NITOWNICE YATO

Marka YATO wzbogaciła właśnie swój katalog o cztery nowe nitownice. Przeznaczone są do wykonywania połączeń za pomocą nitonakrętek.

Połączenia na nitonakrętki są bardzo trwałe, estetyczne i charakteryzują się dużą niezawodnością. Są jedną z niewielu alternatyw dla zwykłej śruby i nakrętki do łączenia elementów o niewielkich grubościach lub wykonanych z różnych materiałów. Ważne jest też to, że wewnętrznie gwintowana tuleja pozwala przykręcać dodatkowe elementy wkrętami do metalu lub śrubami.
Modele YATO YT-36127 i YT-36112 to konstrukcje dźwigniowe z dwiema ruchomymi rękojeściami. Ich długości (odpowiednio 360 i 300 mm) są tak dobrane, aby przy niewielkim nakładzie siły operatora zapewniać dużą moc zacisku. YATO

YT-36140 to z kolei klasycznej budowy nitownica ręczna, polecana głównie serwisom mechanicznym oraz serwisom klimatyzacji i wentylacji. Ze względu na niewielkie rozmiary doskonale sprawdza się w miejscach o utrudnionym dostępie. I na koniec mamy model YATO YT-36060 o konstrukcji harmonijkowej. Nożycowa konstrukcja przegubów zapewnia dużą siłę zrywania nitów przy minimalnym wysiłku. Można nim montować nity zrywalne.

yt-36112

 

Wszystkie nowe nitownice YATO mają głowice robocze i trzpienie ściągające wykonane z wysokiej jakości stali chromowo-molibdenowej (CrMo). Model YT-36127 ma ich siedem (od M3 do M12), YT-36112 – pięć (M3-M8), YT-36140 – cztery (M3-M6), a YT-36060 – także pięć (do klasycznych nitów o średnicy od 2,4 do 6,4 mm).

Marek Pudło, pins

yt-36127

ZOBACZ TAKŻE
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Felinia
Felinia
3 lat temu

To jedno z tych narzędzi które musi się znaleźć w szafce każdego majsterkowicza. Jednak wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że profesjonalne narzędzia mają swoją cenę. Ale dzisiaj można znaleźć korzystne oferty w dobrych cenach. Trzeba trochę poszukać.