NITOWNICA YATO YT-36128 DO NITONAKRĘTEK

W katalogu narzędzi ręcznych YATO pojawiła się właśnie specjalna nitownica o symbolu YT-36128, która przeznaczona jest do wykonywania połączeń za pomocą nitonakrętek.

 

Połączenia na nitonakrętki są bardzo trwałe, estetyczne i charakteryzują się dużą niezawodnością. Są poza tym jedną z niewielu alternatyw dla zwykłej śruby i nakrętki do łączenia elementów o niewielkich grubościach lub wykonanych z różnych materiałów. Ważne jest też to, że wewnętrznie gwintowana tuleja pozwala przykręcać dodatkowe elementy wkrętami do metalu lub śrubami.

yt-36128_a

Nitownica została wyposażona w siedem tulei i siedem

gwintowanych trzpieni, które pozwalają mocować nitonakrętki odpowiadające śrubom M3, M4, M5, M6, M8, M10 i M12. Narzędziem można wykonywać połączenia elementów ze stali, stali nierdzewnej i aluminium. YATO YT-36128 ma budowę dźwigniową z dwoma ruchomymi rękojeściami. Obie pokryte są antypoślizgową okładziną. Mają tak dobraną długość (360 mm), aby bez większego wysiłku zaciskać najgrubsze nitonakrętki, a przy tym nie sprawiać kłopotu w transporcie. Głowica robocza i trzpień ściągający wykonane są z wysokiej jakości stali chromowo-molibdenowej CrMo. Nitownica YATO jest niezastąpionym narzędziem w sytuacjach, gdy wszystkie inne sposoby łączenia materiałów (np. spawanie, zgrzewanie czy skręcanie) zawodzą. Narzędzie jest dostarczane w plastikowej walizce transportowej.

Marek Pudło

yt-36128_skos

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar