MENUMENU
MENUMENU

Narzędzia lutownicze Vorel

W katalogu narzędzi VOREL (marka TOYA S.A.) znajdziemy dwie lampy lutownicze przeznaczone zarówno do lutowania miękkiego, jak i twardego, czyli łączenia ze sobą elementów metalowych za pomocą spoiny wypełnionej metalem, o temperaturze topnienia niższej niż temperatura topnienia łączonych ze sobą metali.

Obie prezentowane lampy lutownicze VOREL są konstrukcjami siostrzanymi, a różni je głównie system odpalania. W modelu 73403 zastosowano bowiem zapłon piezo, który wytwarza iskrę i pozwala bez dodatkowych akcesoriów (np. zapalniczki) uruchomić lutownicę. Prezentowane lampy zasilane są gazem propan-butan, który umieszczony jest w jednorazowych nabojach 190 g (EN417 typ 200). Płomień, który wytwarzają lampy VOREL,

osiąga temperaturę 1200°C. Sprzęt zużywa 123 g gazu na godzinę, więc pełny nabój wystarczy na ok. 1,5 godz. ciągłego lutowania. Bardzo istotnym elementem prezentowanych narzędzi są pokrętła do regulowania intensywności płomienia. Dzięki nim można bezpiecznie, bez ryzyka poparzenia się, obrabiać małe elementy.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar

Chwytak teleskopowy LED Vorel

Po złożeniu teleskopowy chwytak LED Vorel 78405 ma kształt i wielkość długopisu. Narzędzie to, wykonane z aluminium, jest przydatne w każdym warsztacie, gdzie mamy do czynienia z ciemnymi, ciasnymi zakamarkami (np. komora silnika) i małymi elementami (np. śruby, nakrętki, podkładki).

Teleskopowe ramię chwytaka o długości maksymalnej 565 mm zakończone jest główką z magnesem do wydobywania metalowych przedmiotów z trudno dostępnych miejsc i lampką z trzema diodami, które umożliwia ich oświetlanie. Diody znacznie ułatwiają znajdowanie poszukiwanych przedmiotów. Główka chwytaka zamocowana jest na elastycznej szyjce obrotowej 360°. Ma on też dodatkowy magnes w podstawie,

który umożliwia jego przymocowanie do metalowych powierzchni i doświetlenie miejsca pracy. Niewielkie rozmiary po złożeniu (170 mm) i metalowy klips umożliwiają bezpieczne przechowywanie narzędzia w kieszeni spodni lub kurtki roboczej. Diody w główce zasilane są czterema bateriami płaskimi LR44, które są do łączone do chwytaka.


ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar
copyright 2016 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu