NAJPROSTSZE METODY RADZENIA SOBIE Z TWARDYM PRZECIWNIKIEM

Adiam istnieje na rynku od ma 20 lat i posiada dużą wiedzę o technice diamentowej, o czym zaświadcza bogata gama produktów wrocławskiej firmy. Ponieważ mamy gorący okres wykończeniowy, Adiam przedstawia najprostsze metody obróbki twardych materiałów: gresu, klinkieru, płytek ceramicznych.

 

Na rynku można spotkać wiele przecinarek ręcznych; różnią się od siebie przede wszystkim ceną, długością cięcia oraz wykonaniem, jak też żywotnością. Każdy glazurnik posiada takie urządzenie. Zasada jego działania nie jest skomplikowana – kółkiem tnącym narzędzia wykonuje się rysę (nacięcie) na płytce, wzdłuż której w sposób kontrolowany łamie się ją. W ofercie firmy Adiam znajdziemy wyłącznie kółka wykonane z węglika spiekanego o

wysokiej żywotności. Przecinarki są wygodne pracy i, pomimo ręcznej obsługi, stanowią bardzo rozsądną alternatywę wobec popularnych elektrycznych pił stołowych.

W ofercie Adiamu znajdują się przecinarki ręczne BATTIPAV przystosowane do obróbki materiałów bardzo twardych i spełniające wysokie wymagania profesjonalistów. Omówimy rozwiązania konstrukcyjne i przedstawimy korzyści z ich stosowania.
Aby przecinarka była w pełni funkcjonalna i zapewniała wysoką jakość obróbki, musi charakteryzować się odpowiednią sztywnością. Dzięki temu zachowujemy precyzję cięcia i nie dopuszczamy do niekontrolowanych pęknięć podczas pracy. Dlatego Battipav wykonał ramę z wielokomorowego aluminium. Ma ona dwie podstawowe zalety: niską wagą (maszynę można przenieść w pojedynkę) oraz bardzo dużą sztywność.

Profi_003

Kolejnym ważnym rozwiązaniem określającym jakość wykonania przecinarki, jest prowadnica, która odpowiada za prostoliniowe wykonanie cięcia. Tutaj mamy do czynienia z prowadnicą stalową, bardzo wąską w przekroju poprzecznym i mającą odpowiednią wysokość. Dzięki wykonaniu ze stalowego, wytrzymałego materiału nie wygniemy jej podczas użytkowania i w transporcie. Przecinarka więc cały czas zachowuje swoje parametry.

Profi_61600

Do cięcia potrzebna jest nie tylko mocna prowadnica, ale też odpowiedni system prowadzenia sanek. Jest on najważniejszy, bo odpowiada za precyzję cięcia i jakość wykonanej usługi. Włoski producent proponuje nawet do dziewięciu łożysk wewnątrz sanek, które można w pełni wyregulować. Daje nam to pełne zachowanie precyzji cięcia przez cały okres użytkowaniu przecinarki.
Istotną cechą przecinarek Battipav jest wyposażenie ich w dwie skale na miarce, będącej jednocześnie przystawką kątową. Jedna z miar oznacza szerokość odcinki dla cięć prostopadłych (szerokość krawędzi), a druga (zewnętrzna) – wysokość odcinki (trójkąta) i jest nieoceniona przy układaniu płytek w karo. Praca staje się dużo przyjemniejsza, bo zajmujemy się tylko cięciem i nie musimy niczego liczyć.

Profi_008

Battopav stosuje bardo trwałe kółka tnące wykonane z węglika z wolfranu. Mamy do wyboru dwa ich rozmiary: O22 mm i O15 mm. Warto tu wspomnieć, że każda przecinarka wyposażona jest w zapasowe kółko z nową śrubką i nakrętką.
Jak wiadomo, podpory boczne to podstawowy element każdej przecinarki, pozwalający na wykonywanie obróbki dużych płytek, których na rynku jest coraz więcej. Battipav wychodzi także naprzeciw tym wymaganiom i jako jeden z nielicznych producentów wytwarza ręczne przecinarki do cięcia elementów o długości 1630 mm.

Super_Pro_005

Pamiętajmy, że przy doborze przecinarki, oprócz ceny, liczą się także cechy, dzięki którym ma ona wysoką dokładność i żywotność. Dlatego jej jakość wykonania powinna być na najwyższym poziomie. Gwarantują to nam rozwiązania zastosowane przez Battipav.

MZ (Adiam)
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar