Nakładki do ścisków stolarskich LeanCraft ATAMI-1 i TOKE-1

LeanCraft niedawno wprowadził na rynek bogatą gamę innowacyjnych produktów. Wśród nich są nakładki do ścisków stolarskich.

Ściski stolarskie z nakładkami LeanCraft ATAMI-1 i TOKE-1

Nakładki LeanCraft ATAMI-1 i TOKE-1 bardzo praktyczne akcesoria, potrzebne w każdym warsztacie stolarskim i skrzynce narzędziowej fachowców zajmujących się wyposażaniem wnętrz. Ich potrzeba stosowania wynika głównie z częstego gubienia przez fachowców poluzowujących się z czasem tworzywowych nakładek na stopki ścisków. Jak wiadomo, nakładki takie stosuje się w celu eliminacji uszkodzeń powierzchni mocowanych ściskami elementów drewnianych, płyt meblowych itp. Ich użycie jest więc konieczne. Co więcej, omawiane nakładki LeanCraft ATAMI-1 i TOKE-1 zwiększają powierzchnię

styku ścisków z materiałem i tym samym w znacznie większym stopniu ograniczają ryzyko odkształcenia lub uszkodzenia jego powierzchni niż standardowe nakładki. Dzięki nim, co bardzo istotne, można wykorzystać ściski ślusarskie do prac z drewnem, które przeznaczon są głównie do montażu elementów stalowych np. w celu ich zespawani. Okazuje się więc, że przekształcają ściski ślusarskie w ściski stolarskie i tym samym znacznie rozszerzają zakres stosowania tych narzędzi.

Silne magnesy neodymowe

Aby nakładki LeanCraft ATAMI-1 i TOKE-1 nie spadały ze stopek i były łatwe oraz dokładne w montażu, jak też pasowały do większości ścisków dostępnych na rynku, firma LeanCraft wyposażyła je w silne magnesy neodymowe. To bardzo proste i niezawodne rozwiązanie. Omawiane nakładki są okrągłe i wykonane całkowicie ze sklejki, przy czym TOKE-1 posiadają przyklejoną na powierzchni stykającej z mocowanymi przedmiotami miękką piankę o niewielkiej grubości, co minimalizuje praktycznie do zera ryzyko uszkodzenia powierzchni montowanych elementów i umożliwia aplikację ściskami większej siły. Nakładki ATAMI-1 mają średnicę 80 mm i grubość 16 mm, zaś TOKE-1 odpowiednio 85 i 26 mm. Można w nie wyposażyć zarówno ściski stolarskie, jak i ściski tradycyjne ślusarskie.

pins

fot. pins

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments