NAŚCIENNE LAMPY SOLARNE YATO SMD LED

W ofercie firmy YATO pojawiły się właśnie dwie ciekawe lampy YT-81855 i YT-81856 czerpiące energię z promieniowania słonecznego przeznaczone do oświetlania podjazdów, wejść, schodów i tarasów.

 

Wykorzystanie energii solarnej do zasilania wszelkiego rodzaju lamp, które montujemy bądź na podwórku, bądź na elewacjach budynków, to już nie tylko moda na ekologię, ale w wielu przypadkach racjonalny wybór podyktowany specyficznymi warunkami technicznymi. Pojawienie się na rynku lamp solarnych pozwoliło chociażby montować źródła światła w miejscach, do których wcześniej nie została doprowadzona instalacja elektryczna.

 

Lampy solarne YATO YT-81855 i YT-81856 wyposażono w panele solarne, które ładują w ciągu dnia wbudowane w lampy akumulatory litowo-jonowe o

napięciu 3,7 V i pojemności 900 mAh. W konstrukcji prezentowanych produktów zastosowano dwa czujniki automatycznie sterujące pracą lamp. Czujnik zmierzchu przełącza lampę w tryb świecenia; zaś czujnik ruchu uruchamia światło na 30 s po wykryciu poruszającego się obiektu z odległości 3 m.

yt-81855

Źródłem światła w lampach solarnych YATO są nowoczesne diody SMD LED, które wytwarzają jasne i wyraziste światło o mocy 120 lumenów. Warto podkreślić, że oprawy lamp spełniają wysoką normę odporności IP65 na wodę i kurz, a przez to mogą być stosowane nawet na odkrytym terenie.

 

Marek Pudło

yt-81855_a yt-81856_a

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar