NAJWYŻSZE KOMPETENCJE, INNOWACYJNOŚĆ I HUMANIZM. OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA PARTNERÓW HANDLOWYCH FEIN POLSKA.

W dniach 18-20 września firma FEIN-Polska-Elektronarzędzia zaprosiła swoich partnerów handlowych do hotelu SPA Dr Irena Eris w Krynicy-Zdroju. W spotkaniu wzięło udział 50 najlepszych polskich dystrybutorów profesjonalnych elektronarzędzi FEIN.

 

Konferencję rozpoczęła kolacja w hotelowej restauracji, na której Sebastian Kaliski, prezes zarządu FEIN-Polska-Elektronarzędzia Sp. z o.o. i dyrektor sprzedaży na Europę Środkowo-Wschodnią, oraz Manuel Pawlak, dyrektor eksportu w C. & E. FEIN GmbH, uroczyście powitali zaproszonych gości.

 

W drugim dniu konferencji odbyła się jej część merytoryczna. Najpierw Sebastian Kaliski przywitał wszystkich uczestników i przedstawił program spotkania. Następnie głos zabrał Manuel Pawlak. Zaprezentował wyniki firmy FEIN na świecie w ostatnich czterech latach: – Jesteśmy

firmą skupioną na opracowywaniu i produkcji elektronarzędzi klasy premium przeznaczonych do obróbki metali. I w tym segmencie rynku jesteśmy niekwestionowanym światowym liderem. Od 2018 r. odnotowujemy wzrost sprzedaży we wszystkich naszych czterech grupach produktowych: (1) elektronarzędziach przeznaczonych dla profesjonalnych wykonawców trudniących się wykańczaniem wnętrz, (2) stosowanych w specjalistycznej obróbce metali, (3) wykorzystywanych do montażu przemysłowego i (4) w częściach zamiennych. W 2019 r. przeorganizowaliśmy nasz dział sprzedaży, chcąc wykorzystać efekt synergii na poszczególnych rynkach, i usprawniliśmy obsługę posprzedażną, w tym serwis oraz wsparcie merytoryczne naszych dystrybutorów. Efektem jest zauważalny już wzrost obrotów w br. i bardzo dobre prognozy jego wielkości.

 

O wynikach FEIN-Polska-Elektronarzędzia opowiedział Sebastian Kaliski: – Od 1999 r. stale rozwijamy sprzedaż i umacniamy swoją pozycję na rynku polskim. Ten rok jest dla nas rekordowy, gdyż osiągnęliśmy największe obroty w swojej historii, odnotowując doskonałe rezultaty w segmentach wiertarek koronowych, szlifierek kątowych i prostych, wiertarko-wkrętarek oraz szlifierek taśmowych GRIT. Na lata 2020–2025 nasza niemiecka centrala przygotowała nową strategię korporacyjną. Zakłada ona jedną globalną orientację z uwzględnieniem lokalnego charakteru otoczenia biznesowego, dalszą koncentrację na segmencie obróbki metali, utrzymanie dotychczasowej pozycji rynkowej w segmencie interior (OMT), optymalizację kanałów dystrybucji do zmieniających się zachowań zakupowych klientów z przemysłu i rzemiosła, koncentrację na użytkowniku końcowym zgodnie z modelem biznesowym outside in, jak też dalsze utrzymanie wysokiej jakości produktów, z której słynie Fein na całym świecie. Będziemy również, uwzględniając tendencje rynkowe, opracowywać nowe innowacyjne produkty: narzędzia przewodowe i akumulatorowe. Nasza misja jednak nie zmieni się. Jesteśmy nadal, szczególnie dla branży profesjonalnej obróbki metali, najbardziej niezawodnym partnerem, który koncentruje się na potrzebach użytkownika i uzyskaniu efektów, łączy ludzi, maszyny i procesy w najwyższej klasy systemach elektronarzędzi. Pomagamy naszym klientom osiągać wysoką jakość pracy i zwiększać jej wydajność – konkludował Sebastian Kaliski. Zapowiedział także, że w 2020 r. FEIN wprowadzi na rynek kilka nowych produktów przeznaczonych dla segmentu obróbki metali oraz nowe zestawy FEIN MultiMaster.

Manuel Pawlak, dyrektor eksportu w C. & E. FEIN GmbH

O serwisie FEIN opowiedział Tomasz Mosejko, after sales service manager FEIN-Polska-Elektronarzędzia. Zaprezentował jego organizację, informacje o maszynach zawarte w znajdującym się w nich chipie RFID, a także przeanalizował proces decyzyjny w wypadku naprawy gwarancyjnej oraz jej warunki oraz omówił postępowanie w przypadku potencjalnego zagrożenia bezpieczeństwa pracy elektronarzędziami FEIN.
Następnie Artur Szymański, doradca techniczny FEIN-Polska-Elektronarzędzia, zaprezentował nowe wiertarki koronowe FEIN KBU 35 PQ, AKBU 35 PQ i KBU 110 U. – Posiadamy bardzo duże doświadczenie w projektowaniu i produkcji magnetycznych wiertarek koronowych – poinformował Artur Szymański. – Sięga ono 1909 r., w którym FEIN opracował pierwszą wiertarkę elektro magnetyczną GMAZ. Ważną datą w tej historii jest 1984 r., w którym FEIN rozpoczął produkcję wiertarek rdzeniowych DDsk 658 3 na podstawie magnetycznej. W 2000 r. wprowadziliśmy na rynek wiertarkę KBM 32 Q i umożliwiliśmy wiercenie rdzeniowe na placach budów, czyli poza warsztatami i zakładami produkcyjnymi. W 2011 r., chcąc zdynamizować rozwój segmentu wiercenia rdzeniowego, przejęliśmy specjalistyczną amerykańską firmę Jancy Inc., czołowego producenta frezów rdzeniowych. Od

2016 r. oferujemy cztery klasy magnetycznych wiertarek rdzeniowych: automatyczną, uniwersalną, kompaktową i ekonomiczną. Urządzenia te charakteryzują się najwyższym poziomem jakości i różnią się funkcjonalnością. W br. wprowadziliśmy niewielkie magnetyczne wiertarki rdzeniowe KBU35PQ (przewodową) i AKBU35PMQ (akumulatorową) mające jeden bieg, duży zakres skoku oraz obroty w prawo/lewo. Są one mocowane magnesem stałym, oferują najwyższą funkcjonalność i zapewniają bezpieczną i elastyczną pracę na wysokościach. Kolejną naszą nowością jest mocna, wydajna i efektywna oraz uniwersalna 4-biegowa magnetyczna wiertarka rdzeniowa KBU 110-4M o dużym zakresie skoku, z obrotami w prawo/i w lewo oraz uchwytem narzędziowym MK4. Przeznaczona jest do ciężkich prac w warunkach produkcyjnych i montażowych –
stwierdził Artur Szymański.

Sebastian Kaliski, prezes zarządu FEIN-Polska-Elektronarzędzia, dyrektor sprzedaży na Europę Środkowo-Wschodnią

Ofertę elektronarzędzi akumulatorowych przedstawił Krzysztof Szczuko, regionalny koordynator sprzedaży. Omówił bezprzewodowe wiertarko-wkrętarki, wiertarki, gwinciarki, młotowiertarki, wkrętarki do suchej zabudowy i wkrętarki udarowe, szlifierki kątowe oraz proste, nożyce do blachy. A o przemysłowych wkrętarkach FEIN Accu Tec i metodach ich programowania oraz regulacji opowiedział Paweł Słomak, doradca techniczny w FEIN-Polska-Elektronarzędzia. Zaś nową kompaktową przewodową szlifierkę kątową FEIN WSG 7-125 zaprezentował Arkadiusz Okarma, regionalny koordynator sprzedaży w FEIN-Polska-Elektronarzędzia.

 

Część informacyjną konferencji zakończyło uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów dystrybutorom, którzy w 2018 r. osiągnęli największą sprzedaż elektronarzędzi i maszyn FEIN na rynku polskim. Manuel Pawlak i Sebastian Kaliski uhonorowali nimi firmy CEWAR, TOMBUD i Rywal RHC. Specjalny dyplom otrzymał także Paweł Słomak za 20 lat nieprzerwanej, owocnej pracy w FEIN-Polska-Elektronarzędzia. Następnie uczestnicy konferencji wzięli udział w zajęciach praktycznych, podczas których sprawdzili możliwości elektronarzędzi FEIN. W tym celu organizatorzy konferencji przygotowali specjalne stanowiska testowe dla wiertarek koronowych, elektronarzędzi akumulatorowych i wkrętarek AccuTec.

 

Reasumując, tegoroczna konferencja pokazała, że Grupa FEIN dynamicznie rozwija się na rynku globalnym, w tym także w Polsce. Jest to niewątpliwie efekt jej strategii biznesowej realizującej takie wartości, jak wysokie kompetencje zawodowe, innowacyjność i humanizm.

pins

Tomasz Mosejko, after sales service manager

 

Paweł Słomak, doradca techniczny

 

Artur Szymański, doradca techniczny

 

Krzysztof Szczuko, regionalny koordynator sprzedaży

 

Arkadiusz Okarma, regionalny koordynator sprzedaży

 

Uczestnicy konferencji podczas prezentacji firmowej i produktowej

 

 

 

[sam_pro id="3_4" codes="true"][sam_pro id="3_3" codes="true"]
1100px" /> Zajęcia praktyczne

Uczestnicy i organizatorzy konferencji n na tarasie widokowym Hotelu SPA Dr Irena Eris w Krynicy Zdroju

Zajęciapraktyczne