Naszym priorytetem jest klient. Ogólnopolska konferencja partnerów handlowych SNA Europe-Poland

W dniach 25-27 czerwca br. SNA Europe-Poland gościło swoich partnerów handlowych na konferencji  zorganizowanej w Dworze Kombornia Hotel & SPA położonym koło Krosna. W spotkaniu, oprócz zaproszonych gości, wzięli udział pracownicy SNA Europe.

Spotkanie  otworzył Piotr Nowak, dyrektor zarządzający i członek zarządu SNA Europe – Poland Sp. z o.o., przywitał wszystkich gości i omówił plan spotkania. Następnie głos zabrał Ronny de Wever, dyrektor regionalny w SNA Europe: – W tym roku mamy dobrą sytuację rynkową. W większości europejskich krajów, w których jesteśmy obecni, nastąpił wzrost PKB. To pozwala nam pozytywnie patrzeć w najbliższą przyszłość, ponieważ istnieje udowodniony bezpośredni

związek między trendem PKB i kondycją przemysłu, a co za tym idzie, również branżą narzędziową w każdym państwie. Coraz lepsza sytuacja ekonomiczna całej grupy SNA Europe, w tym również oddziału w Polsce, potwierdza tę teorię. Ten dynamiczny wzrost przychodów zawdzięczamy również naszym partnerom w Polsce. Dlatego, korzystając z okazji, chciałbym podziękować im za duży wkład pracy i życzyć kolejnych wspólnych sukcesów.

 

Następnie głos zabrał Piotr Nowak. Przedstawił politykę handlową i marketingową SNA Europe w Polsce: – Wszystkie nasze starania idą w kierunku sprostania oczekiwaniom naszych partnerów. Chcemy być gotowi na zmiany dokonujące się na co dzień w gospodarce, a co za tym idzie, wprowadzać wyższe standardy dobrej współpracy. Naszym priorytetem jest klient, a atutem fakt, iż SNA Europe w swoich narzędziach dostarcza  rozwiązania  podnoszące produktywność. Pozwalają na to ciągłe doskonalenie produktów, doradztwo techniczne, krótki czas dostawy, mocna pozycja w kluczowych segmentach rynku, wiarygodność finansowa, przemyślana strategia marketingowa, które są możliwe dzięki korporacyjnej tożsamości europejskiego partnera w przemyśle narzędziowym. W swojej działalności dużą wagę przykładamy do zrozumienia rynku i poznania jego zmieniających się uwarunkowań. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasza przyszłość zależy od dobrych relacji z dystrybutorami i użytkownikami naszych narzędzi marki Bahco i Irimo. Mówiąc to, mam na myśli współpracę opartą na wzajemnym zrozumieniu i szacunku. W praktyce dnia codziennego oznacza to silne wsparcie dystrybutorów poprzez wspólną pracę w terenie, dostosowywanie ofert do potrzeb, co ma na celu satysfakcję klienta i użytkownika. Przypomnę, że nasza tożsamość ma cztery mocne filary w postaci marek: korporacyjnej SNA Europe i narzędziowych Bahco, Irimo i Lindström. Mottem marki SNA Europe jest wspomniane już bycie europejskim partnerem z przemysłu narzędziowego. Marką Bahco, która swoimi korzeniami sięga 1850 r., oznaczyliśmy narzędzia ręczne, pneumatyczne i urządzenia oraz piły taśmowe z najwyższej półki przeznaczone dla przemysłu, motoryzacji, budownictwa, sadownictwa i ogrodnictwa. Wśród nich znajdują się tzw. produkty szyte na miarę (wózki narzędziowe wraz z wyposażeniem, które przyszły użytkownik może za pomocą przyjaznej aplikacji skonfigurować samodzielnie, tak aby odpowiadały jego potrzebom). Nadal wyróżnia nas na rynku narzędzi ręcznych marka Bahco, a w tym grupa narzędzi ERGO™ charakteryzująca się najwyższym stopniem ergonomii. Kolejna marka Irimo to ekonomiczna marka narzędziowa przeznaczona dla przemysłu, charakteryzująca się bardzo korzystną relacją ceny do jakości. Naszą ofertę w Polsce uzupełniają narzędzia precyzyjne z najwyższej półki produkowane pod marką Lindström. Wszystkie narzędzia i piły taśmowe produkujemy w Europie, gdzie mamy 10 fabryk, oraz w Ameryce Południowej w Argentynie. Dysponujemy trzema centrami logistycznymi w Europie i jednym w Ameryce Południowej. SNA Europe stawia na najwyższą jakość dostarczanych produktów, w tym obsługi naszych klientów i pod tym względem nie uznajemy żadnego kompromisu – konkludował Piotr Nowak.

Nowości z oferty marki Bahco zaprezentował Remigiusz Sylwestrzak, key account manager w SNA Europe – Poland: – Mamy bardzo szeroką ofertę narzędzi Bahco przeznaczoną dla wielu działów gospodarki: przemysłu, transportu, budownictwa i ogrodnictwa. Obejmuje ona 24 tys. pozycji asortymentowych. Produkujemy je od ponad 150 lat w Europie, co oznacza ogromne doświadczenie i jednocześnie najwyższą jakość. Jako producent dbamy o ergonomię naszych narzędzi. W tym celu opracowaliśmy specjalną

11-punktową procedurę.

Spośród wielu nowości, które zaprezentował Remigiusz Sylwestrzak, należy wymienić: rozszerzenie Bahco Ergo Tool Management System (BETMS) o m.in. możliwość laserowego znakowania narzędzi i wycinania pianek na własne narzędzia użytkownika; wkrętaki ERGO™ (w tym izolowane), szczypce boczne ERGO™, szczypce nastawne 7224, przyrząd do wyciągania gwoździ, klucze wielofunkcyjne służące do otwierania i zamykania specjalnych mechanizmów zabezpieczających różnego rodzaju gabloty, kabiny, kasety, skrzynki i urządzenia techniczne, w których najczęściej znajdują się bezpieczniki, przełączniki, włączniki itp. W grupie nowości nie zabrakło też kluczy pneumatycznych, które spełniają wysokie wymagania mechaników zajmujących się serwisem i naprawą samochodów osobowych oraz ciężarowych, BOOSTERa 12V 800A, samochodowego podnośnika aluminiowego 1,5T BH1A1500 i lamp warsztatowych oraz walizek serwisowych (narzędzia te omówimy w następnych numerach „Gazety Narzędziowej”).

 

O piłach taśmowych Bahco oraz o problemach ich sprzedaży i prawidłowego doboru mówił Tomasz Otręba, national band-saws manager w SNA Europe – Poland. – Jak wiadomo, piły taśmowe to jeden z najważniejszych produktów marki Bahco. Dlatego odpowiedzią Bahco na ciągłe obniżanie cen i jakości taśm oraz idącą z tym w parze eliminację doradztwa technicznego jest nasza dbałość o wysoką jakość i produktywność pił taśmowych oraz zagwarantowanie doradztwa technicznego na najwyższym poziomie, gdyż tylko to pozwala prawidłowo dobrać użytkownikom tego typu narzędzie do wykonywanych operacji – powiedział Tomasz Otręba. Następnie omówił technikę sprzedaży pił taśmowych, której główną składową jest rozpoznanie specyficznych potrzeb klientów. Warto tu wspomnieć, że istotną wartością dodaną oferowaną przez SNA Europe przed doborem piły jest możliwość nieodpłatnego przeglądu stanu technicznego przecinarek według 12-punktowego testu. W tym celu Tomasz Otręba zaproponował partnerom handlowym SNA Europe-Poland narzędziowe wyposażenie specjalisty piłowego. Potem omówił program komputerowy BandCalc służący do doboru i optymalizacji parametrów cięcia piłami taśmowymi. Oprogramowanie to pomaga dobrać wszystkie parametry cięcia dla zadanego materiału, kształtu i wielkości obrabianego detalu z uwzględnieniem preferencji użytkownika. Zawiera też bogate biblioteki materiałowe oraz dane o najpopularniejszych przecinarkach taśmowych.

 

Następnie Tomasz Otręba przedstawił nowości z segmentu pił taśmowych wprowadzanych przez markę Bahco w 2014 r.: nową piłę TOP Fabricator do cięcia profili konstrukcyjnych i rur, którą charakteryzuje nowy sposób rozwiedzenia zębów, zmodyfikowana geometria oraz szersza dostępność uzębienia o różnych podziałkach (np. 5/7 czy 8/11), nowe modele taśmy węglikowej TCT (do stali wysokostopowych), TCZ (do wałków utwardzanych powierzchniowo) oraz TCA (do aluminium), nowe modele taśm bimetalicznych Sandflex Cobra – PRX do cięcia produkcyjnego szerokiej gamy materiałów, a także King Cobra P9000 produkowaną metodą metalurgii proszkowej do stali wysokostopowych oraz nowe wykonanie taśmy ogólnego zastosowania 3850/M42-Multi-Cut. Tomasz Otręba przypomniał unikatowość zastosowania taśmy Sandflex Easy Cut™ przeznaczonej do cięcia uniwersalnego, która daje możliwość obróbki różnych materiałów. Swoje wystąpienie zakończył krótkim omówieniem pił taśmowych Bahco przeznaczonych do cięcia drewna ze szczególnym naciskiem na korzyści wynikające z zastosowania taśm bimetalicznych oferowanych pod nazwą Woodflex. Jako kolejny zabrał głos Piotr Bogdanow, pruning manager w SNA Europe – Poland. Omówił ofertę narzędzi Bahco przeznaczonych dla ogrodnictwa i sadownictwa.
Merytoryczną część konferencji Bahco zakończył bankiet w restauracji hotelowej, podczas którego odbyło się wiele konkursów, m.in. na dokładność cięcia piłą płatnicą Bahco oraz na szybkość składania pił

taśmowych. Zwycięzcy zostali nagrodzeni drobnymi praktycznymi upominkami. Następnego dnia uczestnicy spotkania wzięli udział w zajęciach sportowych. Był paintball, strzelanie z łuku oraz rzuty do tarczy bronią ręczną. Po obiedzie wszyscy udali się na zwiedzanie Krosna. Byli m.in. w Centrum Dziedzictwa Szkła Krosno, gdzie poznali tradycję i metody produkcji szkła w krośnieńskich hutach. Konferencję zakończył wieczorny grill, podczas którego żywo dyskutowano o problemach branży narzędziowej.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments