NASADKI DO ŚWIEC YATO YT-38510, YT-38511 i YT-38512

Do katalogu akcesoriów warsztatowych YATO dodano właśnie trzy nowe modele nasadek do świec zapłonowych. Oznaczono je symbolami YT-38510, YT-38511 i YT-38512.

Wszystkie wymienione nasadki to konstrukcje 12-kątne, cienkościenne o długości od 62 do 88 mm. Obsługuje się je za pomocą pokrętła (grzechotki lub klucza typu T) z zabierakiem kwadratowym o rozmiarze 3/8”. W przypadku modelu YT-38511 producent zastosował dodatkowo przegub, który w połączeniu z cienkościennym materiałem pozwala pracować narzędziem w ciasnych przestrzeniach głowicy silnika. Nasadki mają wkładki magnetyczne, które przytrzymują świecę i zapobiegają jej wpadaniu do gniazda podczas montażu lub demontażu. Nowy osprzęt YATO został wykonany z solidnej stali chromowo-wanadowej (CrV),

odpornej na zużycie i pozwalającej przenosić największe obciążenia. Bez wątpienia prawidłowe odkręcenie starych i zapieczonych świec silnikowych zależy w dużej mierze od umiejętności i doświadczenia mechanika, jednak by czynność tę wykonać jak najsprawniej, należy używać właściwych akcesoriów, takich jak prezentowane nasadki YATO.

yt-38512_all

 

Marek Pudło

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar