NITOWNICE PROLINE DO NITONAKRĘTEK

PROLINE 14011 i PROLINE 14012 to oznaczenia nowych nitownic do nitonakrętek, które wzbogaciły dotychczasową ofertę narzędzi do łączenia firmy Profix.

Jak wiadomo, nitowanie stosuje się do łączenia ze sobą blach, taśmowników oraz kształtowników stalowych, dźwigarów, wsporników, wiązarów, a także do nierozłącznych połączeń różnych części maszyn i przedmiotów. Tego typu połączenia są trwałe, estetyczne i charakteryzują się dużą niezawodnością. Na pierwszy rzut oka widać, że nowe nitownice Proline do nitonakrętek mają bardzo ciekawy design i już sam wygląd wyróżnia je spośród podobnych produktów dostępnych na rynku. Jeśli zaś chodzi o parametry techniczne, to zarówno nitownica 14011, jak i 14012 cechują się dużym skokiem

mechanizmu zrywającego, dużą wydajnością, bardzo łatwą konserwacją i obsługą. Sam proces łączenia jest cichy, a odpowiedni układ dźwigniowy gwarantuje uzyskanie naprawdę dużej siły zrywającej. Poza tym oba przyrządy mają niską wagę i są dobrze wywarzone. Te wszystkie cechy jednoznacznie wskazują, że mamy do czynienia z narzędziami profesjonalnymi, które z powodzeniem mogą być stosowane przez służby utrzymania ruchu w zakładach przemysłowych oraz ekipy monterskie.

 

Nitownica Proline 14011 to narzędzie obsługiwane jedną ręką. Jej długość to jedynie 200 mm. Współpracuje z nitonakrętkami M3, M4, M5, M6. Odpowiednie zestawy adaptacyjne i klucz do ich montażu dostarczany są razem z narzędziem. Do bardziej wymagających połączeń o większej grubości łączenia dedykowana jest nitownica Proline 14012. W odróżnieniu od swojej mniejszej wersji obsługuje również nitonakrętki M8, M10 i M12. Ma dłuższe ramiona, gdyż długość całego narzędzia wynosi 410 mm.

14011

Wraz z nowymi nitownicami w ofercie marki Proline nie mogło zabraknąć nitonakrętek. Właściciel marki zdecydował wprowadzić całą ich gamę: od M3 do M12. Wykonane są ze stali i dostępne w opakowaniach foliowych po 20 szt.
Nitonakrętki są doskonałym rozwiązaniem umożliwiającym stosowanie połączenia gwintowego w blachach, profilach i innych komponentach cienkościennych – zbyt cienkich żeby naciąć w nich gwint. Nitonakrętka łączy cechy nitu oraz nakrętki: jest osadzana tak jak zwykły nit, dodatkowo w zamocowanym elemencie znajduje się gwint wewnętrzny umożliwiający połączenie gwintowe.

14012

Nitonakrętki umożliwiają nitowanie elementów oraz mocowanie dodatkowych komponentów. Największym atutem nitonakrętek jest ich szybki i łatwy montaż. Nitonakrętkę mocuje się w blasze lub cienkościennym profilu w sposób zbliżony do nitów rurkowych; z jednej strony osadzona jest na kołnierzu, a z drugiej na spęczeniu powstałym na części niegwintowanej. Proces montażu to: wkręcenie od strony kołnierza nagwintowanego trzpienia, osadzenie nitonakrętki w otworze, dociśnięcie przez kołnierz do materiału, wykonanie spęczenia poprzez powrotny ruch trzpienia (bez obrotu), usunięcie trzpienia przez jegowykręcenie.

JCh

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments