NAGRODA DIY-LIFETIME 2017 DLA JOHNA W. HERBERTA

Znamy już laureata tegorocznej nagrody DIY Lifetime. Jest nim John W. Herbert, sekretarz generalny Europejskich Stowarzyszeń Handlowych DIY (EDRA), Global Home Improvement Network, a także weteran branży DIY. Nagroda zostanie wręczona podczas uroczystej kolacji, która została zaplanowana na 6 grudnia 2017 r. w Kolonii.

Herbert-2

Laureat tegorocznej nagrody DIY Lifetime John W. Herbert (na zdjęciu druga osoba od lewej)

 

John W. Herbert pochodzi z Wielkiej Brytanii. Do Niemiec przybył w odpowiedzi na głos serca – stamtąd bowiem pochodzi jego

żona. Branżą DIY zajął się w 1983 r., w rodzinnej firmie Knauber, której siedziba mieściła się w Bonn. Dyrektorem zarządzającym tej firmy był przez następne 17 lat. Dzięki niemu Knauber ugruntował swój charakterystyczny styl, będący połączeniem wysokiej jakości usług, doświadczenia handlowego, dbałości o dobry, bezpośredni kontakt z klientem, a także nowoczesnego modelu zarządzania.

 

W styczniu 2001 r. Herbert na krótko przeniósł się do Home Depot, największego detalisty zajmującego się artykułami dla domów na świecie. Rok później rozpoczął pracę dla stowarzyszeń krajowych i międzynarodowych: od 2004 jako sekretarz generalny European DIY-Retail Association (EDRA), od 2008 r. jest dyrektorem zarządzającym Federal Association of the German DIY (BHB), a od 2015 r. także sekretarzem Global Home Improvement Network (GHIN).

Herbert-4

Zdobywca DIY Lifetime od 35 lat zajmuje czołowe pozycje w krajowych i międzynarodowych stowarzyszeniach reprezentujących branżę DIY. W środowisku uznawany jest za światowego eksperta w zakresie rynków detalicznych. W swoich wystąpieniach wielokrotnie podkreślał potrzebę koncentracji punktów sprzedaży na potrzebach klienta, a rozwiązania, które w tej kwestii zaproponował, wprowadzał w życie dzięki utrzymywaniu bliskich więzi z pracownikami i kolegami. Wszyscy, którzy go znają, podkreślają, że jest to człowiek charyzmatyczny i pełen humoru, a jego wystąpienia podczas wydarzeń branżowych uznawane są za legendarne.

 

DIY Lifetime przyznawana jest corocznie przez BHB oraz wydawnictwo Dähne, twórcę międzynarodowego wydania magazynu DIY, jako nagroda honorowa za całokształt pracy. John W. Herbert jest 12. zdobywcą tego prestiżowego wy-różnienia. Przed nim otrzymali je: dr Gerhard Büchtemann (LUGATO), Otmar Hornbach (Hornbach), Baldwin Knauf (Knauf Gips KG), Manfred Maus (Obi), Hans Rudolf Müller (Gardena), Karlheinz Essl (bauMax), Klaus Fischer (Fischerwerke ). Podwójni laureaci tej nagrody to: Karl-Heinz Knoke (Bau + DIY) i Gerd Müller van Ißem (Industrieverband Garten), Klaus Safier (hagebau), Helmut Aurenz (ASB Grünland), a w zeszłym roku – Manfred Valder (Hornbach).

 

opr. DŻ
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments