MENUMENU
MENUMENU

Narzędzia lutownicze Vorel

W katalogu narzędzi VOREL (marka TOYA S.A.) znajdziemy dwie lampy lutownicze przeznaczone zarówno do lutowania miękkiego, jak i twardego, czyli łączenia ze sobą elementów metalowych za pomocą spoiny wypełnionej metalem, o temperaturze topnienia niższej niż temperatura topnienia łączonych ze sobą metali.

Obie prezentowane lampy lutownicze VOREL są konstrukcjami siostrzanymi, a różni je głównie system odpalania. W modelu 73403 zastosowano bowiem zapłon piezo, który wytwarza iskrę i pozwala bez dodatkowych akcesoriów (np. zapalniczki) uruchomić lutownicę. Prezentowane lampy zasilane są gazem propan-butan, który umieszczony jest w jednorazowych nabojach 190 g (EN417 typ 200). Płomień, który wytwarzają lampy VOREL,

osiąga temperaturę 1200°C. Sprzęt zużywa 123 g gazu na godzinę, więc pełny nabój wystarczy na ok. 1,5 godz. ciągłego lutowania. Bardzo istotnym elementem prezentowanych narzędzi są pokrętła do regulowania intensywności płomienia. Dzięki nim można bezpiecznie, bez ryzyka poparzenia się, obrabiać małe elementy.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar

Krążki ścierne KLINGSPOR MFW 600

Stała wysoka wydajność, zredukowane zapychanie oraz doskonały efekt wykończenia – tak w kilku słowach można scharakteryzować nowy krążek z włókniny MFW 600. Produkt niedawno wprowadzony został na rynek przez producenta narzędzi ściernych firmę KLINGSPOR.

 

Zredukowane zapychanie oraz doskonały efekt wykończenia to nie jedyne zalety produktu. Krążki ścierne MFW 600 wyróżniają się szczególną jakością obróbki i wysokim bezpieczeństwem, co bezpośrednio wiąże z wysokimi standardami procesu produkcji. Na połączone ze sobą włókna w specjalnym procesie nakłada się mieszaninę spoiwa i ziarna ściernego, która będąc rozprowadzona równomiernie na całą ściernicę, wnika we włókninę szlifierską. Dzięki temu podczas obróbki wykorzystywany jest wciąż

nowy materiał ścierny, co gwarantuje niezmienną wydajność szlifowania. Otwarta struktura krążka zabezpiecza go przed zapychaniem produktami szlifowania, a jego elastyczność umożliwia bardzo dobre dopasowanie do kształtu obrabianej powierzchni.

Produkt charakteryzuje się szerokim zakresem zastosowań. Doskonale sprawdza się w obróbce wykończeniowej stali, stali nierdzewnej i kwasoodpornej, aluminium i tytanu. Dostępnych jest kilka typów ziarnistości włókniny: coarse – do obróbki wstępnej, medium – do obróbki międzyoperacyjnej, fine – do obróbki wykończeniowej oraz very fine – do polerowania.

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar
copyright 2016 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu