NITOWNICA DO NITÓW ZRYWALNYCH VOREL 70202

W katalogu narzędzi ręcznych Vorel pojawiła się właśnie specjalna nitownica 70202, która przeznaczona jest do wykonywania połączeń za pomocą nitów zrywalnych. Jak wiadomo, połączenia takie są bardzo trwałe, estetyczne i charakteryzują się dużą niezawodnością.

Nitownica Vorel 70202 ma budową dźwigniową: dwie ruchome rękojeści wykonane z wytrzymałej stali węglowej. Obie pokryte są antypoślizgową okładziną z nylonu. Mają tak dobraną długość (310 mm), aby bez większego wysiłku zaciskać najgrubsze nity, a przy tym nie sprawiać kłopotu w transporcie. Nitownicę wyposażono w pięć

wymiennych głowic, w których zastosowano trzy szczęki z wysokogatunkowej stali S2. Nitownica Vorel przystosowana jest do obsługi nitów o średnicach 2.4, 3.2, 4.0, 4.8 i 6.4 mm. W prezentowanym narzędziu wykorzystano też ciekawe rozwiązanie poprawiające komfort i szybkość pracy – między uchwytami znajduje się bowiem odkręcany pojemnik z tworzywa sztucznego, do którego trafiają zerwane trzpienie nitów. Narzędziem można wykonywać połączenia elementów ze stali, stali nierdzewnej i aluminium.

MarekPudło

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments