Narzędzia ręczne i akcesoria Milwaukee

Producenci elektronarzędzi powiększają swoje oferty nie tylko o akcesoria, ale także o narzędzia ręczne. Jest to bowiem doskonały sposób na to, by zaspokoić rosnące potrzeby zwolenników danej marki nie tylko w zakresie elektronarzędzi, ale także prostych kluczy, wkrętaków czy innych drobnych akcesoriów niezbędnych praktycznie w każdym zawodzie.

Taki kierunek rozwoju oferty wybrała także marka Milwaukee. Producent ten, do tej pory znany na rynku głównie z wysokiej jakości elektronarzędzi sieciowych i akumulatorowych, od co najmniej dwóch lat rozszerza swój asortyment o ciekawe propozycje narzędzi ręcznych.

Przelotowy klucz nasadowy HOLLOWCOR
Jest to wyjątkowe

narzędzie specjalistyczne, niemające na rynku bezpośrednich konkurentów. Klucz ten ma kształt typowego wkrętaka zakończonego nasadką (zamocowaną na stałe), ale konstrukcję rurową. Jest więc w środku pusty jak każda rurka, co pozwala pracować z nakrętkami mocowanymi na śrubach o dowolnej długości. Klasycznym kluczem nasadowym można zakręcać/odkręcać nakrętki zamocowane na śrubach o długości mniejszej niż głębokość nasadek.

W innym przypadku trzeba zastosować klucz płaski lub oczkowy. Warto też podkreślić, że otwór przelotowy w dolnej części rękojeści wkrętaka zakończony jest 6-kątnym gniazdem, które można wykorzystać do pokręcania kluczem za pomocą dodatkowej dźwigni. Bardzo interesująco prezentują się same nasadki. To uniwersalna konstrukcja 12-punktowa, którą odkręcimy także nakrętki kwadratowe, 6- i 8-boczne. Nasadka jest magnetyczna, więc można nią pracować ze śrubami i nakrętkami znajdującymi się w miejscach trudno dostępnych. Klucze przelotowe Milwaukee są dostępne w siedmiu rozmiarach metrycznych – 5; 5,5; 6; 7; 8; 10 i 13 mm. Każda ich średnica oznaczona jest innym kolorem na górnej części rękojeści, co ułatwia szybkie rozróżnianie tych narzędzi.

Zszywacze tapicerskie
Mogą być – wbrew swojej nazwie – stosowane nie tylko w przemyśle meblowym czy tapicerskim, ale też używane przez specjalistów z wielu różnorodnych branż (np. przez cieśli, dekarzy, elektryków, dekoratorów, malarzy, tapeciarzy). Zszywacz tapicerski to urządzenie służące do szybkiego mocowania za pomocą zszywek i gwoździ tapicerskich materiałów tekstylnych, folii, papy, kabli itp. do podłoża drewnianego bądź drewnopodobnego. Narzędzie powstało z myślą o zastąpieniu młotka i gwoździ przy wykonywaniu delikatniejszych operacji montażowych podczas wytwarzania mebli tapicerowanych i prac w utrudnionych warunkach (na wysokości lub w ciasnych miejscach).

W ofercie Milwaukee znalazły się dwa modele: klasyczny z uchwytem w kształcie litery „D” i tzw. młotkowy. Ten pierwszy obsługuje tylko zszywki typu G (o szerokości 10,6 mm i długościach 6/8/10/12/14 mm) i gwoździ (grubość 1,02 mm i długości 12/15 mm). Drugi z kolei współpracuje tylko ze zszywkami (o szerokości 10,6 mm i długościach 8/10/12 mm). W obu narzędziach zastosowano magazynki ładowane od tyłu uchwytów. Wyposażono je w silne sprężyny, które mocno dociskają zszywki do prowadnic i zapobiegają ich blokowaniu się podczas pracy. Producent postawił także na wysoką ergonomię pracy (wygodne i dobrze wyprofilowane rękojeści, zintegrowane wyciągacze zszywek, uchwyty do mocowania narzędzi na pasku lub drabinie) i trwałość (wysoka jakość obudów z metalu, która ma przetrwać upadki z wysokości nawet 3 m).

Taśmy pomiarowe
Amatorzy elektronarzędzi Milwaukee będą teraz mogli kupić także taśmy pomiarowe z ich logo. Do oferty producenta trafiają bowiem krótkie miarki zwijane o długościach 5 i 8 m. Są to taśmy 2. klasy dokładności.
 
Wstęgi jakości premium o szerokości 27 mm pokryte zostały nylonową powłoką zapobiegającą ścieraniu się 2-stronnej skali (dodatkowa skala architektoniczna). Komfort pracy poprawia również specjalna budowa chroniąca palec podczas zwijania taśmy. Na wysoką trwałość taśm zwijanych Milwaukee ma również wpływ wręcz pancerna obudowa z plastiku, która wytrzymuje skutki upadku z 3-metrowej wysokości.

Otwornica nastawna
Przeznaczono ją do wiercenia w miękkich materiałach, głównie w płytach kartonowo-gipsowych czy sufitach podwieszanych. Konstrukcja tego narzędzia

jest bardzo prosta – podobnie jak w klasycznych otwornicach znajdziemy tutaj pilotowe wiertło centrujące z uchwytem 6-kątnym 1/4”. Zamiast walcowego korpusu mamy ramię, do którego przymocowane są dwa ostrza tnące ułożone równolegle do wiertła pilotowego i wyznaczające promień otworu. Rozstaw ostrzy można beznarzędziowo regulować co 6,4 mm od 51 do 178 mm i zmieniać w ten sposób średnicę wierconego otworu. Ostrza są wymienne i można je zakupić oddzielnie. Integralną częścią otwornicy jest przezroczysta plastikowa osłona. Pełni ona trzy funkcje: jest zbiornikiem na pył, chroni obrabiany materiał przed uszkodzeniem i ogranicza głębokość wiercenia.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments