Niemiecki rynek DIY w 2023 r. – wzrost napędzany inflacją

Jak przewiduje ekspert branżowy Klaus Peter Teipel, markety budowlane w Niemczech osiągną w 2023 roku wzrost sprzedaży na poziomie 7,0%.

Tylko 7 procent wzrostu

Klaus Peter Teipel swoją prognozę wzrostu 7-procentowego ogłosił na konferencji branżowej zorganizowanej przez niemieckie stowarzyszenie Handelsverband Heimwerken, Bauen und Garten e.V. (skr. BHB). Zgodnie z nią sprzedaż niemieckich marketów budowlanych w 2023 r. urosłaby o 1,9 miliarda euro do sumy 28,7 miliarda euro. Klaus Peter Teipel stwierdził także podczas swojego wystąpienia na konferencji Handelsverband Heimwerken, Bauen und Garten e.V., że w optymistycznym scenariuszu rozwoju rynku obroty marketów budowlanych

w Niemczech mogą wzrosnąć o 9,2 procent, zaś w pesymistycznym – tylko o 5,0 procent.

Niemiecki rynek DIY i home improvement czeka stagnacja

Prognoza ta, jeśli się weźmie prognozowaną 7-proventową inflację w Niemczech, w gruncie rzeczy oznacza stagnację na w segmencie marketów budowlanych. Nie dziwi więc fakt, że Klaus Peter Teipel zapowiedział na 2023 r. obniżenie się ich marży handlowej. Prognozował także, że na koniec 2022 roku rynek DIY i home improvement w Niemczech ma osiągnąć 10,4-procentowy wzrost do sumy 26,82 mld euro. Jest on zdaniem Teipela napędzany wyłącznie przez wzrost cen.

opr. HB (mat. BHB)

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments