MOCOWANIE W TRUDNO DOSTĘPNYCH MIEJSCACH. ŚCISKI GEARKLAMP FIRMY BESSEY

Ściski z przekładnią GearKlamp (GK) firmy BESSEY to wyjątkowe narzędzia, które umożliwiają komfortową pracę podczas mocowania w trudno dostępnych miejscach. Stało się to możliwe dzięki zmianom konstrukcyjnym napędu śruby ściskającej.

 

Jak wiadomo, rękojeść służąca do mocowania ścisków uniemożliwia ich użycie w ograniczonej przestrzeni, gdyż sama zajmuje sporo miejsca. Do tego jeszcze jak wiadomo, potrzebna jest dodatkowa przestrzeń na dłoń, aby można było swobodnie nią pokręcać. Problem ten rozwiązał Bessey, eliminując rękojeść z zajmowanego dotychczas miejsca i umieszczając ją w linii szyny ścisku. Stało się to możliwe dzięki zastosowaniu przez niemieckiego producenta rurowego profilu i umieszczeniu szyny w jego środku. Do przenoszenia

z rękojeści na śrubę mocującą siły i obrotów aplikowanych przez użytkownika ścisku zastosowano stalową przekładnię zębatą GearKlamp mieszczącą się w ruchomym jego ramieniu. Jej innowacyjną konstrukcję zgłoszono do opatentowania. Umożliwia ona mocowanie z siłą 2000 N.

Konstruktorzy ścisku GearKlamp zadbali o wygodę pracy i duży zakres jego stosowania. Dlatego ramię nieruchome wyposażyli w stopkę z nacięciem krzyżowym, dzięki czemu możliwe jest mocowanie elementów o przekroju okrągłym, wielokątnym oraz z ostrymi krawędziami. Natomiast ramię ruchome ma stopkę okrągłą osiowo odchylaną pod każdym kątem, co umożliwia dostosowanie ścisku do każdego przedmiotu. Do szybkiego przesuwania ramienia ruchomego służy wygodny w obsłudze przycisk zwalniający. Aplikację zaś dużej siły ułatwia dwukomponentowa rękojeść.

Ścisk GearKlamp nie tylko wyróżnia się innowacyjną konstrukcją i rozwiązaniami zwiększającymi komfort pracy oraz jego zakres stosowania, ale także wysoką trwałością będącą konsekwencją standardów jakościowych przestrzeganych przez firmę Bessey. Do jego produkcji zastosowano bowiem wysokiej jakości materiały, takie jak poliamid wzmocniony włóknem szklanym, z którego wykonano ramię stałe i ruchome, oraz ulepszana cieplnie i czerniona stal, z której zrobiono profilowaną szynę. Obudowę mechanizmu napędowego ramienia ruchomego chroniącą przed pyłem i wiórami wykonano zaś z wysokiej jakości tworzywa sztucznego.

Prezentowany ścisk GearKlamp (GK) dostępny jest w czterech wersjach o długości 150 mm (GK15), 300 mm (GK30), 450 mm (GK45) i 600 (GK60) mm. W porównaniu z klasycznymi ściskami śrubowymi, dźwigniowymi lub jednoręcznymi ma kompaktową budowę zapewniającą wiele korzyści. Po pierwsze, w obszarze roboczym nie występują żadne elementy narzędzia, które użytkownik mógłby uderzyć, powodując uszkodzenie mocowanego przedmiotu lub nawet zranienie się. Po drugie, ściski są zaawansowane ergonomicznie, dlatego w każdej sytuacji roboczej ich obsługa jest ułatwiona. Dzięki temu wyeliminowano m.in. męczące pokręcanie ręką i znacząco podniesiono komfort pracy.
Reasumując, ściski Bessey GearKlamp (GK) to narzędzia dla najbardziej wymagających fachowców, którzy chcą szybko oraz wydajnie pracować i osiągać przy tym bardzo dobre rezultaty jakościowe.

pins

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments