Nastawne klucze dynamometryczne Wera

Wszędzie tam, gdzie wymagane jest dokładne dokręcanie połączeń gwintowych niezastąpione są profesjonalne klucze dynamometryczne. Dlatego warto zapoznać się nowym, nastawnym kluczem dynamometrycznym 1-25 Nm serii 7000A firmy Wera.

 

 

Czasem zdarza się, że za mocno lub za słabo dokręcimy śruby, co skutkuje uszkodzeniem ich lub narzędzia albo poluzowaniem połączenia. Przed takimi zdarzeniami chroni nas klucz dynamometryczny, który dzięki kontroli momentu obrotowego zapewnia dokładność dokręcenia śrub, a co za tym idzie gwarantuje bezpieczeństwo wykonanych nim połączeń.

/>Przyjrzyjmy się dokładniej nowemu modelowi klucza dynamometrycznego nastawnego firmy Wera oznaczonego jako 7000A o zakresie 1-25 Nm, który pojawił się ostatnio na rynku (www.agentool.pl).
Mechanizm dynamometryczny przystosowany jest do pracy w prawo, natomiast praca w lewo umożliwia użycie klucza do odkręcania. Głowica klucza 7000A jest wyposażona w bardzo mocny dwukierunkowy (prawo/lewo) mechanizm grzechotkowy. Szybka zmiana kierunku pracy następuje przez proste przestawienie nakładki, dzięki czemu do obsługi narzędzia może być używana jedna ręka. Jest to szczególnie użyteczne podczas pracy w trudno dostępnych miejscach, np. podczas naprawy samochodu, roweru, sprzętu AGD itp. Specjalna mechanika wewnątrz klucza gwarantuje najwyższą precyzję oraz długą żywotność. Osiągnięcie żądanego momentu obrotowego podczas dokręcania sygnalizowane jest charakterystycznym „kliknięciem” informującym o tym, że element został dokręcony z wymaganym momentem siły. Funkcjonalność klucza zwiększa zabierak czworokątny 1/4”, który przygotowany jest do współpracy ze standardowymi kluczami nasadowymi. Gwarantuje to elastyczność pracy pożądaną przez serwisantów i montażystów.

W kluczach dynamometrycznych istotna jest precyzyjna skala. W prezentowanym modelu jest bardzo czytelna. Umieszczono ją w rączce, co sprawia, że w każdej chwili mamy podgląd wartości ustawionego momentu. Podziałka w Nm oraz Ibf. ft. umożliwia precyzyjne ustawienie żądanej wartości momentu obrotowego (duża dokładność dzięki zgodności z normami ISO 6789/EN 26789). Wybraną i ustawioną wartość momentu możemy łatwo zablokować, unikając tym samym przypadkowego przestawienia klucza. Zakres klucza to 1-25 Nm przy dokładności odczytu ±4% zgodnej z normami.
Klucz 7000A ma poręczny i ergonomiczny uchwyt, który zapewnia bezpieczną i lekką pracę. Zastosowane miękkie elementy zapobiegają zsuwaniu się dłoni, a to gwarantuje dokładność oraz bezpieczeństwo pracy. Prezentowany model przeznaczony jest do ogólnych zastosowań montażowych i serwisowych, np. w przeglądach i naprawach maszyn i urządzeń, sprzętu AGD, rowerów itp. Ma 5-letnią gwarancję na wady fabryczne i materiałowe i dostarczany jest z fabrycznym certyfikatem kalibracji (więcej nawww.agentools.pl).