Narzędzia ogrodowe YATO

Wszyscy liczący się na rynku producenci elektronarzędzi mają w swoich katalogach maszyny do prac ogrodowych. Do tej grupy weszła właśnie marka YATO, której portfolio sprzętu powiększyło się o sześć nowych maszyn spalinowych, które mogą zaspokoić potrzeby każdego, kto zajmuje się pielęgnacją zieleni zarówno hobbystycznie, jak i zawodowo.

Pierwszą grupę sprzętu stanowią dwie pilarki spalinowe z silnikami o mocy 2,4 (YT-84900) i 2,7 KM (YT-84905) oraz z osprzętem Oregon (prowadnice o długościach odpowiednio 44 i 50 cm). Obie maszyny są doskonałą propozycją dla ogrodników i sadowników, którzy mogą je wykorzystać do cięcia drzew i gałęzi, budowlańców –

w doraźnych zadaniach cięcia stempli i desek, a także właścicieli domów jednorodzinnych przygotowujących opał do kominków. Jednostki napędowe w piłach wyposażono w system Easy Start, który umożliwia łatwy rozruch nawet zimnego silnika. Pilarki zostały wyposażone w system automatycznego smarowania łańcucha, który zapobiega zacieraniu się osprzętu. Konstruktorzy pilarek YATO zadbali także o komfort pracy i bezpieczeństwo. Maszyny mają chociażby automatyczne hamulce zatrzymujące łańcuch w momencie odbicia pilarki od ciętego materiału, system antywibracyjny ograniczający przenoszenie drgań na ramiona oraz podwójny tłumik ograniczający głośność pracy dwusuwowej jednostki napędowej.

Drugą grupą narzędzi ogrodowych są dwie kosy spalinowe, zasilane dwusuwowymi silnikami o mocach 1,7 (YT-85000) i 1,9 KM (YT-85002). W obu maszynach można mocować zarówno tarcze tnące (średnica 255 mm), jak i głowice z żyłkami (pole robocze o średnicy 430 mm). Kosy YATO znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie można dotrzeć tradycyjną kosiarką. Są idealne do koszenia wysokiej trawy, a także wycinania chwastów i twardych zarośli. W maszynach pracują dwa silniki nowej generacji z elektronicznym układem zapłonowym. Kosy zostały wyposażone w system antywibracyjny redukujący drgania. Profilowane regulowane uchwyty i wygodne rękojeści umożliwiają łatwe i precyzyjne prowadzenie urządzenia oraz komfortową pracę. Maszyny podczas pracy nosi się na wygodnych szelkach nośnych.

Kolejnym narzędziem YATO dla ogrodników są spalinowe nożyce do żywopłotu YT-85021. Wydajny silnik dwusuwowy o mocy 0,95 KM pozwala pielęgnować rośliny w terenach, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej dla elektronarzędzi zasilanych sieciowo lub obszar pracy jest za duży do posługiwania się modelami akumulatorowymi. Wersja spalinowa to także sprzęt do pracy z najgrubszymi i najtwardszymi gałęziami. Nożyce YATO zostały wyposażone w dwustronną listwę tnącą o długości 550 mm. Połączenie silnika spalinowego i dużej długości ostrza tnącego gwarantuje wysoką wydajność pracy. Warto wspomnieć, że – podobnie, jak wcześniej opisane „spalinówki” YATO – także silnik w nożycach posiada nowoczesny system zapłonowy Easy Start. Obrotowy uchwyt nożyc umożliwia wygodne cięcie zarówno w poziomie, jak i w pionie.

Rodzinę spalinowych narzędzi ogrodowych YATO uzupełnia opryskiwacz plecakowy YT-85140. Przeznaczony jest dla rolników, sadowników i ogrodników. Może spełniać aż trzy funkcje: opryskiwacza do płynnych nawozów i środków ochrony roślin, rozpylacza do granulatu i dmuchawy do liści bądź śniegu (funkcje te realizuje się dzięki wymiennym dyszom z funkcją regulacji przepływu powietrza). Maszyna czerpie energię z dwusuwowej jednostki napędowej o mocy 2,9 KM (z systemem Easy Start), która zapewnia maksymalną prędkość przepływu powietrza wylotowego do 80 m/s, co daje maksymalny zasięg opryskiwania wynoszący 12 m. W pojemniku roboczym zmieści się do 16 l płynu lub granulatu. Opryskiwacz gotowy do pracy (masa własna + paliwo + płyn) waży prawie 30kg.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments