Narzędzia lutownicze Vorel

W katalogu narzędzi VOREL (marka TOYA S.A.) znajdziemy dwie lampy lutownicze przeznaczone zarówno do lutowania miękkiego, jak i twardego, czyli łączenia ze sobą elementów metalowych za pomocą spoiny wypełnionej metalem, o temperaturze topnienia niższej niż temperatura topnienia łączonych ze sobą metali.

Obie prezentowane lampy lutownicze VOREL są konstrukcjami siostrzanymi, a różni je głównie system odpalania. W modelu 73403 zastosowano bowiem zapłon piezo, który wytwarza iskrę i pozwala bez dodatkowych akcesoriów (np. zapalniczki) uruchomić lutownicę. Prezentowane lampy zasilane są gazem propan-butan, który umieszczony jest w jednorazowych nabojach 190 g (EN417 typ 200). Płomień, który wytwarzają lampy VOREL,

osiąga temperaturę 1200°C. Sprzęt zużywa 123 g gazu na godzinę, więc pełny nabój wystarczy na ok. 1,5 godz. ciągłego lutowania. Bardzo istotnym elementem prezentowanych narzędzi są pokrętła do regulowania intensywności płomienia. Dzięki nim można bezpiecznie, bez ryzyka poparzenia się, obrabiać małe elementy.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Frezy puszkowe Högert Technik

Marka Högert Technik wprowadziła na rynek frezy puszkowe przeznaczone do wycinania otworów nieprzelotowych w płytach wiórowych i innych materiałach drewnopodobnych.

Frezy puszkowe są wykorzystywane przez stolarzy i fachowców, zajmujących się wykańczaniem wnętrz. Wiertła te służą do wykonywania otworów pod zawiasy. Dzięki zoptymalizowanej konstrukcji idealnie sprawdzają się przy wierceniu płytkich, nieprzelotowych otworów w cienkich wiórowych płytach laminowanych.

Głowica frezów Högert Technik ma małe ostrze centrujące, dwa główne ostrza tnące i dwa ostrza boczne (tzw. konturowe, prostopadłe do ostrzy głównych). Wyfrezowano w niej dwa duże otwory w kształcie zbliżonym do ćwiartek okręgów,

służące do odprowadzania wiórów. Ostrze centrujące, którego wysokość zredukowano do 2 mm, ma kształt niewielkiego ostrosłupa, wyznacza oś otworu i pozycjonuje osiowo pracę narzędzia w pierwszej fazie wiercenia, czyli do momentu wejścia do pracy bocznych i głównych ostrzy. Natomiast główne ostrza służą do wycinania wnętrza otworu, a konturowe do wykrawania jego obwodu (ścianki bocznej). Ostrza konturowe umożliwiają uzyskanie ścian bocznych otworu o wysokiej gładkości. Nowe frezy puszkowe Högert Technik mają ostrza wykonane ze stali szybkotnącej HSS o wysokiej twardości (88 HRA). Ich geometria została zoptymalizowana do czystego wiercenia. W ich cylindrycznym chwycie wykonano podfrezowanie, w celu ułatwienia montażu wiertła w uchwycie. Narzędzia pakowane są w plastikowe pudełka z zawieszką. Dostępne są w średnicach 15, 18, 20, 25, 26, 32 i 35mm.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2016 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu