NARZĘDZIA BRUKARSKIE VOREL

W katalogu narzędzi ręcznych Vorel pojawiły się właśnie nowe pozycje – praktyczne narzędzia wspomagające prace brukarskie. Wśród nich największą grupę stanowią chwytaki, które służą do łatwego przenoszenia ciężkich materiałów budowlanych.

 

Chwytak brukarski wzdłużny Vorel 35010

Przeznaczony jest do przenoszenia i układania krawężników, betonowych obrzeży i innych ciężkich elementów konstrukcyjnych. Obsługiwany jest on przez dwie osoby. Ma regulowany rozstaw szczęk, który pozwala je dopasować do wielkości transportowanego elementu.

35010_a

Chwytak brukarski poprzeczny Vorel 35012

Służy też do przenoszenia i ustawiania ciężkich krawężników i innych elementów

betonowych. Ma on jednak uchwyt nośny z elementami gumowymi, które usprawniają transport materiałów budowlanych i zapobiegają wysuwaniu się ich ze szczęk. Chwytak obsługiwany jest przez dwie osoby.

35012

Chwytak zbiorczy Vorel 35015

Stosowany jest do przenoszenia wielu kostek brukowych. Pozwala pobrać z palety cały rząd materiału i bezpiecznie przenieść go w miejsce układania. Narzędzie ma regulowany rozstaw szczęk, dzięki czemu można je stosować do różnych materiałów brukarskich o odmiennych rozmiarach. Chwytak obsługiwany jest przez dwie osoby.

35015

Chwytak Vorel 35017

To narzędzie obsługiwane jedną ręką. Służy do wygodnego i bezpiecznego przenoszenia cegieł, klinkieru, kostki brukowej oraz niewielkich płytek betonowych i kamiennych. Regulowany rozstaw szczęk umożliwia pracę z materiałem o zróżnicowanych rozmiarach.

Wszystkie nowe chwytaki brukarskie Vorel zostały wykonane z wysokiej jakości materiału odpornego na odkształcenia i wytrzymującego transport dużych ciężarów. Malowanie proszkowe zapewnia im estetykę i odporność na korozję. Rękojeści chwytaków zakończone są wyprofilowanymi nakładkami antypoślizgowymi podnoszącymi komfort i bezpieczeństwo pracy.

35017

Imak brukarski Vorel 35020

Przeznaczony jest on do wyciągania kostki brukowej z ułożonej już nawierzchni. Jego konstrukcja, w której oś wyciąganej kostki zawsze znajduje się w osi urządzenia niezależnie od ustawienia jego szerokości, sprawia, że kostki podczas wyjmowania nie klinują się. Uchwyt imaka jest regulowany od 26 do 51 cm co 6 mm. Dzięki temu można go używać do kostek o różnych wymiarach. Zużywające się podczas pracy ostrza z hartowanej stali są wymienne.

35020_a

Łom brukarski Vorel 35025

Zakończony jest wymiennym ostrzem z hartowanej stali i pełni funkcję wyważaka. Na placu prac brukarskich wykorzystuje się go do wyrównywania i przesuwania kostki brukowej i płyt chodnikowych oraz do podważania już ułożonych kształtek.

Zarówno imak, jak i łom posiadają wyprofilowane uchwyty antypoślizgowe, a powierzchnia narzędzi została pomalowana proszkowa dla zabezpieczenia materiału.

35025

Zgarniacze do podsypki Vorel 35033, 35032, 35031 i 35030

Służą do szybkiego wyrównywania powierzchni kruszywa pod podbudowę parkingów, placów, ścieżek rowerowych i spacerowych oraz chodników. Głównym elementem konstrukcyjnym zgarniaczy jest aluminiowy profil trapezowy o wysokiej wytrzymałości. Zgarniacze Vorel mają długość: 75 cm (model 35033), 120 cm (35032), 150 cm (35031) i 200 cm (35030). Profil zgarniający zamocowany jest na drewnianym trzonku, a całość dwóch dłuższych konstrukcji wzmacniają metalowe odciągi, których zadaniem jest usztywnienie zgarniacza.

Marek Pudło

35030_a

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments