MENUMENU
MENUMENU

Narzędzia lutownicze Vorel

W katalogu narzędzi VOREL (marka TOYA S.A.) znajdziemy dwie lampy lutownicze przeznaczone zarówno do lutowania miękkiego, jak i twardego, czyli łączenia ze sobą elementów metalowych za pomocą spoiny wypełnionej metalem, o temperaturze topnienia niższej niż temperatura topnienia łączonych ze sobą metali.

Obie prezentowane lampy lutownicze VOREL są konstrukcjami siostrzanymi, a różni je głównie system odpalania. W modelu 73403 zastosowano bowiem zapłon piezo, który wytwarza iskrę i pozwala bez dodatkowych akcesoriów (np. zapalniczki) uruchomić lutownicę. Prezentowane lampy zasilane są gazem propan-butan, który umieszczony jest w jednorazowych nabojach 190 g (EN417 typ 200). Płomień, który wytwarzają lampy VOREL,

osiąga temperaturę 1200°C. Sprzęt zużywa 123 g gazu na godzinę, więc pełny nabój wystarczy na ok. 1,5 godz. ciągłego lutowania. Bardzo istotnym elementem prezentowanych narzędzi są pokrętła do regulowania intensywności płomienia. Dzięki nim można bezpiecznie, bez ryzyka poparzenia się, obrabiać małe elementy.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar

Pilarka szablowa GRAPHITE 58G960

Oferta elektronarzędzi marki GRAPHITE wzbogaciła się o kolejny produkt. Nowa pilarka szablowa GRAPHITE 58G960 to lekkie i poręczne narzędzie umożliwiające skuteczne cięcie nawet w trudno dostępnych miejscach.

 

 

Za napęd nowej pilarki GRAPHITE odpowiada wydajny silnik elektryczny o mocy 350 W, który pozwala na uzyskiwanie prędkości roboczej 0-2500 cykli na minutę przy skoku brzeszczotu wynoszącym 17 mm. Dzięki temu elektronarzędzie skutecznie przetnie drewno (do 60 mm), stal (do 6 mm) oraz tworzywo nie pozostawiając w materiale wyszczerbień i ubytków. Ważnym atutem nowej pilarki jest jej niska masa (1,6 kg) oraz

małe wymiary. Pilarką można swobodnie operować jedną ręką nawet w trudno dostępnych miejscach. Dodatkowo beznarzędziowy system mocowania brzeszczotu pozwala na sprawną wymianę osprzętu.

Elektronarzędzia marki GRAPHITE znane są z jakości wykonania. Najnowsza pilarka jest tego świetnym przykładem. Oparty na grubościennych elementach, w pełni ułożyskowany mechanizm posuwisto-zwrotny to gwarancja podwyższonej wytrzymałości. Użytkownicy docenią również przegubowo zamocowaną stopę oporową umożliwiającą dokładne ustawienie kąta cięcia. Z myślą o bezpieczeństwie i wygodzie na rękojeści pilarki oraz włączniku głównym zastosowano nakładki antypoślizgowe. Prędkość oscylacji brzeszczotu regulowana jest stopniem nacisku na przycisk włącznika a znajdująca się w zasięgu palca blokada umożliwia również ustawienie trybu pracy ciągłej. Elektronarzędzie dostarczane jest w walizce ułatwiającej transport i przechowywanie.

Kompaktowy rozmiar, wydajny silnik i przemyślana technologia sprawiają, że nowa pilarka szablowa GRAPHITE 58G960 to mocna propozycja zarówno dla profesjonalisty, jak i majsterkowicza. Więcej o nowej pilarce, elektronarzędziach i akcesoriach z oferty GRAPHITE na graphite.pl

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar
copyright 2016 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu