MODUŁOWY SYSTEM PRZECHOWYWANIA MILWAUKEE PACKOUT™

Marka Milwaukee wprowadza na rynek modułowy system do przechowywania, transportu oraz organizacji elektronarzędzi, akcesoriów i podręcznych materiałów eksploatacyjnych. Pozwala on dowolnie łączyć i wymieniać poszczególne elementy spośród szerokiej oferty skrzyń, organizerów i toreb.

PACKOUT™ Modular Storage System

PACKOUT™ Modular Storage System

Skrzynie PACKOUT™ są wykonane z polipropylenu odpornego na uderzenia i występują w rozmiarach 1 do 3. Skrzynia PACKOUT™ 1 jest podstawą tego mobilnego systemu przechowywania. Ma duże kółka o średnicy 23 cm do jazdy po każdej nawierzchni spotykanej

w warsztatach, na placach budowy oraz na parkingach (także po nierównych powierzchniach i schodach). Regulowana wysokość rękojeści pozwala na wygodne prowadzenie skrzyni PACKOUT™ wraz z zamocowanymi na niej innymi elementami systemu. Dedykowane miejsce na stopę pozwala w łatwy sposób przenieść środek ciężkości załadowanej skrzyni, dzięki czemu dużo łatwiej wprawić ją w ruch. Narożniki skrzyni wzmocnione są aluminiowymi elementami chroniącymi przed uszkodzeniami w razie upadku. Zamknięcie skrzyni wzmocnione jest elementami metalowymi ze stali nierdzewnej dobrze dociskającymi pokrywę do części dolnej. Pokrywa na styku z krawędzią tej części ma elastyczną, wytrzymałą uszczelkę polimerową umieszczoną w specjalnie wyprofilowanym rowku. Dzięki takiej konstrukcji skrzynia stanowi zabezpieczenie dla przechowywanych wewnątrz narzędzi i akcesoriów przed wodą opadową, wilgocią i kurzem odpowiadające wymaganiom klasy IP65. Wewnętrzna część pokrywy wzmocniona jest dodatkowymi przetłoczeniami. Nośność konstrukcji skrzyni obliczona została na 113 kg. Na pokrywie umieszczono piktogram przypominający o tym, że nie wolno na niej stawać. Nie jest to zakaz związany z wytrzymałością tego elementu, a jedynie przypomina o konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa. Wewnątrz skrzyni znajduje się wkładka organizera przewidziana do przechowywania drobnych przedmiotów, zaś na pokrywie możemy dodatkowo umieścić lokalizator ONE-KEY™ TICK™ (w celu łatwego jej namierzania). Skrzynia PACKOUT™ 1 ma również boczne uchwyty transportowe przydatne do przenoszenia przez dwie osoby, ewentualnie do korekty ustawienia w konkretnym miejscu np. w środkach transportu. W przedniej części jej podstawy zamocowany jest uchwyt umożliwiający zamocowanie pasa transportowego, którego możemy użyć do spięcia np. kartonowych pudełek na czas transportu. Drugi taki uchwyt umieszczony jest z tyłu skrzyni, w jej górnej części. Wieko posiada odpowiednio wyprofilowane punkty do mocowania kolejnych skrzyń w celu spięcia ich w pakiet. Konstruktorzy przewidzieli również zamknięcie skrzyni na kłódkę.

 

PACKOUT™ Modular Storage System

 

Skrzynia PACKOUT™ 2 ma podobną konstrukcję, lecz jest niższa i nie ma kółek. Dla wygody użytkownika przewidziano w niej dwa uchwyty transportowe. Pierwszy w postaci górnej rękojeści pozwala na przenoszenie skrzyni w pozycji poziomej i jest wzmocniony elementami metalowymi. Realizuje też funkcję dodatkowego zabezpieczenia przed otwarciem pokrywy przy niezamkniętych zatrzaskach. Drugi uchwyt umiejscowiony z przodu jest wykonany z tworzywa i przewidziany do przenoszenia skrzyni w pionie. Natomiast skrzynia PACKOUT™ 3 jest najniższa w tym systemie i ma tylko rękojeść przednią. Podstawy skrzyń 2 i 3 są odpowiednio wyprofilowane w celu połączenia zatrzaskowego ze skrzynią ustawioną niżej w pakiecie. W celu pewnego spięcia ze sobą skrzyń wystarczy tę umiejscowioną na górze wsunąć na ustawioną niżej. Aby rozłączyć górną skrzynię, należy świadomie nacisnąć przycisk odblokowujący połączenie i pociągnąć skrzynię do siebie.

 

4932464078--App_15

 

W systemie PACKOUT™ oprócz skrzyń dostępne są też organizery: duży i średni. Wewnątrz pierwszego z nich znajduje się 10 niezależnych, wyjmowanych pojemników, które dzięki wyprofilowanym uchwytom można zamontować w dowolnym miejscu, np. na ściance warsztatowej. Duży organizer ma podstawę taką jak skrzynie 2 i 3. Natomiast podstawa średniego organizera jest o połowę szerokości mniejsza, zaś wewnątrz znajduje się 5 wyjmowanych pojemników. Pokrywy

organizerów wykonane są z przezroczystego tworzywa, które zostało wyprofilowane tak, aby zapobiegać przesypywaniu się ich zawartości pomiędzy pojemnikami podczas transportu.

 

PACKOUT™ Modular Storage System: Rolling Tool Box

Skrzynie i organizery są sztywne i zamknięte od góry. System przewiduje również torby PACKOUT™ które są wyposażone w podstawę umożliwiającą ich łączenie na omówionych wyżej pojemnikach. Torby te występują w trzech szerokościach: 25 cm, 40 cm i 50 cm. Boczne ścianki wykonane są z nylonu balistycznego o symbolu 1680D. Jest to tkanina o najwyższej dotąd stosowanej gęstości zapewniająca odpowiednią wytrzymałość i trwałość konstrukcji. Torby są otwarte od góry, dzięki czemu możemy w nich przenosić narzędzia i akcesoria montażowe, które trudno byłoby pomieścić w skrzyniach. Mają kieszenie wewnętrzne i zewnętrzne oraz mocowania dla akcesoriów (torby średnia i duża umożliwiają przymocowanie np. poziomnicy). Torby wyposażone są w paski do przenoszenia na ramieniu i uchwyty usztywniające ich konstrukcję podczas transportu, które w części pochwytowej wyłożone są miękkim tworzywem przeciwpoślizgowym.
Uzupełnieniem wyposażenia systemowego jest adapter PACKOUT™ który użytkownicy mogą zastosować do walizek HEAVY DUTY w celu łączenia ich z omówionymi wyżej skrzyniami i organizerami.

 

4932464078--Hero_8
Ten modułowy system przechowywania narzędzi i akcesoriów Milwaukee PACKOUT™ umożliwia każdemu użytkownikowi tworzenie konfiguracji idealnie dopasowanych do własnych potrzeb i doskonale nadaje się do prowadzenia profesjonalnych prac na budowach czy w obiektach klientów.

 

Dane techniczne skrzyń PACKOUT™

Skrzynie

PACKOUT™ 1

PACKOUT™ 2

PACKOUT™ 3

Długość (mm)

560

560

560

Szerokość (mm)

410

410

410

Wysokość (mm)

480

290

170

Waga (kg)

10,6

5,6

4,7

Objętość (dm³)

105

62

40

Materiał

Polipropylen/Alu

Polipropylen/Alu

Polipropylen/Alu

 

Dane techniczne organizerów PACKOUT™

Organizery

PACKOUT™ duży

PACKOUT™ średni

Długość (mm)

500

250

Szerokość (mm)

380

380

Wysokość (mm)

120

120

Waga (kg)

3

1,4

Objętość (dm³)

23

12

Materiał

Polipropylen/Alu

Polipropylen/Alu

 

Dane techniczne toreb PACKOUT™

Torby

PACKOUT™ 25 cm

PACKOUT™ 40 cm

PACKOUT™ 50 cm

Ilość kieszeni

28

31

32

Długość (mm)

250

250

250

Szerokość (mm)

280

400

500

Wysokość (mm)

320

320

320

Waga (kg)

1,9

2,7

3,6

Objętość (dm³)

24

32

44

Materiał

Nylon 1680/600

Nylon 1680/600

Nylon 1680/600

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar