NARZĘDZIA DIAMENTOWE SADU ABRASIVES

W dzisiejszych czasach, w dobie nowoczesnych okładzin ściennych i podłogowych z glazury, gresu, ceramiki i kamienia, niezbędne jest użycie odpowiednich narzędzi do cięcia, szlifowania i wiercenia. Belgijska firma SADU ABRASIVES jest wiodącym dostawcą skrawających narzędzi diamentowych znanym w wielu krajach europejskich, od kilku lat także w Polsce, gdzie jej przedstawicielem jest firma GEOSERV.

 

Wszystkie narzędzia firmy SADU ABRASIVES są wysokiej jakości i na pewno zadowolą każdego profesjonalnego glazurnika czy hydraulika przy białym montażu. W ofercie firmy GEOSERV znajdują się różne rodzaje profesjonalnych tarcz diamentowych wykonanych w najnowocześniejszej technologii. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich.

 

Tarcza diamentowa CER-P Premium

Przeznaczona jest do cięcia na sucho

materiałów ceramicznych: gresu, glazury, terakoty, klinkieru, granitu, marmuru. Specjalnie zaprojektowany wzór segmentu diamentowego o zmiennym przekroju daje możliwość szybkiego i czystego cięcia twardych materiałów, a ponadto zapewnia dobre chłodzenie tarczy. Tarcza jest supercienka – od 1,2 do 1,4 mm w zależności od średnicy. Wzmocniony, pogrubiony dysk zwiększa sztywność tarczy, a duża wysokość segmentu diamentowego gwarantuje długą żywotność tarczy. Dostępne średnice tarcz CER-P Premium to 115, 125, 180, 200, 230 mm.

Tarcza diamentowa SC660 Premium

Służy do cięcia na mokro materiałów ceramicznych: gresu, terakoty, kamienia naturalnego itp. Tarcza SC660 to nowa generacja profesjonalnych tarcz diamentowych z zamkniętą krawędzią tnącą. Wysoki na 10 mm segment diamentowy z selektywnie dobranym ziarnem pozwala na szybkie i czyste cięcie większości płytek dostępnych na rynku. Dostępne średnice tarcz SC660 Premium to 180, 200, 230, 250, 300, 350 mm z grubością obrzeża od 1,6 do 2 mm, w zależności od średnicy tarczy.

Tarcza diamentowa FT CUTTER Premium

To profesjonalna tarcza z wieńcem segmentowym do intensywnego cięcia różnych materiałów budowlanych: betonu zbrojonego, stalowych belek, granitu i innych twardych skał. Oryginalne segmenty „STRZALKA TURBO” z nowoczesnym wiązaniem proszku diamentowego oferują unikalne rozwiązanie dla dobrego cięcia niemal wszystkich twardych materiałów budowlanych. Dzięki specjalnie rozmieszczonym otworom w dysku tarczy lepiej odprowadzane jest ciepło powstające przy szybkim cięciu oraz kompensowane są naprężenia powstające podczas nagrzewania się tarczy. FT CUTTER jest przeznaczona do szybkiego cięcia przy użyciu ręcznych pił spalinowych, pilarek tarczowych i szlifierek kątowych. Dostępne średnice tarcz FT CUTTER Premium to 230, 300, 350, 400 mm.

Wśród oferowanych przez firmę GEOSERV produktów znajdą Państwo również wiele innych tarcz diamentowych o zróżnicowanych parametrach do cięcia materiałów glazurniczych, budowlanych, kamienia czy asfaltu. Zapraszamy do zapoznania się z filmami z ich testów na stronie www.portalnarzedzi.pl.

Wiertła i otwornice diamentowe SADU ABRASIVES

Są jak tarcze niezbędne przy pracach glazurniczych. Jako przedstawiciel firmy SADU ABRASIVES Geoserv proponuję wiertła z nasypem diamentowym. Technologia VACUUM BRAZED, czyli próżniowe lutowanie proszku diamentowego, zapewnia dużą czepliwość materiału oraz wysoką żywotność wierteł. Gęsty nasyp diamentowy o wysokości roboczej 10–12 mm gwarantuje dobrą wydajność podczas wiercenia. Korpus wiertła z gwintem M14 przeznaczony jest do współpracy ze szlifierką kątową. Zalecana prędkość obrotowa do 11.000 obr./min. Wiertła te, przeznaczone do wiercenia na sucho w ceramice, gresie, glazurze i marmurze, dostępne są w średnicach 6, 8, 10, 12, 16, 20, 27, 35, 40, 44, 55, 60, 68, 75, 82, 95 i 110 mm (wiertła sprzedawane są pojedynczo). W ofercie są także wiertła diamentowe z uchwytem HEX (sześciokątny) do współpracy z wiertarkami i wkrętarkami, przeznaczone do wiercenia na sucho w porcelanie, marmurze i granicie. Dzięki zastosowaniu technologii

lutowania próżniowego narzędzia te charakteryzują się dużo większą wytrzymałością, a zastosowanie wosku wewnątrz ich korpusu zwiększa ich żywotność. Zalecana prędkość obrotowa to maksymalnie 2000 obr./min. Dostępne średnice wierteł to: 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20 mm.

Otwornice bimetaliczne HSS SADU ABRASIVES

Firma SADU ABRASIVES jest także producentem otwornic bimetalicznych HSS z 8% zawartością kobaltu, co znacznie wydłuża ich żywotność i umożliwia użycie do większej gamy materiałów. Konstrukcja otwornicy ze zmienną liczbą zębów (od 4 do 6 na cal) z dodatnim kątem zęba 10° zapewnia szybsze i bardziej agresywne cięcie, zaś głębsze, zakrzywione wręby między zębami gwarantują skuteczne odprowadzanie wiórów, co zapobiega zakleszczaniu się narzędzia i wzrostowi temperatury. Zęby otwornicy są naprzemiennie rozwiedzione, co minimalizuje tarcie, a dzięki ich agresywnej geometrii wymagany jest znacznie mniejszy nacisk podczas wiercenia.
Dzięki dużej odporności zębów na ścieranie otwornice te idealnie nadają się do wiercenia w trudnych i twardych materiałach, takich jak blachy ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej, profile aluminiowe, a także jak drewno, płyty wiórowe i GK, MD, plastik czy laminaty. Podczas wiercenia w metalach zalecane jest chłodzenie otwornicy. W ofercie dostępny jest szeroki asortyment rozmiarów otwornic: od 14 do 127 mm średnicy. Do otwornic niezbędne jest użycie adapterów z wiertłem prowadzącym, także dostępnych w firmieGEOSERV.

GEOSERV
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments