Narzędziowy kalendarz adwentowy Wera

Wera postanowiła wykorzystać prawie 200-letnią tradycję kalendarza adwentowego i przygotowała w jego formie praktyczny zestaw narzędziowy.

Tradycja kalendarzy adwentowych

Już prawie dwieście lat temu w każdy dzień adwentu zapalano świece lub wieszano święte obrazki. W ten sposób odliczano dni do Świąt Bożego Narodzenia, przygotowując się duchowo na narodziny Chrystusa. Pierwsze kalendarze adwentowe wydrukowano w 1902 roku w Hamburgu i w 1903 roku w Monachium. Hamburski miał postać 24-dniowego zegara, zaś monachijski – specjalnego arkusza z okienkami do naklejania 24 obrazków, które w tym celu należało samemu wyciąć. W 1930 roku powstał w

Niemczech pierwszy komercyjny kalendarz adwentowy, w którym obrazki do naklejania zastąpiono 24 czekoladkami – jedną na każdy dzień pozostały od 1 grudnia do Wigilii. Z czasem czekoladki zastępowano innymi 24 atrakcyjnymi produktami.

Kalendarz adwentowy Wera z narzędziami

Tradycję tę postanowiła wykorzystać Wera, która opracowała swój narzędziowy kalendarz adwentowy. Składa się z 24 produktów, które przydadzą się każdemu – zarówno profesjonaliście, majsterkowiczowi, jak też gospodarstwom domowym. Co więc znajdziemy w kalendarzu Wery? Od razu rzucą się nam w oczy 4 innowacyjne, dwustronne klucze płaskie Joker z niewielkim kątem powrotu zapadki wynoszącym zaledwie 15°. Dostarczane są w praktycznym uchwycie z klipsem. Obok nich jest rękojeść wkrętakowa Kraftform z mieszczącym się w niej magazynkiem, w którym znajduje się 6 bitów. Kolejne 9 bitów i uchwyt Rapidator zawiera poręczna kasetka Bit-Checks. Wszystkie bity z kalendarza i ich uchwyt wykonane są ze stali nierdzewnej, dzięki czemu można tych narzędzi użyć do montażu wkrętów nierdzewnych bez ryzyka spowodowania ich korozji. Ostatnim elementem kalendarza adwentowego Wera jest kolekcjonerski otwieracz do butelek, który przyda się każdemu i – co więcej – może być wykorzystany do przygotowania uczty wigilijnej. Wera zadbała też o prawdziwie świąteczną kolorystykę produktów wchodzących w skład jej adwentowego kalendarza, jak też o jego odświętny wygląd. Na jego opakowaniu nie mogło więc zabraknąć Św. Mikołaja, który w ręku trzyma narzędziowe prezenty.

Kalendarz adwentowy Wera można kupić w firmach: TME, TECHMIKS, ABC, GROWINAR, LUVI, UNIMET i STOREX.

pins

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments