NAJMNIEJSZE NA ŚWIECIE SZCZYPCE NASTAWNE KNIPEX COBRA XS

Rodzina szczypiec nastawnych KNIPEX Cobra® powiększyła się o kolejny kompaktowy model Cobra XS. Liczy ona obecnie 8 członków o długościach od 100 do 560 mm i pokrywa pełny zakres prac wykonywanych tego rodzaju narzędziami.

Cobra XS 87 00 100 to kolejne szczypce nastawne w formacie kieszonkowym opracowane i produkowane przez firmę Knipex. Szczypce mają złącze wsuwkowe, długość 100 mm i precyzyjną 11-pozycyjną regulację, która przez dosunięcie szczęk zapewnia optymalne dopasowanie ich do przedmiotów o różnej wielkości: od małych śrubek

czy nakrętek, po rury czy niewielkie złączki. Smukłe samozaciskające się szczęki ze specjalnie hartowanymi zębami (twardość ok. 60 HRC) zapewniają przy niewielkim użyciu siły pewny chwyt elementów mających wymiary do 28 mm, zaś w funkcji klucza – do 24 mm (6-kątne nakrętki i łby śrub). Szczęki są tak wyprofilowane, że nie zsuwają się z chwytanych elementów i nie wymagają użycia dużej siły. Szczypce Cobra XS wyposażono również w blokadę sworznia, która zapobiega przypadkowemu przestawieniu szczęk narzędzia, oraz w ergonomiczną rękojeść zabezpieczającą przed przyciśnięciem palców użytkownika, mającą tłoczoną, lekko chropowatą antypoślizgową powierzchnię. Są więc uniwersalnymi narzędziami przydatnymi do wszelkiego rodzaju prac montażowych, serwisowych, instalacyjnych czy hydraulicznych, jak i nawet remontowych. Firma Knipex zadbała w szczególny sposób o wysoką trwałość szczypiec Cobra XS 87 00 100, wytwarzając je z gatunkowej stali i stosując w nich podwójną prowadnicę. Narzędzia te czernione, zaś ich główka została wypolerowana. Ważą zaledwie 67 g.


Reasumując, Knipex Cobra XS 87 00 100 to najmniejsze na świecie w pełni funkcjonalne szczypce do rur. Zapewniają równie niezawodny chwyt co pełnowymiarowe tego typu narzędzia. Naszym zdaniem, w sytuacji, gdy nie są potrzebne szczypce nastawne o pełnych wymiarach, Knipex Cobra XS okazują się bardzo poręczne, szczególnie podczas pracy w miejscach trudno dostępnych. Co ważne, nie zajmują praktycznie żadnej przestrzeni w torbie narzędziowej i nie obciążają jej. Można je również mieć zawsze pod ręką, nosząc w kieszeni spodni lub kurtki roboczej.

pins

Ważne linki

Oficjalny agent handlowy marki KNIPEX w Polsce: https://agentools.pl
Gdzie kupić: https://agentools.pl/gdzie-kupic/

Instagram KNIPEX: https://www.instagram.com/knipex_official/
Facebook KNIPEX: https://www.facebook.com/knipexpl/
Youtube KNIPEX: https://www.youtube.com/channel/UCo0BHrmoqQJgUpMZC8zhJog

 

Zastosowania szczypiec Knipex Cobra X

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments