MENUMENU
MENUMENU

Narzędzia lutownicze Vorel

W katalogu narzędzi VOREL (marka TOYA S.A.) znajdziemy dwie lampy lutownicze przeznaczone zarówno do lutowania miękkiego, jak i twardego, czyli łączenia ze sobą elementów metalowych za pomocą spoiny wypełnionej metalem, o temperaturze topnienia niższej niż temperatura topnienia łączonych ze sobą metali.

Obie prezentowane lampy lutownicze VOREL są konstrukcjami siostrzanymi, a różni je głównie system odpalania. W modelu 73403 zastosowano bowiem zapłon piezo, który wytwarza iskrę i pozwala bez dodatkowych akcesoriów (np. zapalniczki) uruchomić lutownicę. Prezentowane lampy zasilane są gazem propan-butan, który umieszczony jest w jednorazowych nabojach 190 g (EN417 typ 200). Płomień, który wytwarzają lampy VOREL,

osiąga temperaturę 1200°C. Sprzęt zużywa 123 g gazu na godzinę, więc pełny nabój wystarczy na ok. 1,5 godz. ciągłego lutowania. Bardzo istotnym elementem prezentowanych narzędzi są pokrętła do regulowania intensywności płomienia. Dzięki nim można bezpiecznie, bez ryzyka poparzenia się, obrabiać małe elementy.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar

Komfort którego nie widać – zimowe skarpety robocze

Niektóre części ubioru często bagatelizujemy. Skupiamy się na wyborze tego, co jest widoczne. Dbamy o modny i wygodny krój, sprawdzamy skład surowcowy. W wielu przypadkach zupełnie pomijamy te części garderoby, których nie widać. Tak jest w przypadku skarpet. To złe podejście, gdyż to bardzo ważna część ubioru, która ma wpływ na komfort pracy szczególnie zimą. Wybór odpowiedniego modelu jest tak samo ważny jak wybór odpowiedniego obuwia.

Dobre skarpety robocze powinny przede wszystkim chronić stopę, oddychać, no i oczywiście być wygodne. Termiczne skarpety robocze Lahti Pro zostały tak zaprojektowane, aby mogły spełniać wiele funkcji mających duży wpływ

na komfort pracy. Mają bezpośredni wpływ na zapobieganie odciskom i pęcherzom. Chronią stopę oraz kostkę przed otarciami i skaleczeniami, amortyzują, odprowadzają wilgoć. Jeśli są dobrze dobrane do rozmiaru stopy, nie uciskają i jednocześnie doskonale się do

niej dopasowują. Elastyczne strefy o specjalnym splocie utrzymują skarpety we właściwym miejscu. Posiadają one wzmocnienia na piętach i palcach, przez co są dużo bardziej wytrzymałe niż tradycyjne skarpety.
W składzie materiałowym skarpet termicznych Lahti Pro znajdziemy opatentowane włókno Coolmax. Zapewnia ono znacznie lepszą w porównaniu do włókien naturalnych oddychalność oraz możliwość odprowadzania wilgoci z powierzchni ciała.
Dobrze skrojone, wykonane z materiałów najwyższej jakości skarpety wydatnie zwiększają komfort i wygodę noszenia butów ochronnych. Chronią przed żylakami. Zapewniają komfort termiczny. Możemy pracować wydajnie nawet w bardzo trudnych warunkach zimowych, unikając wychłodzenia stóp – co może być przyczyną odmrożenia. Warto o tym pamiętać. Dobre skarpety robocze to podstawa.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar
copyright 2016 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu