NARZĘDZIA I AKCESORIA OGRODOWE OD PROFIX

Firma Profix dynamicznie rozwija swoją ofertę ogrodową. W jej nowym katalogu „Ogród 2021” znalazły się nowości i produkty sygnowane popularnymi markami: PROLINE, LAHTI PRO, TRYTON, VULCAN i MEGA, w tym nowe linie szybkozłączy, zraszaczy, sekatorów oraz nożyc do żywopłotów i gałęzi.

Estetyczne i łatwiejsze w mocowaniu szybkozłącza PROLINE z linii Premium

Jak wiadomo, każdy ogród wymaga odpowiedniego nawodnienia, gdyż jest ono podstawowym warunkiem prawidłowego wzrostu roślin. Doprowadzenie do nich wody, a dokładniej mówiąc, podłączenie i połączenie węży ogrodowych ułatwią szybkozłącza PROLINE

z linii Premium. Grupuje ona szybkozłącza przelotowe 1/2” i 3/4”, szybkozłącza stop 1/2” i 3/4” wyposażone w zawór zatrzymujący strumień wodny, reparatory 1/2” i 3/4” służące do łączenia dwóch węży oraz przyłącza z gwintem wewnętrznym umożliwiające podłączenie do kranu węży 1/2”, 3/4” i 1”. Akcesoria te wykonano z wytrzymałego tworzywa ABS i wykończono okładziną SOFT-GRIP z tworzywa termoplastycznego (TPR), która umożliwia pewny chwyt nawet w przypadku, kiedy dłonie są wilgotne. Dzięki temu złączki możemy łatwiej, szybciej mocować i demontować, zaś wykonanie wodnej instalacji ogrodowej z ich użyciem nie zajmie nam dużo czasu i będzie doskonałym relaksem po pracy zawodowej.

Zraszacze PROLINE z linii Premium

To grupa czterech zraszaczy przeznaczonych do ręcznego podlewania. Pierwszy z nich PROLINE 99374 posiada obrotową, wielofunkcyjną głowicę, która umożliwia uzyskanie 8 rodzajów strumieni wody. Wyposażony jest ergonomiczną rękojeść zakończoną przyłączem węża wodnego. Zraszacz ten ma też regulację pozycji kątowej głowicy. Drugi z modeli – PROLINE 99376 – wyposażono w rozsuwaną lancę teleskopową w zakresie 80-120 cm. Pozostałe jego główne części – głowica wielofunkcyjna i rękojeść – są takie same jak w modelu 99374. W trzecim zraszaczu PROLINE 99372 o kształcie pistoletowym, zamiast wielofunkcyjnej głowicy, zastosowano dyszę o regulowanym płynnie strumieniu wodnym w zakresie od delikatnej mgiełki do silnej punktowej strugi. Ma on również taką samą rękojeść jak zraszacze 99374 i 99376. Ostatni model PROLINE 99370 to zraszacz prosty wyposażony w dyszę z płynną regulacją strumienia wodnego, taką jak w pistoletowym modelu 99372. Zaprezentowane zraszacze, podobnie jak szybkozłącza, wykonano z wytrzymałego tworzywa ABS i wykończono okładziną SOFT-GRIP z tworzywa termoplastycznego (TPR), która zapewnia pewne ich trzymanie oraz wygodne operowanie nawet wilgotnymi dłońmi. Naszym zdaniem, omówione zraszacze PROLINE z linii Premium ułatwiają podlewanie roślin i umożliwiają optymalne dobranie rodzaju oraz siły strumienia wodnego.

Sekatory ogrodowe PROLINE

W katalogu „Ogród 2021” znajduje się oferta 14 sekatorów ogrodowych o zróżnicowanych walorach użytkowych, wykonaniu i wymiarach. Można ją podzielić na dwie grupy. Do pierwszej należy 9 sekatorów (PROLINE 40007, 40008, 40009, 40011, 40012, 40013, 40015, 40016 i 40017) wyposażonych w ostrza wykonane ze stali manganowej (Mn 65), zaś do drugiej – cztery modele 40084, 40085, 40086, 40087 i 40088 z ostrzami ze stali nierdzewnej. Narzędzia te, w zależności od modelu, mają dwa ostrza o kształcie półokrągłym, które przeznaczone są do cięcia gałęzi, lub prostym, stosowane do obcinania liści, kwiatów itp. Jedyny wyjątek stanowi tu sekator kowadełkowy PROLINE 40013, który posiada jedno proste ostrze i spasowaną z nim stalnicę (gruby metalowy element oporowy). Narzędzie to przeznaczone jest specjalnie do cięcia zdrewniałych, suchych gałęzi, pędów, łodyg itp. Twardość ostrzy wszystkich sekatorów PROLINE wynosi ok. 50 HRC. Narzędzia te posiadają w sposób zróżnicowany wykonane rękojeści. W pierwszej grupie znajdziemy modele z uchwytami dwukomponentowymi (PTFE/TPR) lub pokrytymi

miłym w dotyku termoplastycznym tworzywem TPR albo tradycyjnymi okładzinami z drewna. Zaś w drugiej, w zależności od modelu, mamy lekkie i wytrzymałe rękojeści wykonane z nylonu z domieszką włókna szklanego oraz dwukomponentowe (nylon/TPR), które umożliwiają wygodną i efektywną aplikację dłonią dużej siły. Wszystkie prezentowane sekatory PROLINE wyposażono w mocne sprężyny rozwierające oraz blokady rozwarcia ostrzy pozwalające na bezpieczne przenoszenie i przechowywanie tych narzędzi. Mają one zróżnicowane zakresy cięcia wynoszące od 8 do 25 mm oraz wymiary – znajdziemy wśród nich sekatory wielkości nożyczek mieszczących się w dłoni, jak też posiadające długość 200 mm (należące do drugiej grupy omawianych narzędzi). Naszym zdaniem, z przedstawionej kompleksowej oferty sekatorów marki PROLINE można wybrać model najbardziej odpowiedni dla siebie i prace ogrodowe wykonywać nim szybko oraz komfortowo.

2-ręczne nożyce do żywopłotów i gałęzi PROLINE

Grupa tych narzędzi składa się z 7 nożyc. Trzy z nich – PROLINE 40075, 40076 i 40077 – wyposażono w ramiona z nylonu ze wzmacniającym dodatkiem włókien szklanych, zaś cztery – 40055, 40056, 40057 i 40058 – w aluminiowe o profilu umożliwiającym aplikowanie dużych sił. Dzięki takiemu wykonaniu ramion nożyce PROLINE są lekkie i wytrzymałe. Ich trzymanie ułatwiają miękkie, ergonomiczne rękojeści wykonane z termoplastycznego tworzywa TPR. Ostrza nożyc z ramionami nylonowymi wykonano ze stali manganowej, zaś w modelach z aluminiowymi rękojeściami zastosowano stalowe hartowane ostrza pokryte teflonem, który zmniejsza tarcie podczas cięcia i chroni je przed korozją. Wszystkie ostrza prezentowanych narzędzi mają twardość ok. 50 HRC i kształt półokrągły lub prosty. W ostrza o pierwszym kształcie wyposażono nożyce do gałęzi, zaś o drugim – do żywopłotu. Innego typu ostrza znajdziemy tylko w nożycach kowadełkowych PROLINE 40076, które przeznaczone są do cięcia suchych i twardych gałęzi. Zastosowano w nich jedno ostrze i stalnicę oporową. Wszystkie prezentowane narzędzia wyposażono w mechanizmy dźwigniowe zwiększające ich siłę cięcia. Omawiane nożyce PROLINE różnią się maksymalnym zakresem cięcia (w zależności od modelu 25, 35 lub 38 mm) i długością (490, 525, 540, 575, 590 lub 750 mm). Dzięki niewielkiej wadze i zwiększonej poręczności możemy nimi pracować szybko oraz komfortowo, co pozwala pożytecznie, przyjemnie i aktywnie spędzić wolny czas we własnym ogrodzie.

pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments