NAJWYŻSZA JAKOŚĆ I EFEKTYWNOŚĆ PRACY. SZCZOTKI TECHNICZNE KLINGSPOR.

Firma Klingspor poszerzyła swoją kompleksową ofertę narzędzi ściernych i diamentowych o bogaty asortyment profesjonalnych szczotek technicznych. Narzędzia te odznaczają się wysoką jakością wykonania oraz trwałością i zapewniają najwyższą efektywność pracy.

W ofercie firmy Klingspor znalazły się wszystkie popularne rodzaje profesjonalnych szczotek technicznych. Przeznaczone są do czyszczenia i uszlachetniania powierzchni metalowych, jak też drewnianych. Można nimi wykonywać szeroką gamę operacji: gratować krawędzie po obróbce skrawaniem (frezowaniu, toczeniu, wierceniu, cięciu itp.), oczyszczać elementy z rdzy, nalotów, zabrudzeń, żużla, lakierów czy farb, wyrównywać spoiny

spawalnicze, wygładzać powierzchnie i uszlachetniać je przez nadawanie faktury, szorstkości itp. Szczotki techniczne Klingspor można podzielić na trzy główne grupy: szczotki na szlifierkę kątową, szczotki trzpieniowe przeznaczone do pracy na wiertarkach, szlifierkach prostych lub szlifierkach z wałkiem giętkim oraz na szczotki ręczne. Wśród szczotek obrotowych Klingspor na szlifierkę kątową możemy wyróżnić tarczowe z drutem splatanym, stożkowe z drutem splatanym oraz garnkowe z drutem splatanym lub falowanym. Szczotki trzpieniowe występują w formach: pędzelkowej z drutem splatanym lub falowanym oraz tradycyjnych szczotek tarczowych i garnkowych z drutem falowanym. Druty w zależności od wersji szczotki wykonane są ze stali, stali szlachetnej albo mosiądzu. Dostępny jest też model szczotki trzpieniowej w włóknem poliamidowym z zatopionym w min ziarnem SiC. Wszystkie techniczne szczotki obrotowe Klingspor mają bardzo dobre wyważenie, a ich druty są mocno zamocowane w korpusach. Dzięki temu wytrzymują duże obciążenia i zapewniają wysokie bezpieczeństwo pracy.

Ostatnią grupą są szczotki ręczne. Są one ergonomiczne i niemęczące w pracy. Wyposażono je w korpusy i rękojeści drewniane lub stalowe z uchwytami wykonanymi z tworzywa sztucznego. Wśród prezentowanych szczotek technicznych Klingspor na szczególną uwagę zasługują modele BR600Z, BT600W, BK600Z, BPS600W, BRS600W i BH600.

Szczotki tarczowe Klingspor BR600Z

Ich część roboczą stanowią warkocze wykonane z drutu splatanego. Szczotki tarczowe Klingspor BR600Z przeznaczone są do bardzo trudnych i wymagających zadań – obróbki stali i stali nierdzewnej z użyciem szlifierek kątowych 115, 125 i 180 mm. Można nimi wykonywać wstępną i końcową obróbkę spawów oraz agresywnie usuwać, zgorzeliny, rdzę, żużel czy grat.

W szczotkach Klingspor BR600Z, w zależności od wersji, zastosowano drut ze stali lub ze stali nierdzewnej o grubości 0,5 mm. Warkocze tych narzędzi mają długość 22 mm (szczotki o średnicy 115 i 125 mm) oraz 42 mm (tylko drut stalowy, w średnicy 178 mm). Szczotki Klingspor BR600Z wyposażono w mocowanie z gwintem wewnętrznym M14. Posiadają one grubość 14 mm i dostępne są w średnicach 115 mm (20 warkoczy), 125 mm (24) i 178 mm (30).

Szczotki garnkowe Klingspor BT600W

Zastosowano w nich, w zależności od wersji, drut falowany wykonany ze stali lub stali nierdzewnej o grubości 0,3 mm i długościach 21 mm (dla szczotek o średnicy 65 mm), 24 mm (dla 80 mm) i 27 mm (dla 100 mm). Szczotki garnkowe Klingspor BT600W to doskonałe narzędzia do czyszczenia niepłaskich, profilowanych powierzchni, jak też do obróbki bardzo cienkich blach.

Przeznaczone są do stosunkowo delikatnego, oszczędzającego materiał podstawowy szczotkowania, odrdzewiania i usuwania farb, zanieczyszczeń czy resztek lakieru itp. Do ich napędu stosuje się szlifierki kątowe na tarcze 115, 125 i 180 mm. Szczotki garnkowe Klingspor BT600W wyposażone są w mocowanie z gwintem wewnętrznym M14 i dostępne w średnicach 65, 80 i 100 mm.

Szczotki stożkowe
Klingspor BK600Z

Ich część roboczą stanowią warkocze z drutu splatanego wykonanego ze stali lub stali szlachetnej, które umożliwiają uzyskanie wysokiej wydajności szczotkowania. Drut ma grubość 0,5 mm, zaś warkocze długość – 20 lub 22 mm. Szczotki stożkowe Klingspor BK600Z przeznaczone są do czyszczenia większych powierzchni ze stali i stali nierdzewnej za pomocą szlifierek kątowych 115 i 125 mm.

Doskonale sprawdzają się w usuwaniu zgorzeliny, rdzy, farby, żużla itp. Szczotki stożkowe Klingspor BK600Z mają grubość 14 mm i dostępne są w średnicach 100 i 115 mm. Ich wersje z drutem ze stali szlachetnej mają 20 warkoczy, zaś ze stali zwykłej – 18.

Szczotki pędzelkowe na trzpieniu Klingspor BPS600W

Zastosowano w nich drut falowany o grubości 0,3 mm ze stali lub stali szlachetnej oraz uchwyt trzpieniowy o średnicy 6 mm. Narzędzia więc przeznaczone są do użycia z wiertarkami, wiertarko-wkrętarkami, szlifierkami prostymi i z wałkiem giętkim. Szczotki pędzelkowe Klingspor BPS600W zaprojektowano do precyzyjnej obróbki i lekkiego gratowania rur, otworów itp. Narzędzia doskonale sprawdzają się w szczotkowaniu, czyszczeniu form i odlewów ciśnieniowych, są bowiem bardzo miękkie i elastyczne. Szczotki Klingspor BPS600W dostępne są w średnicach/długościach 12/70 mm, 25/75 mm i 30/75 mm.

Szczotki tarczowe na trzpieniu Klingspor BRS600W

To bardzo popularny wśród użytkowników elektronarzędzi rodzaj szczotek technicznych. Szczotki tarczowe Klingspor BRS600W wyposażone są w trzpień o średnicy 6 mm umożliwiający ich mocowanie w wiertarkach, wiertarko-wkrętarkach, szlifierkach prostych i z wałkiem giętkim. Narzędzia te przeznaczone są do szczotkowania małych i o średniej wielkości powierzchni ze stali i stali szlachetnej.

Doskonale sprawdzają się w obróbce miejsc trudno dostępnych oraz profilowanych elementów i zapewniaą przy tym wysoką wydajność pracy. Ich część roboczą, w zależności od wersji, stanowi falowany drut ze stali lub stali nierdzewnej o grubościach 0,2 lub 0,3 mm i długościach 40, 44 lub 48 mm. Narzędzia te dostępne są w średnicach/grubości 30/9 mm, 40/9 mm, 50/9 mm, 60/14 mm i 70/16 mm.

Szczotki ręczne Klingspor BH600

Posiadają korpus oraz rękojeść z drewna i przeznaczone są do obróbki stali, stali szlachetnej i metali nieżelaznych. Narzędzia te doskonale sprawdzają się w ręcznym usuwaniu rdzy, osadów oraz farb itp. W zależności od wersji, zastosowano w nich drut ze stali (grubość 35 mm), stali szlachetnej (30 mm) lub mosiądzu (35 mm) o długości 25 mm, zamocowany w 2 do 5 rzędach. Szczotki stalowe Klingspor BH600 wykonane są z drutu prostego, zaś mosiężne z falistego. Ich długość całkowita wynosi 290, zaś robocza – 125 mm.

Reasumując, na ofertę szczotek technicznych Klingspor składa się 15 rodzajów i 67 wersji tych

narzędzi. Pokrywają one pełny zakres ich zastosowań – od usuwania gratu do czyszczenia elektrod świec zapłonowych. –Szczotki techniczne to bardzo popularne narzędzia do szybkiego i łatwego oczyszczania powierzchni metalowych – informuje Anton Bodrin, product manager w firmie Klingspor. – Stosuje się je zarówno ręcznie, jak i mechanicznie. Dlatego są obecnie na stałym wyposażeniu każdej skrzynki narzędziowej profesjonalistów z rzemiosła, przemysłu czy budownictwa. Dlatego jako Klingspor cieszymy się, że możemy zaprezentować klientom szeroką i przemyślaną ofertę szczotek technicznych, której wyróżnikiem są kompleksowość, najwyższa jakość, trwałość i efektywność pracy – konkluduje Anton Bodrin.

pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments