MENUMENU
MENUMENU

Narzędzia lutownicze Vorel

W katalogu narzędzi VOREL (marka TOYA S.A.) znajdziemy dwie lampy lutownicze przeznaczone zarówno do lutowania miękkiego, jak i twardego, czyli łączenia ze sobą elementów metalowych za pomocą spoiny wypełnionej metalem, o temperaturze topnienia niższej niż temperatura topnienia łączonych ze sobą metali.

Obie prezentowane lampy lutownicze VOREL są konstrukcjami siostrzanymi, a różni je głównie system odpalania. W modelu 73403 zastosowano bowiem zapłon piezo, który wytwarza iskrę i pozwala bez dodatkowych akcesoriów (np. zapalniczki) uruchomić lutownicę. Prezentowane lampy zasilane są gazem propan-butan, który umieszczony jest w jednorazowych nabojach 190 g (EN417 typ 200). Płomień, który wytwarzają lampy VOREL,

osiąga temperaturę 1200°C. Sprzęt zużywa 123 g gazu na godzinę, więc pełny nabój wystarczy na ok. 1,5 godz. ciągłego lutowania. Bardzo istotnym elementem prezentowanych narzędzi są pokrętła do regulowania intensywności płomienia. Dzięki nim można bezpiecznie, bez ryzyka poparzenia się, obrabiać małe elementy.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar

Miary zwijane Dedra

Krótkie miary zwijane to jedne z najczęściej kupowanych narzędzi zarówno przez majsterkowiczów wykonujących domowe naprawy, jak i profesjonalistów pracujących w warsztacie lub na placu budowy. Wiosną tego roku firma Dedra odświeżyła asortyment tego typu miarek.

Oferta miar zwijanych Dedra to 6 nowych modeli o długościach: 2, 3, 5, 8 i 10 m i różnym sposobie pakowania. Wszystkie nowe miarki mają kilka wspólnych cech konstrukcyjnych. Jedną z nich jest zastosowanie stalowych taśm pokrytych nylonową powłoką. Zapewnia ona lepszą ochronę taśmy przed korozją, a tym samym utrzymuje przez cały okres użytkowania doskonałą czytelność podziałki. Nylonowa powłoka redukuje również

odblaski i poprawia komfort odczytywania przy dużym nasłonecznieniu. Kolejną cechą są mocne, ruchome zaczepy umieszczone na końcu taśmy, pozwalające uzyskać precyzyjne wyniki pomiaru na zewnątrz i wewnątrz mierzonego elementu.

Najprostszy model miarki Dedra dostępny jest w 4 różnych wersjach (M275, M375, M575 i M875, fot. 1) o długościach 2, 3, 5 i 8 m i taśmach o szerokościach 16, 19 i 25 mm. Miarki z tej grupy mają jednostronne podziałki na żółtym tle i spełniają wymagania II klasy dokładności. Ich obudowę wykonano z trwałego tworzywa ABS.

fot. 1.

Nieco bardziej zaawansowany konstrukcyjnie jest kolejny model mający 3 różne wersje (M376, M576 i M876, fot. 2) o długościach taśmy 3, 5 i 8 m oraz szerokości odpowiednio 16, 19 i 25 mm. Miary tego modelu mają też wstęgi żółtego koloru, jednostronną podziałkę i należą do II klasy dokładności. To, co odróżnia ten model od najprostszego, to zastosowanie autoblokady, czyli mechanizmu automatycznego zwijania i blokowania taśmy podczas jej wysuwania.

fot. 2

Trzeci model dostępny jest z kolei w 4 wersjach (M391P, M591P, M891P, M1091P, fot. 3) o długościach 3, 5, 8 i 10 m oraz szerokościach wstęgi 16, 19 i 25 mm. Ma on wszystkie cechy dwóch poprzednich – taśma z jednej strony jest żółta a z drugiej biała, II klasa dokładności i autoblokada. Znajdziemy w tym modelu również dwustronnie naniesioną podziałkę (ułatwia to odczytywanie pomiaru przy pracach w zakamarkach) i magnetyczny zaczep na końcu taśmy ułatwiający pracę jednej osobie.
Czwarty model (wersje: M392P – 3 m, M592P – 5 m, i M892P – 8 m, fot. 4) oraz piąty (M594P – 5 m, fot. 5) – w odróżnieniu od wcześniej opisanych – mają chromowaną obudowę z antypoślizgowymi okładzinami gumowymi i taśmy o 30% grubsze. Są one również dwustronne (z jednej strony żółte a z drugiej strony białe) oraz wyposażone w autoblokadę i magnetyczne zaczepy.


fot. 3.                                                                                                              fot. 4                                    

Model wyróżniający się spośród asortymentu nowych miarek Dedry to dwie wersje o długościach 3 i 5 m (M393P, M593P, fot. 6). Taśmy te, oprócz tego, że mają większość rozwiązań opisanych wyżej, spełniają – co istotne – wymagania I klasy dokładności. Ta najwyższa klasa dokładności wśród takich miar oznacza, że na 5-metrowym odcinku pomylimy się maksymalnie o ±0,6 mm, podczas gdy miara II klasy może tę samą długość określić z błędem ponad dwukrotnie większym (±1,3 mm). Taśmy I klasy przeznaczone są do pomiarów wymagających największej dbałości o jakość końcowego wyniku.
Reasumując, oferta krótkich miarek zwijanych Dedry jest kompleksowa i każdy majsterkowicz lub profesjonalista

znajdzie w niej narzędzia dokładne i trwałe, najlepiej dostosowane do potrzeb.

fot. 5.                                                                                    fot. 6.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar
copyright 2016 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu