Narzędzia diamentowe SADU

Warszawska firma Geoserv od wielu lat ma w swojej ofercie wysokiej jakości narzędzia diamentowe belgijskiej firmy SADU. W tym roku rozszerzyła ich rodzinę m.in. o dyski polerskie, ściernice listkowe, tarcze diamentowe do ceramiki i gresu oraz wiertła rurowe.

Diamentowe dyski polerskie SADU

Mają średnicę 100 mm i przeznaczone są do stosowania z małymi szlifierkami kątowymi. Ich powierzchnia czynna ma formę plastra miodu, gdyż składa się z 6-ciokątnych, wypukłych komórek. Zostały one wykonane ze specjalnie opracowanej do szlifowania ziarnem diamentowym mieszanki żywic

syntetycznych i naniesione na krążek z mocnej włókniny. Dyski polerskie SADU różnią się pod względem zastosowanej w nich granulacji ziarna diamentowego:, #50, #100, #200, #400, #800, #1500 i #3000. Aby użytkownik mógł łatwo dobrać najbardziej odpowiednie narzędzie, jego granulację oznaczono różnymi kolorami włókninowego korpusu. Do mocowania dysków polerskich SADU na talerzach wsporczych szlifierek kątowych służą rzepy. Omawianym narzędziami pracuje się na sucho lub mokro z prędkością obrotową do 3000/min. Przeznaczone są one do szlifowania i polerowania powierzchni z betonu, kamienia naturalnego, granitu i marmuru.

Tarcza diamentowa SADU CGERP

Ma średnicę 125 mm i wieńcowy segment diamentowy o grubości 2 mm. Jest on spiekany z metalowym korpusem tarczy i ryflowany drobnym wzorem rombu. Jego wysokość z jednej strony tarczy wynosi 21 mm, zaś z drugiej – 9 mm. Tak wykonany niesymetryczny wieńcowy segment diamentowy umożliwia zarówno wysokowydajne cięcie, jak i szlifowanie. Tarcza diamentowa SADU CGERP przeznaczona jest do obróbki na sucho lub mokro twardej ceramiki, np. gresu, płytek ceramicznych i kafli. Przecięte nią krawędzie są bardzo czyste (niepostrzępione), zaś szlifowane powierzchnie – bardzo gładkie i równe. Tarcza SADU CGERP należy do linii PREMIUM, co oznacza, że jest przeznaczona do dokładnych prac i odznacza się najwyższą jakością.

Tarcze diamentowe SADU CER-P

Wykonano je w technologii spiekania i przeznaczono do dokładnej obróbki na sucho lub mokro takich materiałów, jak glazura ścienna, płytki podłogowe, granit itp. Narzędzia te dostępne średnicach 115, 125, 180, 200 i 230 mm. Ich wieńcowe segmenty ryflowane wzorem rybiej łuski mają wysokość 10 mm oraz niewielką grubość, która wynosi 1,2 mm (tarcze 115 i 125 mm), 1,6 mm (180 mm) lub 1,8 mm (200 i 230 mm). Tak wykonane wieńcowe segmenty tarcz SADU CER-P mają zredukowane opory podczas cięcia i w konsekwencji obniżoną temperaturę pracy. Dzięki temu umożliwiają nie tylko efektywniejszą obróbkę w porównaniu do tarcz o standardowym wykonaniu, ale także odznaczają się znacznie wyższą trwałością z powodu mniejszego ryzyka uszkodzeń termicznych diamentów powstających na skutek ich przegrzania.
W prezentowanych tarczach SADU CER-P zastosowano oksydowane na czarno korpusy, w których obwodowo wykonano otwory zwiększające zawirowania powietrza podczas cięcia, co intensyfikuje chłodzenie tych narzędzi i zwiększa ich trwałość. Dyski SADU CER-P przeznaczone są do stosowania na szlifierkach kątowych i elektrycznych przecinarkach do glazury. Wyposażono je w otwory o średnicach 22,23 mm (tarcze 115 i 125 mm) i 25,4 mm (180, 200 i 230 mm). Tarcze 180 i 230 mm dystrybuowane są z pierścieniami redukującymi średnicę otworu mocującego do 22,23 mm, co umożliwia ich stosowanie w szlifierkach kątowych. Tarcze diamentowe SADU CER-P, tak jak wyżej omówione CGERP, należą do linii PREMIUM, co oznacza, że odznaczają się najwyższą jakością wykonania.

Tarcza diamentowa SADU Multiblade

Zastosowano w niej ziarna syntetycznego diamentu lutowane próżniowo na obwodzie stalowego dysku. Narzędzie w przypadku cięcia

nim elementów metalowych ma wiele zalet w porównaniu do powszechnie stosowanych do tego celu tarcz spojonych z ziarnem korundowym. Po pierwsze, średnica tarczy diamentowej SADU Multiblade nie ulega zmniejszeniu podczas pracy i dzięki temu nie obniża się wydajność cięcia. Po drugie, tarcza ta jest znacznie bezpieczniejsza od tarczy korundowej. Wykonano ją bowiem na bazie precyzyjnie wytworzonego stalowego dysku, który jest praktycznie niezniszczalny podczas normalnej pracy. Nie ma więc żadnego ryzyka, tak jak w wypadku tarczy korundowej, jego rozpadu podczas cięcia. Jak wiadomo, w trakcie takiego zdarzenia kawałki narzędzia mogą bardzo dotkliwie zranić operatora szlifierki.
Tarcza diamentowa SADU Multiblade przeznaczona jest do zgrubnego cięcia szerokiej gamy materiałów z użyciem szlifierek kątowych. Możemy przecinać nią metale, w tym stal, tworzywa sztuczne, drewno, beton itd. Należy do linii jakościowej STANDARD i dostępna jest w średnicy 125 mm z otworem mocującym 22,23 mm.

Diamentowe ściernice listkowe SADU

Mają średnicę 115 mm i przeznaczone są do szlifowania płytek ceramicznych, porcelany, kamienia naturalnego, granitu, kamionki, marmuru, kamienia naturalnego, szkła itp. Na ich metalowych lamelkach ziarno diamentowe naniesiono metodą powlekania elektrolitycznego. Tworzy ono specjalny wzór mający tzw. oczka na urobek. W tarczach zastosowano ziarno diamentowe o granulacjach G50, G60, G120 i G200. Dla ułatwienia prawidłowego doboru ściernic listkowych SADU pod względem ich granulacji oznaczono je różnymi kolorami dysków wsporczych (korpusów): białym (G50), zielonym (G60), czarnym (G120) i czerwonym (G200). Ściernicami diamentowymi SADU można więc za pomocą szlifierek kątowych szlifować zgrubnie, międzyoperacyjnie i wykańczająco. Narzędzia te mają dyski wsporcze wykonane z tworzywa sztucznego i stalowe mocowanie z gwintem wewnętrznym M14. Zapewniają wysoką wydajność i jakość szlifowania oraz odznaczają się długą żywotnością.

Wiertła diamentowe SADU

Zastosowano w nich stalowy korpus rurowy i obwodowe ostrze wykonane z lutowanych próżniowo diamentów. Dostępne są w średnicach 6-20 mm i przeznaczone do wiercenia w ceramice i gresie. Wiertła diamentowe SADU wyposażono we wkład woskowy służący do ich chłodzenia podczas wiercenia. Jak wiadomo, w trakcie wykonywania otworu dochodzi do powstania wysokiej temperatury, na skutek której wosk topi się i spływa do miejsca wiercenia, chłodząc wiertło i redukując jego tarcie. Dzięki temu diamenty w wiertle nie ulegają termicznej degradacji i narzędzie zyskuje wysoką trwałość, znacznie wyższą niż tego typu wiertła diamentowe przeznaczone do pracy na mokro. Omawiane wiertła diamentowe SADU wyposażono w uchwyt 6-kątny i przeznaczono do stosowania w wiertarkach i wiertarko-wkrętarkach. Odznaczają się one nie tylko wysoką trwałością, ale zapewniają także efektywne wiercenia w bardzo twardych materiałach ceramicznych.

Reasumując, oferowane przez firmę Geoserv zaprezentowane narzędzia diamentowe SADU to profesjonalne akcesoria, którymi można pracować wydajnie i uzyskać bardzo dobre rezultaty jakościowe. Oprócz wysokiej produktywności, istotną ich zaletą jest niewątpliwie długa żywotność, bardzo solidne wykonanie oraz przystępna cena.

pins

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments