NARZĘDZIA RĘCZNE YATO DO PRACY Z PŁYTAMI G-K

W szerokiej ofercie narzędzi ręcznych YATO nie mogło zabraknąć propozycji dla budowlańców, którzy wykorzystują płyty gipsowo-kartonowe. Oferta producenta wzbogaca się właśnie o trzy bardzo ciekawe i przydatne rozwiązania.

 

Pierwsze z nich to uchwyty YATO YT-37440 do noszenia płyt. To bardzo sprytne w swojej konstrukcji narzędzie składa się z wyprofilowanej rękojeści pokrytej materiałem antypoślizgowym i dwóch karbowanych metalowych prętów. Kiedy włożymy pomiędzy pręty płytę g-k i uniesiemy ją, samoczynnie zostanie nimi zaciśnięta i w ten sposób możemy bezpiecznie i wygodnie ją przetransportować z miejsca na miejsce. W zestawie znajduje się para uchwytów.

 

Drugim przydatnym akcesorium jest nosidło do płyt gipsowo-kartonowych YATO YT-37444. To

narzędzie także pozwala sprawnie przenosić płyty, ale – w przeciwieństwie do wcześniej opisywanego uchwytu – udźwig YATO YT-37444 to aż 80 kg. Można nim więc jednorazowo przetransportować kilka płyt g-k, a także przenosić płyty OSB, sklejkę czy ciężkie i nieporęczne drzwi. Nosidło wykonano z tworzywa sztucznego (ABS), jest więc lekkie, a przy tym odporne na efekty codziennego użytkowania. Stopka, na której stawia się noszone elementy, ma ogranicznik zsuwania się materiału oraz karbowaną nawierzchnię, ograniczającą przesuwanie się płyt podczas transportu.

yt-76260

Ostatnim narzędziem dla budowlańców z nowej oferty YATO jest strug do płyt gipsowo-kartonowych YATO YT-76260. Przyrząd ma korpus z trwałego ABS-u i służy do obróbki krawędzi płyt. Dwa stalowe ostrza pozwalają pracować z elementami o grubościach od 9,5 do 15 mm.

Marek Pudło, pins
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar