Narzędzia budowlane marki DREL

Ciągła praca budowlanymi narzędziami ręcznymi jest dużym obciążeniem dla wykonawców. Dlatego każde innowacyjne rozwiązanie, każdy drobny szczegół powodujący obniżenie wagi narzędzia czy poprawę jego ergonomii ma duże znaczenie dla użytkowników. Poszukiwanie tego typu rozwiązań to wyzwanie dla konstruktorów i producentów tych na pozór prostych produktów.

 

 

 

Linię narzędzi budowlanych marki Drel tworzą wyposażone w rękojeści z tworzywa typu soft grip, najwyższej jakości produkty, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających, profesjonalnych użytkowników. Asortyment marki obejmuje m.in.: kielnie sztukatorskie i murarskie, pace metalowe i z tworzywa sztucznego, szpachle fasadowe itp.

 

Kielnie sztukatorskie i murarskie

Linia kielni sztukatorskich marki

DREL wykonana jest zgodnie z najwyższymi normami jakościowymi oraz z zastosowaniem najnowszych rozwiązań technologicznych. Część roboczą kielni sztukatorskich wykonano z kwasoodpornej, nierdzewnej stali o grubości 0,7 mm i sprężystości minimum 1600 Nm. Dwukomponentowy uchwyt przymocowany jest do stopki z nierdzewnego pręta, a ten z kolei połączony z częścią roboczą za pomocą 5-punktowego zgrzewu. Krawędzie części roboczej są gratowane dla zwiększenia bezpieczeństwa pracy.

Trójkątne kielnie murarskie DREL dostępne są w dwóch typach: z częścią roboczą wykonaną z kwasoodpornej, nierdzewnej stali o grubości 1 mm, o sprężystości minimum 1600 Nm lub z częścią roboczą wykonaną ze stali szlifowanej o grubości 1,2 mm. Kielnia ma stopkę spawaną, co jest objęte 8-letnią gwarancją. W obu typach kielni zastosowano uchwyt soft grip. Odpowiednie wyważenie rączek i uchwytów tych narzędzi sprawia, iż nawet długotrwała praca nimi nie przeciąża stawów.

 

Pace metalowe

Pace nierdzewne gładkie stosowane są do wykonywania gładzi gipsowych, natomiast pace zębate stosowane są do rozprowadzania zapraw klejowych. Część robocza pac wykonana jest z kwasoodpornej, nierdzewnej stali o grubości 0,7 mm i sprężystości minimum 1600 Nm i ma gratowane krawędzie. Uchwyt rączki mocowany jest na stopce wykonanej z kompozytu poliamidu – materiału będącego połączeniem tworzywa sztucznego z włóknem szklanym. Zastosowany kompozyt sprawia, że stopka jest bardzo wytrzymała, a zarazem lekka. Stopka ma dodatkowo przesunięty środek ciężkości, co zapewnia najwyższy komfort i ergonomię pracy oraz wykorzystanie całej części roboczej narzędzia.

 

 

Pace z tworzywa sztucznego

Pace wyposażono w dwukomponentowy uchwyt, co w tego rodzaju narzędziach jest rzadkością,  oraz podkłady z gumy lub gąbki.

Na uwagę zasługuje paca z gąbką nacinaną, za pomocą której o wiele szybciej myje się płytki po fugowaniu. Pacy używa się w połączeniu z wiadrem glazurniczym (20 l), które skonstruowane jest tak, że zmywana fuga osadza się w zagłębieniu na dnie, a zastosowana kratka uniemożliwia powtórne brudzenie pacy z gąbką podczas płukania. Kolejnym udogodnieniem są mocowane na wiadrze rolki z otworami, aby szybciej odsączać gąbkę z nadmiaru wody. Rolki mają odpowiednie zabezpieczenie przed przesuwaniem się po krawędzi wiadra. Dodatkowo w wiadrze zamontowane są dwa kółka pozwalające na swobodne przemieszczanie go po podłodze.

Paca szlifierska tarnik przeznaczona jest do prac dociepleniowych, do wyrównywania płyt styropianowych. Część robocza pacy jest wykonana z blachy ocynkowanej z otworami, które znajdują się na całej jej powierzchni (do samych brzegów). To umożliwia doskonałe dojście do narożników i nie wymaga stosowania dodatkowo pac rogowych. Paca wyposażona jest w uchwyt soft grip.

Szpachla fasadowa

Przeznaczona jest do nakładania tynku akrylowego 2-4 mm. Część robocza dostępna jest w trzech szerokościach 350, 500, 600 mm. Szpachle są wykonane ze stali nierdzewnej kwasoodpornej o gr. 0,45 mm. Prowadnica wykonana jest z anodowanego profilu aluminiowego odpornego na czynniki zewnętrzne, w tym na wysoką wilgotność.

alt="" width="300" height="200"/>

Ponadto asortyment narzędzi budowlanych DREL obejmuje szpachelki malarskie oraz przyrządy do odpowietrzania wylewek. Więcej informacji na stroniewww.pstrading.com.pl.