Nagrzewnice i grzejniki Dedra

W ofercie firmy Dedra Exim znajdziemy kompleksowy asortyment urządzeń grzewczych o przeznaczeniu komercyjnym, jak i domowym.

Nagrzewnice elektryczne Dedra

To jedne z najpopularniejszych urządzeń do ogrzewania. Pracują cicho i nie zanieczyszczają powietrza spalinami. Nagrzewnice elektrycznie Dedra cechują się szerokim zakresem mocy grzewczej od 2 kW do 30 kW. Mogą więc służyć do ogrzewania zarówno małych, jak i dużych pomieszczeń. Ze względu na zastosowany element grzewczy wśród nagrzewnic elektrycznych Dedra można wyróżnić nagrzewnice z (1) grzałką oporową i (2) ceramicznym elementem grzejnym (PTC). Wszystkie z nich wyposażone są w termostaty i regulacje mocy. Minimalizują więc niekorzystny

rozkład temperatury w pomieszczeniu, zapewniając optymalną dla użytkowników cyrkulację ciepłego powietrza.
Wśród omawianych nagrzewnic elektrycznych wyposażonych w grzałkę oporową wyróżniają się nagrzewnice Dedra opracowane dla wymagających użytkowników nagrzewnice oznaczone DED9920B, DED9921B, DED9922B i DED9924B. Posiadają estetyczną obudowę typu slim i mogą być eksploatowane reprezentacyjnych pomieszczeniach, gdzie design oraz efektywność cieplna idą w parze.


Nagrzewnice elektryczne Dedra z ceramicznym elementem grzejnym PTC to urządzenia przeznaczone do szybkiego ogrzewania małych stref. Dostępne są w wersjach o mocy grzewczej od 2 do 5 kW. Zastosowano w nich ceramiczne grzałki z dodatkowymi elementami ożebrowania, które znacznie zwiększają powierzchnię wymiany ciepła. Ponieważ nagrzewnice elektryczne PTC oferują mniejsze przepływy powietrza, przeznaczone są do ogrzewania niewielkich pomieszczeń. Ich zaletą jest wytwarzanie wyższych temperatur i nieomal natychmiastowa skuteczność działania, która zapewnia wyczuwalne ciepło zaraz po uruchomieniu tych urządzeń.

Nagrzewnice gazowe Dedra

Tego typu nagrzewnice Dedra zasilane są gazem LPG, oferują duży komfort użytkowania i ekonomiczną eksploatację. Wśród nich są nagrzewnice gazowe z regulacją mocy grzewczej. Np. w przypadku modelu DED9944 moc można ustawiać w zakresie od 18 do 30 kW, zaś w wypadku DED9945 – od 30 do 50 kW. Obie nagrzewnice Dedra z mocą modulowaną to sprawdzone i niezawodne konstrukcje, których działanie można dostosowywać do temperatury zewnętrznej, co podnosi zarówno ekonomię, jak i też komfort użytkowania.


Standardowe nagrzewnice gazowe w ofercie firmy Dedra Exim mają moce grzewcze od 15 do 30 kW. Ich asortyment uzupełniają promiennik gazowy 4,6 kW i piecyk 4,2 kW, które oferują podwyższony komfort cieplny dzięki wymianie ciepła na drodze promieniowania lub konwekcji i zapewnią relatywnie niskie zużycie gazu. Piecyk gazowy DED9975 polecany jest dla użytkowników, dla których liczą się ekonomiczne koszty eksploatacji i wysoka estetyka.
Nagrzewnice gazowe marki Dedra wyposażone są w wiele zabezpieczeń, które gwarantują bezawaryjną i bezpieczną dla zdrowia pracę. Należą do nich:
• termopara odcinająca dopływ gazu w przypadku zaniku płomienia;
• termobimetal działający w wypadku nadmiernego wzrostu temperatury (np. w sytuacji, gdy awarii ulegnie wentylator w nagrzewnicy);
• elektrozawór odcinający dopływ gazu w wypadku zaniku napięcia w sieci zasilającej;
• zabezpieczenie przeciwprzewróceniowe w piecyku DED9975.

Jak wiadomo, nagrzewnice gazowe Dedra wykorzystuje się do ogrzewania miejsc pracy, warsztatów, garaży, hal, ramp załadunkowych, myjni samochodowych, szklarni, budów i wielu innych miejsc, w których zapewniona jest odpowiednia wentylacja. Należy bezwzględnie pamiętać, że proces spalania gazu musi się odbywać w warunkach bezpiecznych, gdzie jest dostępna odpowiednia ilość tlenu potrzebna do prawidłowego spalania.

Nagrzewnice olejowe Dedra

Wytwarzają ciepło na drodze spalania oleju napędowego lub opałowego. Wśród nich są nagrzewnice (1) bezpośredniego działania oraz (2) z odprowadzeniem spalin. Pierwsze występują w wersjach o mocy grzewczej od 20 kW do 51 kW. Charakteryzują się możliwością długotrwałej pracy z pełną mocą dzięki pojemnym zbiornikom paliwa. Stanowią też niezawodne źródło ciepła m.in. z powodu wykorzystanej technologii podawania paliwa za pomocą zintegrowanych sprężarek grafitowych. Wśród omawianych nagrzewnic Dedra są modele wyposażone w termostat, np. DED9952

czy DED9950.
Z kolei nagrzewnice olejowe z odprowadzeniem spalin mają moc grzewczą 30 kW (model DED9955TK) i 50 kW (model DED9956TK). Zastosowano w nich przeponowe wymienniki ciepła zintegrowane z komorami spalania, wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Nagrzewnice te przystosowane są do pracy w miejscach, które wymagają dużych ilości ciepłego i czystego powietrza. Urządzenia te nie tylko umożliwiają łatwe odprowadzenie spalin na zewnątrz, ale także pozwalają na transport gorącego powietrza z użyciem specjalnych rękawów.


Nagrzewnice olejowe marki Dedra znalazły zastosowanie w wielu miejscach i branżach, począwszy od osuszania budynków, poprzez dostarczanie ciepła do małych i dużych hal, warsztatów, aż po ogrzewanie namiotów kwaterunkowych. Każda nagrzewnica olejowa Dedra wyposażona jest w ramę i koła jezdne. Umożliwia to łatwy transport nawet wtedy, gdy zbiorniki tych urządzeń zapełnione są całkowicie paliwem.

Grzejniki konwektorowe i olejowe Dedra do domów i biur

Przeznaczone są do dogrzewania pomieszczeń: głównie mieszkań i biur, a nawet garaży lub piwnic. Ich maksymalna moc grzewcza wynosi 2000 W. Elektryczne grzejniki konwektorowe i grzejniki olejowe Dedra wyposażone są termostaty służące do dokładnego ustawienia żądanej temperatury w pomieszczeniu. Wśród grzejników konwektorowych są urządzenia oferujące 3 poziomy grzania: 750/1250/2000 W, a także model DA-K2010 TS, w którym dodatkowo zastosowano wentylator zwiększający 3-krotnie efektywność rozprowadzania ciepła w pomieszczeniach. Dzięki temu grzejnik DA-K2010 TS oferuje też 3 funkcje nawiewu: powietrze chłodne, ciepłe lub gorące. W wentylator i dodatkową grzałkę jest także wyposażone są też grzejniki olejowe DA-J2050F. W ich przypadku moc dodatkowej grzałki jest stosunkowo duża, wynosi bowiem 500 W. Wszystkie grzejniki konwektorowe i grzejniki olejowe Dedra posiadają zabezpieczenia przed przegrzaniem i przewróceniem, jak również są łatwe w obsłudze oraz transporcie. Dodatkowo model DA-K2010 TS ma Izolowane uchwyty transportowe ułatwiające jego przenoszenie i ustawianie.

Reasumując, Dedra Exim to ceniony na rynku kompleksowy dostawca nagrzewnic urządzeń grzewczych o przeznaczeniu komercyjnym, jak i domowym. Oferowany przez niego sprzęt charakteryzuje się wysoką sprawnością cieplną i zróżnicowanymi parametrami eksploatacyjnym – zaspakaja więc potrzeby różnych grup użytkowników. Co ważne, wyposażony jest w rozwiązania, które zapewniają bezpieczną i ekonomiczną eksploatację.

HB
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments