MENUMENU
MENUMENU

Narzędzia lutownicze Vorel

W katalogu narzędzi VOREL (marka TOYA S.A.) znajdziemy dwie lampy lutownicze przeznaczone zarówno do lutowania miękkiego, jak i twardego, czyli łączenia ze sobą elementów metalowych za pomocą spoiny wypełnionej metalem, o temperaturze topnienia niższej niż temperatura topnienia łączonych ze sobą metali.

Obie prezentowane lampy lutownicze VOREL są konstrukcjami siostrzanymi, a różni je głównie system odpalania. W modelu 73403 zastosowano bowiem zapłon piezo, który wytwarza iskrę i pozwala bez dodatkowych akcesoriów (np. zapalniczki) uruchomić lutownicę. Prezentowane lampy zasilane są gazem propan-butan, który umieszczony jest w jednorazowych nabojach 190 g (EN417 typ 200). Płomień, który wytwarzają lampy VOREL,

osiąga temperaturę 1200°C. Sprzęt zużywa 123 g gazu na godzinę, więc pełny nabój wystarczy na ok. 1,5 godz. ciągłego lutowania. Bardzo istotnym elementem prezentowanych narzędzi są pokrętła do regulowania intensywności płomienia. Dzięki nim można bezpiecznie, bez ryzyka poparzenia się, obrabiać małe elementy.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar

Odkurzacz przemysłowy Starmix Allstar

Pod koniec III kwartału 2011 roku niemiecka firma Starmix, jeden z największych producentów odkurzaczy przemysłowych na świecie, przedstawiła nową linię tych urządzeń o nazwie „Allstar”. Są to uniwersalne maszyny zaprojetkowane w myśl dewizy „Jedno za wszystkich”.

 

 

W ramach nowej serii Allstar Starmix zaprezentował 4 modele odkurzaczy, wśród których na szczególną uwagę zasługuje urządzenie oznaczone jako AS AR-1232 EH+, będące najbardziej zaawansowane technicznie i wyposażone w funkcję otrząsania filtra. AS AR-1232 EH+ to uniwersalny odkurzacz pomocny w pracach budowlanych, remontowych, sprawdzi się też świetnie w garażu, piwnicy czy domu. Wyposażony jest w filtr poliestrowy, który nadaje się do odsysania

pyłów (również gipsowych) i jest odporny na wodę – w przypadku kontaktu z nią nie niszczy się i nie traci swoich właściwości. Najważniejszą cechą AS AR-1232 EH+ jest funkcja oczyszczania filtra (tzw. otrząsanie) za pomocą impulsów elektromagnetycznychi. Jest ona włączana ręcznie, a więc wyłącznie od użytkownika zależy, jak długo elektromagnes będzie otrząsał filtr. System ten pozwala na czyszczenie filtra w czasie jego zapchania powodującego drastyczny spadek podciśnienia. Zatem użytkownik może kontrolować stopień zanieczyszczenia filtra i tym samym pracować z maksymalną wydajnością. Niesymetryczny wlot powietrza świadczy o zastosowaniu w prezentowanym urządzeniu systemu Cyklon, który chroni filtr przed uszkodzeniem przez większe odpady. Odkurzacz wyposażony jest w gniazdo do podłączenia elektronarzędzia, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w zestawie z wiertarką czy szlifierką. Odkurzacz jest antystatyczny. Jednakże aby był w pełni antystatyczny, należy zastosować specjalny wąż dostępny w ofercie Starmix.

Moc odkurzacza AS AR-1232 EH+ wynosi 1200 W, podciśnienie – 210 mbar. Urządzenia ma dwa obiegi powietrza chłodzącego silnik. Pojemność jego zbiornika to 32 l brutto, waga – 6,8 kg. Przewód zasilający o długości 5 m wraz z 3,2-metrowym wężem ssącym daje nam zasięg pracy wynoszący ponad 8,5 m. W zestawie osprzętu, poza przedłużkami i kolankiem z zaworem powietrza, znajdziemy szeroką ssawę podłogową, dyszę szczelinową oraz gumową zwężaną. Aby odkurzacz stał się kompleksowym narzędziem przydatnym do każdej pracy, Starmix do AS AR-1232 EH+ dołącza przystawkę Bohrfixx do wiercenia bezpyłowego. Dzięki opatentowanemu systemowi dwukomorowemu, przylega ona ściśle do powierzchni ściany czy sufitu oraz pozostawia czystą powierzchnię po wierceniu. Sugerowana cena AS AR-1232 EH+ to 1099 złbrutto.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar
copyright 2016 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu