Nasadki przelotowe YATO YT-3865

Rozmawialiśmy ostatnio z fachowcem zajmującym się montażem podwieszanych instalacji, mocowanych w nowych halach fabrycznych i obiektach handlowych. W rozmowie pojawił się problem wkręcania nakrętek podczas montażu elementów wiszących na sztywnych długich prętach gwintowanych.

 

 

 

Większość montowanych pod sufitami hal elementów, takich jak koryta kablowe, rury, instalacje tryskaczowe, kanały wentylacyjne, lampy itp., zawieszana jest na stalowych łańcuszkach lub prętach gwintowanych. Oczywiście, istnieje wiele sposobów rozwiązania problemu

wkręcania nakrętek na długich prętach gwintowanych. Można do tego używać kluczy płaskich maszynowych widlastych (nie polecamy), oczkowych otwartych, ewentualnie zwykłych kluczy oczkowych, pod warunkiem że po dokręceniu montowanego elementu uda się zdjąć klucz z obrabianego pręta. Każdy, kto chociaż raz wykonywał podobną operację, wie, że opisane powyżej rozwiązania nie gwarantują sukcesu, a wręcz przeciwnie, sprawiają bardzo wiele kłopotów. Nie tędy więc droga.
Do wspomnianych wyżej operacji najlepiej zastosować profesjonalne klucze nasadowe przelotowe. W swojej ofercie np. ma je YATO. Wewnątrz każdej takiej nasadki znajduje się przelotowy otwór pozwalający na umieszczenie i swobodne przemieszczanie klucza na pręcie z dokręcaną nakrętką.
To z pozoru proste rozwiązanie wymaga użycia specyficznie skonstruowanego pokrętła (grzechotki). Nie ma ona typowego wystającego zabieraka, gdyż w jego miejscu znajduje się otwór ze specjalnym, profilowanym pierścieniem, w którym mocujemy nasadki. Wszystkie nasadki mają po stronie zewnętrznej  rowki służące do mocowania w pokrętle.
Oprócz grzechotki i nasadek w zestawie znajdują się dwie końcówki przeznaczone do współpracy z typowymi nasadkami 1/2” i 1/4”. Właśnie te dwa drobiazgi dodatkowo podnoszą użytkową wartość zestawu.
Innowacyjność rozwiązań wsparta została perfekcyjnym wykonaniem. Nasadki  metryczne w zakresie od M10-M19 oraz calowe od 3/4” do 3/8” wykonane zostały ze stali chromowo-wanadowej o symbolu 50BV30. Natomiast przełączane pokrętło – ze stali o symbolu CRV6140. Wszystkie klucze nasadowe wykonano w wersji sześciokątnej z zastosowaniem systemu AS-DRIVE. Powierzchnia narzędzi ma wykończenie lustrzane, czyli jestchromowana i polerowana. Zestaw zapakowano w praktyczną kasetę z tworzywa sztucznego, zamykaną na dwie zatrzaskowe klamry.

Produkty dostępne w sklepie internetowym toya24.pl.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar