NAJMOCNIEJSZA ŚRUBA DO BETONU FISCHER ULTRACUT FBS II 6 Z KOMFORTOWYM MONTAŻEM

Firma fischer niedawno opracowała innowacyjną śrubę do betonu ULTRACUT FBS II 6. Przeznaczono ją do mocowania do betonu podwieszanych szyn montażowych, taśm perforowanych, sprężonych płyt kanałowych itp.

Śruba fischer ULTRACUT FBS II 6 jest wersją śruby ULTRACUT FBS II wykonaną ze stali ocynkowanej galwanicznie. Ma mocny rdzeń i specjalnie wykonany gwint. Zastosowano w niej unikalną ząbkowaną geometrię, która umożliwia szybkie wkręcanie śruby w otwór. Śruba fischer ULTRACUT FBS II 6 dostępna jest w pięciu wersjach z różnymi łbami: 1) wpuszczanym i gniazdem Torx (specjalne podwójne zukosowanie pod łbem zwiększające stabilność śruby podczas jej montażu); 2) soczewkowym lub dużym soczewkowym i gniazdem Torx (do
montażu o wysokich estetycznych wymaganiach); 3) sześciokątnym z dużą zintegrowaną podkładką (możliwe mocowanie kluczem oczkowym SW 10, znacznie ułatwiony montaż elementu); 4) sześciokątnym i trzpieniem gwintowanym (np. do mocowania obejm rurowych lub złączek); 5) wydłużonym sześciokątnym i wewnętrznym gwintem stopniowym (np. montaż prętów nagwintowanych lub złączek).
Prezentowana śruba fischer ULTRACUT FBS II 6 gvz przeznaczona jest zarówno do montażu przelotowego, jak i wstępnego. Do jej bezpośredniego mocowania niemiecki producent zaleca użycie zakrętarki z udarem stycznym wraz z odpowiednim kluczem nasadowym lub z bitem Torx. Przedtem należy wywiercić otwór o średnicy 6 mm, używając do tego młotowiertarki SDS-plus. W przypadku montażu pionowego (do stropu lub posadzki) nie jest wymagane czyszczenie otworu. Przy wierceniu do posadzki należy potrzebną głębokość powiększyć o 3 średnice. Prawidłowość montażu zapewniona jest przez kontrolę wizualną – łeb śruby powinien dolegać do płyty kotwowej w taki sposób, aby dalsze dokręcanie nie było możliwe. Minimalna głębokość zakotwienia dla wersji FBS II 6×60/5 US wynosi 40 mm (dopuszczalna nośność na wyrywanie przy hnom, min 40 mm to 1,2 kN, dopuszczalna nośność na ścianie przy hnom, min 40 mm to 4,3 kN), zaś maksymalna dla tej samej wersji śruby – 55 mm (dopuszczalna nośność na wyrywanie przy hnom, max 55 mm to 2,4 kN, dopuszczalna nośność na ścinanie przy hnom, max 55 mm to 6,3 kN).
Omawiana śruba ULTRACUT FBS II 6 dostępna jest w długościach od 30 do 120 mm i ma Europejską Ocenę Techniczną ETA* dla wielopunktowych zamocowań systemów nienośnych. Dlatego idealnie nadaje się do mocowania do betonu, a także do sprężonych płyt kanałowych, rurociągów lub tras kablowych. Jest pierwszą śrubą do betonu o średnicy 6 mm, która uzyskała Europejską Ocenę Techniczną ETA z kategorią sejsmiczną C1. Zapewnia więc wysokie bezpieczeństwo wykonanych nią zamocowań. Zgodnie z ETA możliwa jest jej regulacja poprzez dwukrotne poluzowanie (łącznie na 20 mm) oraz podłożenie podkładki o maksymalnej grubości do 10 mm.
Reasumując, śruba do betonu fischer ULTRACUT FBS II umożliwia szybkie, wygodne oraz prawidłowe wykonanie mocowania w betonie. Dzięki temu znacznie zwiększa wydajność prac montażowych, gwarantując jednocześnie wysoką pewność wykonanych zamocowań i tym samym maksymalne bezpieczeństwo użytkowania instalacji czy urządzeń technicznych w budynkach.
HB (oprac. mat. fischer)
* Ocena Techniczna (ETA z opcją 1) określa sposób pojedynczego zakotwienia w betonie zarysowanym i niezarysowanym przy spełnieniu najwyższych wymagań.
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar