Nivel System CL1, CL1G, CL4, CL4R. Nowa seria multilaserów krzyżowych w ofercie TPI

Nivel System jest marką instrumentów pomiarowych dla branży budowlanej i geodezyjnej wprowadzoną na polski rynek przez TPI Sp. z o.o. w 2003 r. Produkty Nivel System skierowane są do szerokiego kręgu odbiorców, dla których jednym z podstawowych kryteriów wyboru jest przystępna cena z jednoczesną gwarancją odpowiedniej jakości, co zapewnia możliwość wykorzystania w wielu zastosowaniach profesjonalnego zestawu pomiarowego kosztem niższym niż dotychczas.

 

Instrumenty Nivel System wyróżniają się własnym oryginalnym wzornictwem i kolorystyką, co sprawia, że rozpoznanie tej cieszącej się zaufaniem marki jest proste i jednoznaczne. Nivel System to pewność bezpiecznej i komfortowej pracy

w wielu typowych zastosowaniach. Dzięki sieci punktów serwisowych rozmieszczonych na terenie całego kraju każdy użytkownik ma łatwy dostęp do profesjonalnego serwisu

 

Nivel System CL1/CL1G

Lasery krzyżowe Nivel System CL1 (z wiązką czerwoną) i CL1G (z wiązką zieloną, 4-razy lepiej widoczna w porównaniu z wiązką czerwoną) to instrumenty, które zastępują w większości pracach budowlanych poziomicę. Pozwalają jednej osobie wyznaczać na ścianie poziome i pionowe linie odniesienia (z dokładnością ±1mm/5m), które służą do wieszania mebli na jednakowej wysokości, rozmieszczania gniazdek i włączników elektrycznych na takim samym poziomie, ustawiania zabudowy kartonowo-gipsowej w pionie, a także przenoszenia w linii prostej punktów z podłogi na sufit. Jednoczesne wyświetlenie wiązek pionowej i poziomej umożliwia określanie kąta prostego, które jest przydatne w pracach glazurniczych. Zablokowanie kompensatora sprawia, że instrument można pochylać i korzystać z linii skośnych. Standardowo w zestawie dostarczana jest półka magnetyczna do szybkiego podwieszania lasera na ścianie (lub elemencie konstrukcji) oraz do zamocowania lasera na statywie. Wbudowany gwint 1/4 cala służy do stabilnego mocowania instrumentu na tradycyjnym statywie fotograficznym, a za pośrednictwem dostarczonej półki, spełniającej funkcję adaptera możemy go ustawić na statywie geodezyjnym (ze śrubą 5/8″). Wzmocnione, gumowe elementy obudowy laserów, chronią przed uszkodzeniami w skutek uderzeń i wstrząsów.

 

Nivel System CL4/CL4R

Nivel System CL4 i CL4R to nieduże, łatwe w obsłudze i niezawodne narzędzia pomiarowe. Lasery wyznaczają 3 wiązki referencyjne w pionie (pełne koło 360 stopni wokół lasera i płaszczyzna pionowa przed laserem) oraz wiązkę poziomą, prace przeprowadzane są z dokładnością ±1mm/5m. Wiązki te mogą być w zależności od potrzeb włączane lub wyłączane. Dodatkowo lasery wyznaczają pion laserowy w dół, co pozwala ustawić laser w żądanym punkcie lub przenosić punkty góra/dół podczas prac montażowych. Sprzęt dedykowany jest do wszelkich prac ogólnobudowlanych, wykończeniowych – zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych oraz dla wszystkich, którzy szukają markowego sprzętu w niezwykle przystępnej cenie. Zasięg pracy lasera może być zwiększony dzięki czujnikowi laserowemu, który znajduje się na wyposażeniu standardowym. Czujnik laserowy może być zamontowany na łacie laserowej (uchwyt na łatę na wyposażeniu standardowym) – dzięki czemu uzyskujemy komplet do pomiarów różnic wysokości w terenie (niwelacja klasyczna).

 

Lasery wyposażone są w leniwkę (po obu stronach lasera – jest to udogodnienie także dla osób leworęcznych), za pomocą której możemy ustawić precyzyjnie pionową wiązkę lasera. Podziałka koła poziomego pozawala w praktyczny sposób zmierzyć i wyznaczyć kąt montowanych elementów konstrukcji. CL4R dodatkowo wyposażony jest w pilot do zdalnego sterowania laserem – włączanie i wyłączanie poszczególnych wiązek laserowych oraz obracanie lasera w lewo lub w prawo. Funkcja ta jest bardzo przydatna w przypadku prac na większych odległościach, gdzie manualne wpasowanie wiązki lasera (za pomocą leniwki) jest utrudnione – teraz wystarczy ustawić laser zgrubnie, podejść do elementu do którego chcemy zbliżyć wiązkę lasera i za pomocą pilota przemieścić wiązkę na żądany punkt. Nivel System CL4 i CL4R charakteryzują się dużą wytrzymałością na trudne warunki pracy oraz stabilnością pracy (magnetyczny kompensator eliminuje drgania podczas

pracy, zapewnia szybkie poziomowanie, laser gotowy jest do pracy natychmiast po włączeniu).

 

Dodatkowy rok gwarancji

Lasery krzyżowe Nivel System CL1/CL1G oraz CL4/CL4R standardowo objęte są roczną gwarancją. Klient, który zarejestruje produkt w przeciągu 3 miesięcy od daty zakupu na stronie http://www.tpi.com.pl/rejestracja-gwarancji otrzyma przedłużenie gwarancji na zakupiony instrument o dodatkowy rok.

 

Nowe lasery krzyżowe Nivel System to precyzyjne narzędzia, zapewniające pewne i szybkie pomiary w budownictwie. Ich atutem są wszechstronność zastosowania, przyjazna obsługa i jakość wykonania, zapewniające bezproblemową pracę nawet w najtrudniejszych warunkach na budowie. W pakiecie dosmaczane jest grupa praktycznych akcesoriów wspierające prace pomiarowe – a wszystko w bardzo atrakcyjnych cenach (CL1 – 449 zł/netto, CL1G – 849 zł/netto, CL4 – 949 zł/netto, CL4R – 1049 zł/netto). Nowe lasery krzyżowe marki Nivel System są już dostępne w sieci dystrybucji TPI (wykaz dystrybutorów i regionalnych biur TPI znajduje się nawww.tpi.com.pl).

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar