Nitownica pneumatyczna YATO YT-36171

Nitownica pneumatyczna YATO YT-36171 do swojego zasilania potrzebuje kompresora o ciśnieniu 0,7 MPa i wydajności 54 l/min. Nitowanie to chyba najprostszy i wymagający najmniej skomplikowanych narzędzi sposób łączenia elementów. Zarówno sam sprzęt (nitownica), jak i materiały eksploatacyjne (nity) są tanie w zakupie, a sam proces nitowania nie wymaga od operatora praktycznie żadnej specjalistycznej wiedzy.

 

Czy to w domowym garażu czy w profesjonalnym warsztacie najczęściej spotyka się nitownice ręczne, w których proces spęczniania główki nita i odcięcia trzpienia realizowany jest siłą dłoni operatora za pośrednictwem dźwigni pistoletowej. Ten typ nitownic sprawdza się tam, gdzie do wykonywana jest nieduża liczba połączeń. Stosowanie takich

ręcznych konstrukcji w dużych zakładach produkcyjnych czy fabrykach nie miałoby sensu, głównie ze względu na małą wydajność pracy i jakość realizowanych połączeń.

 

W ofercie marki YATO znajdziemy więc nitownicę pneumatyczną oznaczoną symbolem YT-36171. Do jej „zasilania” potrzebny jest kompresor lub system powietrzny zapewniający ciśnienie 0,7 MPa i wydajność 54 l/min. Warto tutaj zwrócić uwagę w konstrukcji tego narzędzia na wahliwe przyłącze ciśnieniowe, które pozwala swobodnie obracać nitownicę i pracować nią komfortowo w różnych położeniach. Narzędzie wyposażono w wytrzymały system 3-szczękowy, który w połączeniu z siłą zgniatania 1060 kg zapewnia szybkie i wydajne nitowanie. W głowicy można zamontować trzy wymienne końcówki, które pozwalają pracować z nitami o różnych średnicach z zakresu 2,4–5,0 mm.

 

Autor:   Marek  Pudło

yt-36171_a_1

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar