NARZĘDZIA ŚCIERNE FASTERTOOLS FIRMY EGA

Firma EGA posiada w swojej ofercie dużą grupę narzędzi ściernych. Są to narzędzia zarówno dla profesjonalnych użytkowników, jak i dla osób stosujących je okazjonalnie.

EGA_narz_sciern-3

Siatki ścierne Faster Tools

Mają granulację od 40 do 240 i uniwersalne zastosowanie. Będą szczególnie przydatne do szlifowania gładzi gipsowych, płyt gipsowo-kartonowych w miejscach łączeń i ubytków, szpachlówek, szlifowania tynków oraz powierzchni lakierowanych i malowanych. Zaletą siatek jest dwustronny nasyp, zaś ażurowa konstrukcja uniemożliwia zapychanie się ich urobkiem i zapewnia długą żywotność. Siatki nadają się do zarówno do

szlifowania elektronarzędziami, jak i ręcznego za pomocą pac szlifierskich z uchwytem. Dystrybuowane są w kompletach po 5 sztuk i mają doskonały stosunek jakości do ceny.

Elastyczne kostki szlifierskie Faster Tools

Mają nasyp czterostronny z ziarna o granulacji od 40 do 220 i pozwalają na szlifowanie powierzchni płaskich oraz profilowanych. Kostki szlifierskie wyróżniają się dużą wytrzymałością i nadają się do mycia oraz wielokrotnego użytku. Podobnie jak siatką ścierną można nimi obrabiać powierzchnie z farb, lakierów, szpachli i drewna, jak również stosować do obróbki gładkościowej tworzyw sztucznych i metali. Kostki doskonale sprawdzą się podczas obróbki powierzchni wymienionych materiałów i miejsc, które dla szlifierek mechanicznych są niedostępne.

EGA_narz_sciern-1
Płótno ścierne Faster Tools z ziarnem od 40 do 220

Ma uniwersalne zastosowanie – nadaje się do szlifowania drewna, tworzyw sztucznych, metali kolorowych, stali węglowych i szlachetnych, a także lakierów, farb, bejcy i werniksu. Wymiary jego arkuszy są standardowe i wynoszą 230 x 280 mm. Omawiane arkusze z płótna ściernego nadają się zarówno do użytku domowego, jak i do zastosowań profesjonalnych.

EGA_narz_sciern-4
Papier ścierny Faster Tools z ziarnem korundowym od 40 do 220

Podobnie jak płótno ścierne ma uniwersalne zastosowanie. Można nim szlifować drewno, metale, tworzywa sztuczne oraz farby i lakiery. Wymiary arkusza wynoszą 230 x 280 mm. Produkty te są pakowane w pudełka po 50 szt.

EGA_narz_sciern-6
Szlifierskie taśmy bezkońcowe Faster Tools

Mają wymiary 75 x 533 mm, 75 x 457 mm oraz 100 x 610 mm i ziarnistość od 36 do 120. Przeznaczone są do zastosowań w elektrycznych szlifierkach taśmowych. Nadają się do obróbki szerokiego zakresu materiałów: metalu, drewna, farb, lakierów, tworzyw sztucznych. Dystrybuowane są w kompletach po 10 szt.

EGA_narz_sciern-5
Krążki ścierne Faster Tools z mocowaniem na rzep

Firma EGA proponuje również szeroką gamę papierów ściernych z rzepem. Wśród nich mamy krążek o średnicy 125 mm o uniwersalnym zastosowaniu, który przeznaczony jest do prac z użyciem elektronarzędzi. Nie ma otworów do usuwania pyłu i służy do szlifierskiej obróbki na sucho drewna, farb, lakierów, szpachli, metali itp. Jego korundowy nasyp sprawdzi się podczas prac wykonywanych zarówno przez majsterkowiczów, jak i profesjonalistów. W handlu dostępne są krążki o granulacji od 36 do 180.
Z kolei krążki ścierne o średnicy 150 mm (do szlifierek mimośrodowych) i 225 mm (do szlifierek do ścian) są wykonane z otworami i dlatego można je zastosować w elektronarzędziach wyposażonych w systemy odpylające. Krążki mają szeroki zakres zastosowania i nadają się do szlifowania drewna, metali także farb, lakierów oraz szpachli. Produkowane są w szerokim zakresie granulacji ziaren: od 36 do 240.

Jan Krzos
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar