką poziomą, jak i pionową. Dwie płaszczyzny pionowe i pozioma (360° każda) mogą być wyświetlane osobno lub razem. W wyposażeniu standardowym znajduje się praktyczny uchwyt laserowy (CL-BR) umożliwiający podwieszenie lasera oraz precyzyjne ustawienie wysokości i kierunku wyświetlanej płaszczyzny laserowej. Sprzęt przeznaczony jest do wszelkich prac ogólnobudowlanych, wykończeniowych wewnątrz budynku oraz dla wszystkich, którzy szukają pewnego, precyzyjnego lasera krzyżowego w przystępnej cenie.


Wygodna obsługi

Lasery CL1D i CL3D mają intuicyjny panel sterowania. Zarządzanie funkcjami odbywa się za pośrednictwem przyciśnięcia jednego przycisku. Innowacyjny magnetyczny system kompensacji drgań zapewnia szybkie przygotowanie urządzenia do pracy. Lasery stabilnie wyznaczają wiązkę, nawet na niestabilnej podstawie, a po zablokowaniu pozwalają pracować z wiązkami skośnymi (pochylonymi). Sprzęt odporny jest na uszkodzenia – gumowe elementy obudowy chronią go przed uszkodzeniami wskutek uderzeń i wstrząsów. Lasery odporne są na działanie kurzu i wody (IPX4). Całość uzupełnia kompaktowa obudowa, dzięki czemu sprzęt jest łatwy w instalacji na budowie oraz w transporcie.


Bezpieczne użytkowanie przez lata

Pomimo bogatej funkcjonalności klasyfikującej sprzęt w grupie precyzyjnych instrumentów pomiarowych multilasery krzyżowe Nivel System CL1D i CL3D mogą być stosowane w trudnych warunkach terenowych na budowie. Ich wytrzymała konstrukcja zapewni dobrą kondycję sprzętu przez lata, a w przypadku zaistniałych problemów do dyspozycji pozostają regionalne punkty serwisowe TPI. Nabywcy  zyskują pewność wsparcia w przypadku jakichkolwiek problemów ze sprzętem zarówno w czasie trwania gwarancji, jak i po jej upływie.

Nowe multilasery krzyżowe Nivel System to precyzyjne narzędzia zapewniające pewne i szybkie pomiary w wielu branżach: budownictwie, przemyśle, architekturze itd. Ich atutem są wszechstronność zastosowania, przyjazna obsługa i jakość wykonania, zapewniające bezproblemową pracę nawet w najtrudniejszych warunkach, a wszystko w bardzo przystępnej cenie.
Nowe multilasery Nivel System CL1D i CL3D są już dostępne w sieci dystrybucji TPI (wykaz dystrybutorów i regionalnych biur TPI znajduje się na www.tpi.com.pl). Więcej informacji na temat produktów Nivel System znaleźć można nawww.nivelsystem.com.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar